Προς το περιεχόμενο

βοηθεια για δημιουργια roboots.txt


nikos_greece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα ειχα τη σελιδα μου στο wix πηγα wordpress αλλα στις μηχανες αναζήτησης εκτος απο τα νεα λινκ βγαινουν και τα παλια ενω δε υπαρχει η παλια σελιδα μαλλον γιατι εχω το ιδιο domain ..εχω βαλεισ το search console τα site maps και εχω κανει και καταργησει το λινκ που δε θελω να βγαινουν αλλα και παλι βγαινουν...και ήθελα βοηθεια στη δημιουργια ενος roboots.txt και γαφωντας τα λινκ που δε θελω να εμφανιζονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι λάθος που θες να μη φαίνονται. Το Google juice είναι δύσκολο να το κατακτήσεις, μη το χάνεις.

Σου προτείνω να φτιάξεις ένα ωραίο 404 error που να οδηγεί στο νέο wordpress site σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gekatsou είπε

Νομίζω είναι λάθος που θες να μη φαίνονται. Το Google juice είναι δύσκολο να το κατακτήσεις, μη το χάνεις.

Σου προτείνω να φτιάξεις ένα ωραίο 404 error που να οδηγεί στο νέο wordpress site σου

μα βγαινει στη σελιδα μου επειδη το url ειναι διαφορετικο πχ.www.enasite.com/provlimata η ονομασια δλδ μετα το σλας ειναι αλλη λεει 404 και αμα πατήσεις πανω αριστερα στο λογοτιπο τις σελιδας εισαι κανονικα στη σελιδα...απλα αμα γραψω στο google site:iselida.com βγαζει 2 σελιδες αποτελεσματα για αυτο το λογο και τα μισα ειναι της παλιας

 

και δε ξερω κατα ποσο ειναι καλο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις REWRITE στο .htaccess σου και να κάνεις 301 redirect στην αντίστοιχη σελίδα στο καινούργιο σου wordpress.

 

Redirect 301 /pagename.php http://www.domain.com/pagename.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, gekatsou είπε

Μπορείς να κάνεις REWRITE στο .htaccess σου και να κάνεις 301 redirect στην αντίστοιχη σελίδα στο καινούργιο σου wordpress.

 


Redirect 301 /pagename.php http://www.domain.com/pagename.html

 

πως γινεται αυτο γιατι το ακουω πρωτη φορα???

2 λεπτά πριν, nikos_greece είπε

πως γινεται αυτο γιατι το ακουω πρωτη φορα???


αυτο ειναι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...