Προς το περιεχόμενο

Το νέο update του PS5 διορθώνει το πρόβλημα με τις εγκαταστάσεις PS4 παιχνιδιών


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, PeggyV said:

αθόρυβο τελείως παίζει και χωρίς να κανει κιχ..

Series s/x δεν ειναι σε αυτο το κομμάτι. Και σίγουρα μια χαρά σου φτιάχνει τσαγακι αν θες.

Του βάλανε liquid metal για να είναι στους ~95 βαθμούς. Εγω απλός περιμένω σε μερικά χρονάκια να εχουν καταστραφεί τα μισα ps5 απο αυτο. Ακόμα και σε πισι καθε μηνα πρέπει να τσεκάρεις τι Κάνει το liquid metal να μην σου διαλύσει τα παντα.

ΥΓ: Έχει και θέμα με coil whine. Η sony απλός έβαλε το design πρώτο αντι να φτιάξει ενα σύστημά που θα αντέξει στο χρόνο.

Επεξ/σία από mp44christos
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιάφορο εκτός από μια μικρή μερίδα χρηστών καθώς οι περισσότεροι η το αγοράζουν για να πουλήσουν πανάκριβα  η περιμένουν να το αγοράσουν. 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mp44christos είπε

Ακόμα και σε πισι καθε μηνα πρέπει να τσεκάρεις τι Κάνει το liquid metal να μην σου διαλύσει τα παντα.

αδερφε μην λες ο,τι να'ναι......σε 3 cpu εχω βαλει liquid και δεν εχουν κανει κιχ......εδω και χρονια για να σε προλαβω....(4790κ και 2 χ 7700κ)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους πήρε καιρό να το σκεφθούν να δουλεύει με αυτό τον τρόπο εξ αρχής;;

Εκεί στην Sony κάνουν πολλά περίεργα λάθη, ανεξήγητα με την κοινή λογική...

Τώρα, σε ότι αφορά την εμφάνιση της κονσόλας, θεωρώ τελείως άσκοπο να έχει αυτή την μορφή, εξωτερικά, καθώς αυτοί που θα την αγοράσουν τελικά είναι το ίδιο πιστό κοινό που θα αγόραζε έτσι κι αλλιώς την κονσόλα για τα exclusive games της.

Επίσης, είναι μή πρακτική ώς όγκος/μέγεθος.

Εντυπωσιάζει εξ αρχής, σε δεύτερη σκέψη κουράζει και σε κάνει να ανησυχείς πού θα χωρέσει (σε έπιπλο).

Απλά, πεταμένα λεφτά τα της εμφάνισης που θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν σε λύσεις ψύξης χωρίς το υγρό μέταλλο που μάλλον προβλήματα θα φέρει στο μέλλον.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tarantino2004 είπε

Απλά, πεταμένα λεφτά τα της εμφάνισης που θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν σε λύσεις ψύξης χωρίς το υγρό μέταλλο που μάλλον προβλήματα θα φέρει στο μέλλον.

Τι θα πει πεταμένα λεφτά; Μία επιλογή design ήταν. Υγρό μέταλλο μια χαρά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το liquid metal , only the future will tell. Θέλω να πιστεύω ότι έχουν βρει τρόπο στεγανοποίησης και να μην χαλάσει ποτέ ... αν όμως στο ps5 pro βγει με άλλο σύστημα θα πάρω εκείνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tarantino2004 είπε

 

Τώρα, σε ότι αφορά την εμφάνιση της κονσόλας, θεωρώ τελείως άσκοπο να έχει αυτή την μορφή, εξωτερικά, καθώς αυτοί που θα την αγοράσουν τελικά είναι το ίδιο πιστό κοινό που θα αγόραζε έτσι κι αλλιώς την κονσόλα για τα exclusive games της.

 

Eιναι ΠΑΡΑ πολλα αυτα τα  εκατομμυρια ρε συ .Δλδ το πιστο  κοινο ειναι ειναι μια τεραστια βαση  ,η  πλειοψηφια  των console gamers .Μηπως κανει κατι πολυ καλα ? Λεω εγω τωρα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2021 στις 8:55 ΠΜ, Fotis13 είπε

Eιναι ΠΑΡΑ πολλα αυτα τα  εκατομμυρια ρε συ .Δλδ το πιστο  κοινο ειναι ειναι μια τεραστια βαση  ,η  πλειοψηφια  των console gamers .Μηπως κανει κατι πολυ καλα ? Λεω εγω τωρα ...

Φυσικά και κάνει κάτι πολύ καλά και την λατρεύουμε γι αυτό!! Μας δίνει αυτό που θέλουμε..Αυτή η κολόνια κρατάει χρόνια!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2021 στις 11:14 ΜΜ, whoever81 είπε

Τι θα πει πεταμένα λεφτά; Μία επιλογή design ήταν. Υγρό μέταλλο μια χαρά είναι.

Θέλω να πώ ότι για το συγκεκριμένο design έχουν δαπανηθεί κάποια χρήματα από την εταιρία τα οποία θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν σε άλλον τομέα. Θα μπορούσε να πάει σε μία πιο απλή εμφάνιση. Το άν αρέσει ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα.

Τώρα, για το υγρό μέταλλο έχουν ειπωθεί πολλά κατά το παρελθόν όπου έχει χρησιμοποιηθεί, υπήρχε θέμα με διάβρωση, θέλει πολύ καλή στεγανοποίηση και πάλι προκύπτουν θέματα. Σοβαρά θέματα, πχ, να διαρρεύσει και να σου κάψει όλη την πλακέτα.

Τώρα, άν έχει βρεί η Sony την λύση σε αυτό (πολύ θα το θέλαμε βέβαια), με γειά της με χαρά της!

Αν δεν ανησυχείς γι αυτό, είναι δικαίωμα σου και μπράβο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tarantino2004 είπε

Θέλω να πώ ότι για το συγκεκριμένο design έχουν δαπανηθεί κάποια χρήματα από την εταιρία τα οποία θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν σε άλλον τομέα. Θα μπορούσε να πάει σε μία πιο απλή εμφάνιση. Το άν αρέσει ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα.

Τώρα, για το υγρό μέταλλο έχουν ειπωθεί πολλά κατά το παρελθόν όπου έχει χρησιμοποιηθεί, υπήρχε θέμα με διάβρωση, θέλει πολύ καλή στεγανοποίηση και πάλι προκύπτουν θέματα. Σοβαρά θέματα, πχ, να διαρρεύσει και να σου κάψει όλη την πλακέτα.

Τώρα, άν έχει βρεί η Sony την λύση σε αυτό (πολύ θα το θέλαμε βέβαια), με γειά της με χαρά της!

Αν δεν ανησυχείς γι αυτό, είναι δικαίωμα σου και μπράβο σου.

Σύμφωνοι αλλά δεν έχω λόγο να μην εμπιστεύομαι τη Sony και τις επιλογές της με βάση την προϊστορία της. Δεν είμαι φαν του συγκεκριμένου design ομολογώ αλλά δεν αγοράζω κονσόλα για το design της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/2/2021 στις 5:46 ΜΜ, mp44christos είπε

Series s/x δεν ειναι σε αυτο το κομμάτι. Και σίγουρα μια χαρά σου φτιάχνει τσαγακι αν θες.

Του βάλανε liquid metal για να είναι στους ~95 βαθμούς. Εγω απλός περιμένω σε μερικά χρονάκια να εχουν καταστραφεί τα μισα ps5 απο αυτο. Ακόμα και σε πισι καθε μηνα πρέπει να τσεκάρεις τι Κάνει το liquid metal να μην σου διαλύσει τα παντα.

ΥΓ: Έχει και θέμα με coil whine. Η sony απλός έβαλε το design πρώτο αντι να φτιάξει ενα σύστημά που θα αντέξει στο χρόνο.

Θα σου πω τι θα κάνω ως Πεγκυ, απλα θα πάρω άλλο όταν με το καλό αυτό πεθάνει. 
Οι ώρες παιξίματος και ευχαρίστησης που θα μου έχει δώσει με το αν θα πεθάνει η όχι σε αυτή την ρητορική ερώτηση…… είναι αδιάφορο. Δεν μπορώ να πάρω τις πιθανότητες για το αν πεθάνει η όχι….

εχει 2 χρόνια εγγύησης, αν δεν βγάλει στα 2 δεν θα βγάλει μετά.

Παντός  εμένα δεν ξέρω τι κάνει το XBOX η αλλά PS5 , αλλά κολλάω το αυτάκι μου πάνω στο σασί για να δω αν δουλεύει. 
Για τον φίλο που θα περιμένει το PS5 Pro αν και όποτε βγει (μετά  από 2 χρόνια 2023) , πουλάω το PS5 200€ (200€ δεν θα έχει πάει) βάζω αλλά 300€  και έχω πάλι καινούργιο μηχάνημα. 

Είναι κουραστικό να λέτε όταν βγει το PS5 Pro ή όταν πεθάνει από το liquid metal το PS5 και να μην έχει σχεδόν κανείς PS5 στα χέρια του.  

Επεξ/σία από PeggyV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...