Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi θέλει να μάθει αν το κοινό της ενδιαφέρεται για συσκευή αξίας $1,500


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωχχχ την κάτσαμε την βάρκα κι εδώ...μια Realme έμεινε ουσιαστικά μόνη της με υποστήριξη κιόλας στην Ελλάδα. Μέχρι να εμφανιστεί κάποια άλλη εταιρεία...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Xviper13 είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιους εδώ... Αν βγάλει ένα smartphone με TOP χαρακτηριστικά όπως Samsung 108mp, sd888 κλπ κλπ και μια super αναδιπλούμενη οθόνη πόσο θα θέλατε να κάνει; 600€; Όταν η Samsung έβγαλε το fold 2 χωρίς να έχει χρησιμοποιήσει την 108 κάμερα και βάζοντας μια μπαταρία 4500 mah (έλεος) και το πουλούσε 2000+ και η Xiaomi λέει για 1500 δεν θεωρείται αρκετά φθηνότερο; Όλα αυτά τα λέω πιστεύοντας ότι η Xiaomi θα κάνει την έκπληξη θα θα βγάλει ένα τούμπανο αναδιπλούμενο... Αλλιώς όχι δεν θα πάρω.

Τπτ δν θα φτιαξει γιατι δν μπορει να ανταγωνιστει την σαμμυ.το εχεις πιασει ποτε το fold 2 στα χερια σου να δεις  γιατι κανει τοσο.....;καποιες εταιριες φτιαχνονται για να ειναι  στην κορυφη και δν ειναι τυχαιο..φετος εβγαλε ενα πανισχυρο s21 ultra φαντασου κ οταν μπει κ η amd στο παιχνιδι τι θα γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, konakis είπε

Ωχχχ την κάτσαμε την βάρκα κι εδώ...μια Realme έμεινε ουσιαστικά μόνη της με υποστήριξη κιόλας στην Ελλάδα. Μέχρι να εμφανιστεί κάποια άλλη εταιρεία...

 

MI STORE δε θέλατε παρτε τα τώρα προς τα πανω .... εξουσιοδοτημένο και με καπέλο :D  1500 $ εδώ θα το πουλάνε και κανα διχιλιαρο  για πλακα . Realme 7 pro που έπαιζε στα 230 από κότσο και  πάθαινες πλακα . Τωρα βεβαια για να ρωτανε αν δίνετε τοσα σημαινει οτι υπαρχει market share που τα δινει και το θελουν .....

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλη η πλακα αλλα για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα εγω σεβομαι την προσπαθεια που κανει να βγαλει απο πανω της τη ρετσινια της φτηνοκινεζιας στη δυτικη αγορα.

Η Huawei το εχει καταφερει σε αρκετα μεγαλο βαθμο ασχετως του κ@λ@δαχτυλου της Αμερικης οποτε απεδειχθει οτι ειναι εφικτο.

Πολλες φορες η επιμονη νικαει...

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το σκεφτόμουν ναι. Προϋποθέσεις για να κάνω τέτοια κίνηση θα ήταν οι εξής:

Αν η συσκευή ήταν "καλή" και "άντεχε" πάνω απο 10 χρόνια.

"Καλή" = Secure με πολύ καλό/άριστο user experience.

"Άντεχε" = Απίστευτα υλικά για ελάχιστο HW degradation οσο περνάει ο χρόνος, συχνές αναβαθμίσεις για 10++ χρόνια . 

Μπορεί να το κάνει αυτό; Εαν το έκανε οποιοσδήποτε ΧΧΧΧ κατασκευαστής, θα το σκεφτόμουν σοβαρά. Αν δεν ισχύει έστω κάποιο απο τα 2, τότε είναι λίγο αστείο και δεν έχει νόημα να σχολιάσω :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Anaisthitos είπε

οι μισοι δεν ειχατε ποτε flagship xiaomi και οι  αλλοι μισοι δεν δωσατε ποτε πανω απο 300-400 για smartphone ετσι και αλλιως, go figure που λενε και στο χωριο μου

Θυμαμαι είχα πουλήσει το iphone 7 plus(τρανή φόλα) και είχα πάρει το mi mix2s. Σε λίγο κλείνω 3 χρόνια και ακόμη δεν μπορώ να βρω έναν λόγο να το αλλάξω!!! Θα ξαναεπαιρνα xiaomi, αλλά 1500  πρέπει να έχει ψυχολογικά για να πάρεις είτε τα έχεις είτε όχι. Καλή τους τύχη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω κινητό με 3000€ αλλά θέλω να φτιάχνει καφέ εσπρέσσο 6G και όπως ακριβώς διαφημίζεται από τις διαφημίσεις του George Cloney και να ρίχνω και γκομενάκια όπως ο φίλος μου ο George. 

Τέλος με αυτό το επαναστατικό κινητό τηλέφωνο θέλω τεχνολογίες ακριβώς όπως τις έχει ο Mr English.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xiaomi ξεκινά ρε να κατασκευάσεις κάρτες γραφικών για τον λαό, μπας και δούμε άσπρη μέρα, γιατί με τους άλλους δύο μπλεξαμε. Τηλέφωνα έχουμε μαρή...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο χαζοί που δεν είναι οι Κινέζοι. Ανεβάζουν την τιμή και παρασύρουν Αμερικανούς και Νοτιοκορεάτες.

Αν πέσουν στην παγίδα..τότε μάζεψαν όλους σε mid κατηγορία. 
Αν δεν πέσουν, έχουν τη φήμη του καλύτερου κινητού ( υπάρχουν και οι ηλίθιοι που βλέπουν τιμή κ όχι benchmark). 
Μεχρι 400 για xiaomi καλά είναι. 
Δε φτάνει που διέλυσαν ολόκληρο πλανήτη με τις παπαριες τους, ασχολούνται και με αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, papercuts είπε

ο κοσμος δεν παιρνει xiaomi επειδη ειναι καλο "μπραντ" κ ποιοτικο αλλα επειδη εχει φθηνες συσκευες. Ακομη κ τα κινητα τους των 500 € εγω δεν θα τα αγοραζα.....

κρίμα χάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Με τέτοιο λειτουργικό πάντα η εταιρία του φτηνοκινεζου θα θεωρείται και μάρκα για φοιτητοκοσμο και παππούδια. Για οποιαδήποτε λίγο πιο σοβαρή χρήση αποτυγχάνει παταγωδώς. 

Η λέξη "αξιοπιστία" σίγουρα είναι τέρμα χαμηλά στην λίστα του quality control της εταιρείας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, papercuts είπε

ο κοσμος δεν παιρνει xiaomi επειδη ειναι καλο "μπραντ" κ ποιοτικο αλλα επειδη εχει φθηνες συσκευες. Ακομη κ τα κινητα τους των 500 € εγω δεν θα τα αγοραζα.....

Καλό καλό. Σε τέτοια συμπεράσματα φτάνουν και κάποιοι αναλύοντας τα λύματα των πόλεων. Define "καλό" ρε φίλε διότι δεν έχω ακόμα κολλήσει μικρόβιο οπαδού και δεν ξέρω πως είναι. Εγώ ξέρω πως ΚΑΛΟ είναι αυτό που το αγοράσεις σε ΣΩΣΤΗ και ΣΟΒΑΡΗ για την τσέπη σου, τιμή, και κάνεις αυτό που θες αξιοπρεπώς. Το να δινεις παραπάνω λεφτά για κάτι "ποιοτικό" όπως λες, το οποίο κάνει την ίδια δουλειά, κάπως αλλιώς το λένε στο χωριό μου. 

Οκ, αν το χωριό μου ήταν η Εκάλη ίσως είχα άλλη άποψη. 

Και μη μου πει κανείς για αντοχή στο χρόνο και μεταπωλητικη αξία. Αυτός που θα πάρει xiaomi θα το πουλήσει για να πάρει κάνει αντίστοιχο και αυτός που θα πάρει iphone 20 θα τον πουλήσει για να πάρει το 21. Το κέρδος ή η ζημιά είναι η ίδια αναλογικά. 

Επεξ/σία από snips
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...