Προς το περιεχόμενο

Τέλος υποστήριξης για το YouTube app στο Apple TV 3ης γενιάς


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή το έχω το συγκεκριμένο hardware και επειδή αν θυμάμαι καλά το είχα πάρει απο την Βιεννη (αν θυμαμαι καλά δεν ερχοταν στην Ελλάδα , τουλάχιστον επίσημα) και επίσης έχω και το ίδιο Android GPS που χρησιμοποιούσα στήν Αυστρία....έχω να πώ respect Apple. Είναι ακόμη στο υπνοδωμάτιο μου και πάιζει αψογα σε 720p Netflix, Youtube,Bloomberg TV, Smitshonian, Radio, apple TV+.........ημαρτον....μετά απο 8 χρόνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tsakalos! είπε

Όχι... 

Σε 3 χρόνια εχω δοκιμάσει 4-5 διάφορα μποξακια.. σύγχρονα τάχα μου.. μια το wifi χάνεται, μια να κάνει reboot μια να κρασαρει δίχως αύριο, μια να ζεματαρι... μια βδομάδα σερί δίχως ένα θέμα δεν επαιξαν ποτε..

Λέω ας πάρω κάτι εγκεκριμένο για netflix hd..

Αγόρασα mi box s.. 58ε..ήρθε, μπρικαρησε σε 10 λεπτά (το επέστρεψα-περιμένω τα χρήματα μου).. καπάκι αγοράζω mi stick , αλλά 30ε.. δεν άναψε καν...το στείλα πίσω , περιμένω τα χρήματα μου... 

Βρήκα λοιπόν το gen3, όλα μαζί 60ε.. παίζει τέλεια και YouTubeκαι netflix και apple music όλη μέρα, δίχως ΚΙΧ...

Ήταν λαθος η επιλογή μου?.. τι καλύτερο θα αγόραζα με τα χρήματα αυτά?

Ας το χω μόνο για apple music στο ηχοσυστήματα μου.. καλύτερο είναι από κάθε σιχαμα φθηνο-μποξακι..

Οταν παίρνεις κινεζοbox με όλη την σημασία της λέξης αυτά γίνονται. Το μόνο τίμιο που ανέφερες ήταν το mi box και απλά ήσουν άτυχος. Εγώ ξέρω άλλους δέκα που λέει ο λόγος και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο. Είχα και εγώ την πρώτη γενιά χωρίς προβλήματα. 

Πάντως πες μας ποια θα είναι η επόμενη αγορά σου να την αποφύγουμε 😜. Αστειεύομαι εννοείται, αλλά φαίνεται να σε ακολουθεί η ατυχία σε αυτές τις αγορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, KnightRider είπε

Απλά είναι για γέλια

Δηλ τώρα έχει Youtube μια χαρά και μετά από 1 μήνα θα το σταματήσουν  😂

 

5 ώρες πριν, makridis είπε

Κάτι τέτοια είναι που με απομάκρυναν από την Apple.

 

Προς αυτούς που άρχισαν πάλι τις εξυπνάδες για την Apple να πούμε ότι η Google σταματάει την υποστήριξη σε τόσο παλιά εφαρμογή. Παντού συμβαίνει αυτό. Έχω είχα πάρει καινούργια  tv LG 1200€ και μετά από 3 χρόνια σταμάτησε να δουλεύει το you tube! Όχι μετά από 9 χρόνια όπως εδώ...

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, koutsis είπε

Προς αυτούς που άρχισαν πάλι τις εξυπνάδες για την Apple να πούμε ότι η Google σταματάει την υποστήριξη σε τόσο παλιά εφαρμογή. Παντού συμβαίνει αυτό. Έχω είχα πάρει καινούργια  tv LG 1200€ και μετά από 3 χρόνια σταμάτησε να δουλεύει το you tube! Όχι μετά από 9 χρόνια όπως εδώ...

Kαι 15 χρόνια να φτάσει μια συσκευή οποιασδήποτε μάρκας γιατί δηλ ντε και καλά να κόψουν το Youtube ??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, KnightRider είπε

Kαι 15 χρόνια να φτάσει μια συσκευή οποιασδήποτε μάρκας γιατί δηλ ντε και καλά να κόψουν το Youtube ??? 

Κι εγώ αυτή την απορία έχω.

Δεν θα ήταν καλύτερο να λειτουργεί με τη προηγούμενη έκδοση, δίχως να παίρνει ποτέ αναβάθμιση;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, KnightRider είπε

Kαι 15 χρόνια να φτάσει μια συσκευή οποιασδήποτε μάρκας γιατί δηλ ντε και καλά να κόψουν το Youtube ??? 

OK, δοκίμασε να πάρεις οποιαδήποτε συσκευή 9 ετών και δες τι υποστήριξη θα έχει...

12 λεπτά πριν, Christos84# είπε

Κι εγώ αυτή την απορία έχω.

Δεν θα ήταν καλύτερο να λειτουργεί με τη προηγούμενη έκδοση, δίχως να παίρνει ποτέ αναβάθμιση;

Όχι, γιατί ο εκδότης της εφαρμογής (Google) δεν μπορεί να υποστηρίζει για πάντα αρχαίες έκδοσης μιας εφαρμογής του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, makridis είπε

Κάτι τέτοια είναι που με απομάκρυναν από την Apple.

Φίλε μου έχω δυο τηλεοράσεις Lg στο σπιτι .

 Η μια χρονολογίας 2012-13 40αρα smart  και η άλλη 2015-16 .

 Στην πρώτη μάντεψε που πήγε η εφαρμογή του YouTube.

 Και νομίζω πως ίδια πολιτική ακολουθεί και η Samsung στις δικές της τηλεοράσεις .

 Αν νομίζετε πως μόνο η Apple έχει τέτοιες πολιτικές και οι άλλες σφάζονται να ικανοποιούν τον πελάτη τους ,μέχρι να βγάλει το προϊόν που του πούλησαν πριν 10 χρόνια και το τελευταίο σεντ ,είστε το λιγότερο υποκειμενικοί σε αυτά που γράφετε .

 Το λιγότερο ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Οταν παίρνεις κινεζοbox με όλη την σημασία της λέξης αυτά γίνονται. Το μόνο τίμιο που ανέφερες ήταν το mi box και απλά ήσουν άτυχος. Εγώ ξέρω άλλους δέκα που λέει ο λόγος και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο. Είχα και εγώ την πρώτη γενιά χωρίς προβλήματα. 

Πάντως πες μας ποια θα είναι η επόμενη αγορά σου να την αποφύγουμε 😜. Αστειεύομαι εννοείται, αλλά φαίνεται να σε ακολουθεί η ατυχία σε αυτές τις αγορές. 

εμ και ποια ειναι μια καλη λυση με 50-60ε?.. υπαρχει?.. ζορικο... mi δεν ξανα αγοραζω μετα το 2 στα 2..

Οπως και να χει, εστω και για χρηση μονο apple music, που ουθτως ει αλλως εχω συνδρομη, μου αρκει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμία εταιρία δεν πληρώνει developers για να κάνουν support σε αρχαίο hardware. Ναι 9 ετών θεωρείται αρχαίο. 

Όπως είπαν και κάποιοι φίλοι παραπάνω το youtube (και κάθε YouTube) αναβαθμιζεται συνεχώς και πολλές φορές για να παιζει σε παλιές συσκευές πρέπει να το πετσοκοβουν. Ε αυτό δεν μπορεί να γίνεται για πάντα. Οπότε όχι, δεν μπορείς να μείνεις σε προηγούμενη εκδοση. 

Ακόμα και να έμενες όμως θα είχες πολύ crippled functionality. Εδω είναι επιλογή της Google να κόψει το app τελείως. 

Επεξ/σία από soconium
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Tsakalos! είπε

εμ και ποια ειναι μια καλη λυση με 50-60ε?.. υπαρχει?.. ζορικο... mi δεν ξανα αγοραζω μετα το 2 στα 2..

Οπως και να χει, εστω και για χρηση μονο apple music, που ουθτως ει αλλως εχω συνδρομη, μου αρκει..

Λογικό είναι. Και εγώ αν είχα τέτοια εμπειρία δεν θα έπαιρνα ξανά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, paredwse είπε

Τουλάχιστον προσπάθησε να το κάνεις αληθοφανές. :D 

Σε "απομάκρυναν από την Apple" η διακοπή υποστήριξης μιας third-party εφαρμογής για μια συσκευή 9 ετών (της οποίας οι διάδοχοι είναι 2 και υποστηρίζονται κανονικά). 

Yeah, right!

Γιατι να πρεπει να σε κανει να αναβαθμισεις? Ας αφησουν απλα να λειτουργει χωρις Updates

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tsakalos! είπε

Όχι... 

Σε 3 χρόνια εχω δοκιμάσει 4-5 διάφορα μποξακια.. σύγχρονα τάχα μου.. μια το wifi χάνεται, μια να κάνει reboot μια να κρασαρει δίχως αύριο, μια να ζεματαρι... μια βδομάδα σερί δίχως ένα θέμα δεν επαιξαν ποτε..

Λέω ας πάρω κάτι εγκεκριμένο για netflix hd..

Αγόρασα mi box s.. 58ε..ήρθε, μπρικαρησε σε 10 λεπτά (το επέστρεψα-περιμένω τα χρήματα μου).. καπάκι αγοράζω mi stick , αλλά 30ε.. δεν άναψε καν...το στείλα πίσω , περιμένω τα χρήματα μου... 

Βρήκα λοιπόν το gen3, όλα μαζί 60ε.. παίζει τέλεια και YouTubeκαι netflix και apple music όλη μέρα, δίχως ΚΙΧ...

Ήταν λαθος η επιλογή μου?.. τι καλύτερο θα αγόραζα με τα χρήματα αυτά?

Ας το χω μόνο για apple music στο ηχοσυστήματα μου.. καλύτερο είναι από κάθε σιχαμα φθηνο-μποξακι..

Φίλε από κάνα μαγαζάκι που έκανε refurbish στην Καλκούτα τα αγόρασες?

 

Γιατί 2x Μi Box S που έχω πάνε μαλλιοκούβαρα, χειμώνα καλοκαίρι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Γιατι να πρεπει να σε κανει να αναβαθμισεις? Ας αφησουν απλα να λειτουργει χωρις Updates

Για ποιον λόγο πιστεύεις ότι αναβαθμίζονται οι εφαρμογές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...