Προς το περιεχόμενο

RouterHAK - Το απόλυτο tool για να ξεκλειδώσεις το router σου


knackrack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 274
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, awtms είπε

sip-ims.forthnet.gr

internet εχεις?Γιατι εγω αντίθετα με το Archer VR1200v εχω καταφέρει να εχω ή internet ή τηλεφωνια. Η τηλεοραση στο 836 παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, iliasleon είπε

internet εχεις?Γιατι εγω αντίθετα με το Archer VR1200v εχω καταφέρει να εχω ή internet ή τηλεφωνια. Η τηλεοραση στο 836 παίζει κανονικά.

Internet έχω , voip με τίποτα. Τηλεφωνία με τι account? Θεωρώ οτι το VR1200v έχει περίπου τις ίδιες ρυθμίσεις με το VR2800v που έχω εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2021 στις 8:03 ΠΜ, arnol είπε

θα κάνω μια προσπάθεια να τους πίσω να μου δώσουν τους κωδικούς του cwmp μπας και τραβήξει από εκεί το voip και αποθηκεύσω τον config.bin του tg789

Τελικά δεν κατάφερα τίποτα... register δεν γίνεται με την καμία σε άλλο router .Το αν δίνει λάθος κωδικό το router hack ή είναι κάτι άλλο δεν το ξέρω (γενικά στα technicolor που έχω υπάρχουν κάποιες διευθύνσεις για την voip τις οποίες δεν μπορώ να περάσω χειροκίνητα και μάλλον έρχονται από το cwmp). Eλπίζω τα παιδιά του routerhack να βρουν τι μπορεί να φταίει.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κάτι νεότερο για το h288 από Nova; Έχω φτιάξει το bridge interface και το έκανα assign στη lan1 όπου συνέδεσα το λάπτοπ. Απενεργοποίησα θέτοντας στο off όλα τα άλλα wan connections. Στο routerhak έβαλα το sn με και χωρίς το ZTE μπροστά. Δεν κατάφερα τίποτα. Πάντα μου βγάζει ότι συνδέθηκε μεν αλλά δεν πήρε τα credentials. Από αυτούς που τα έχουν καταφέρει τι ρυθμίσεις έκαναν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Σωκράτης είπε

Έχουμε κάτι νεότερο για το h288 από Nova; Έχω φτιάξει το bridge interface και το έκανα assign στη lan1 όπου συνέδεσα το λάπτοπ. Απενεργοποίησα θέτοντας στο off όλα τα άλλα wan connections. Στο routerhak έβαλα το sn με και χωρίς το ZTE μπροστά. Δεν κατάφερα τίποτα. Πάντα μου βγάζει ότι συνδέθηκε μεν αλλά δεν πήρε τα credentials. Από αυτούς που τα έχουν καταφέρει τι ρυθμίσεις έκαναν;

Πριν κάνα μήνα δούλευε τώρα θέλει update μάλλον. επίσης και να δουλέψει αν δεν βρούμε τρόπο να γίνει το voip register δεν έχει κανένα νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, arnol είπε

Πριν κάνα μήνα δούλευε τώρα θέλει update μάλλον. επίσης και να δουλέψει αν δεν βρούμε τρόπο να γίνει το voip register δεν έχει κανένα νόημα.

Και σε εμένα το ίδιο! Μέχρι και ρουτερ με voip πήρα πιστεύοντας βλακωδώς ότι έχω το voip password. 

Στο πεδίο του voip password στο ΖΤΕ έχει  6 χαρακτήρες, ενώ το routerhak έδινε πολύ περισσότερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι έξι χαρακτήρες στο πεδίο του password ήταν * ή ● δεν υποδεικνύουν ότι το password αποτελείται από τον ίδιο αριθμό χαρακτήρων.

Πέραν της Cosmote και της Vodafone, δεν έχει βρεθεί τρόπος να κάνεις register την VoIP τηλεφωνία σε άλλον πάροχο, κι ας έχεις τους κωδικούς της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ότι δοκιμή και αν έκανα δεν κατάφερα να κάνω το εργαλείο να δουλέψει. Θέλω να δοκιμάσω να τους περάσω σε Fritz. Υπόψη πως για τη τηλεφωνία θέλει άλλο vlan id (836). Αν κάποια στιγμή δουλέψει το πρόγραμμα σε κάποια αναβάθμιση, θα κάνω δοκιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Αν οι έξι χαρακτήρες στο πεδίο του password ήταν * ή ● δεν υποδεικνύουν ότι το password αποτελείται από τον ίδιο αριθμό χαρακτήρων.

Πέραν της Cosmote και της Vodafone, δεν έχει βρεθεί τρόπος να κάνεις register την VoIP τηλεφωνία σε άλλον πάροχο, κι ας έχεις τους κωδικούς της.

Δηλαδή πρακτικά το routerhak για την nova δεν έχει χρησιμότητα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ακυρώνουμε την φιλότιμη προσπάθεια των παιδιών, την οποία προσέφεραν και δωρεάν στην κοινότητα, δίχως να αποκομίσουν οποιοδήποτε όφελος. Για το θέμα των κωδικών voip της nova, θα χρειαστεί ακόμη ψάξιμο. Σίγουρα πρέπει αρχικά να δουλέψει η εφαρμογή, έπειτα να γίνουν δοκιμές με διάφορους εξοπλισμούς μπας και βγει άκρη. Πιστεύω θα βρεθεί λύση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Σωκράτης είπε

Μην ακυρώνουμε την φιλότιμη προσπάθεια των παιδιών, την οποία προσέφεραν και δωρεάν στην κοινότητα, δίχως να αποκομίσουν οποιοδήποτε όφελος. Για το θέμα των κωδικών voip της nova, θα χρειαστεί ακόμη ψάξιμο. Σίγουρα πρέπει αρχικά να δουλέψει η εφαρμογή, έπειτα να γίνουν δοκιμές με διάφορους εξοπλισμούς μπας και βγει άκρη. Πιστεύω θα βρεθεί λύση.

Η διαπίστωση δεν ακυρώνει καμία προσπάθεια! Πολλά μπράβο στα παιδιά και είμαι στη διάθεσή τους για βοήθεια και δοκιμές. Νομίζω ότι όλοι έχουμε κοινό στόχο να βγάλουμε εκτός τα ROUTER και το νταβατζιλίκι των εταιρειών που με το έτσι θέλω κλειδώνουν εξοπλισμό και υπηρεσίες... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

technicolor tg788 V3 πως το ξεκλειδώνω δοκίμασα να κάνω provisioning με media access tg 789 v2 αλλά δεν δούλεψε. μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα.

[RouterHAK] Failed to start provisioning module.

Ότι απορία έχετε είμαι στη διάθεση σας.

Συγχαρητήρια για τη δουλειά σας είστε άψογοι.

ISP Forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...