Προς το περιεχόμενο

ελτα


Runner25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεσσαλονική, περιοχη Μετέωρα Πολίχνη, για οποιον γνωριζει.

Μικροδεματα απο Κίνα με ΕΛΤΑ κάνουν πάνω από 90 ήμερες, μπορεί και 100. Πλέον πολλά δεν μου έρχονται και ποτέ.

Ταχυδρόμο δεν εχω δει τις τελευταιες εβδομαδες. Συστημένα δέματα, φαινονται απο το tracking number οτι δοθηκε ειδοποιηση αλλά σε εμενα αυτη η ειδοποιηση δεν έρχετε, ή έρχεται καθυστερημενα. Η τελευταια βρέθηκε στο γραμματοκιβώτιο μου Σαββάτο, δεν ξερω πως. Ενώ φαινοταν οτι δωθηκε την Δευτερα της ιδιας εβδομαδας. Είναι κανεις απο την ιδια περιοχη να μου πει κι αυτός τις εμπειριες του. Ή εχει κανεις παρομοιο προβλημα; 

Πολύ φοβαμαι οτι αρκετα δεματα μου πλεον θα χαθουν...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 24/2/2021 στις 11:06 ΠΜ, Trimpoum είπε

Καλημέρα παιδιά έχω μπερδευτεί με το τι γίνεται με τον εκτελωνισμό αντικειμένων απο χωρες εκτός ΕΕ παρακατω είναι δυο δεματα που περιμένω και το ενα θεωρω οτι περασε απο τελωνείο και δε θα χρεωθεί το αλλο ομως ειναι κολλημενο απο 5/2! Αν δε φύγει τελωνειακως ελεύθερο με ποιο τρόπο θα ειδοποιηθω και που θα πληρώσω? Επισης το πρώτο θεωρείτε ότι ειναι κοντα στο να παραδοθεί Θεσσαλονίκη? Ευχαριστώ #ελτα348564781_SmartSelect_20210224-110213_SamsungInternet.jpg.1c541cc30820442120bf3c76b2e920dc.jpg897596710_SmartSelect_20210224-110158_SamsungInternet.jpg.972ae3a2aea04d078fe2fcdce77e286f.jpg

Έχεις κάνα νεότερο; Και εγώ έχω παρόμοιες περιπτώσεις. Πρώτη φορά τόσο μπλέξιμο και αναμονή απο ΕΛΤΑ

Το περίεργο είναι που 17/2 το δείχνει Θεσσαλονίκη και μετά το κατεβάζουν Αθήνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Giannis20vt είπε

Θεσσαλονική, περιοχη Μετέωρα Πολίχνη, για οποιον γνωριζει.

Μικροδεματα απο Κίνα με ΕΛΤΑ κάνουν πάνω από 90 ήμερες, μπορεί και 100. Πλέον πολλά δεν μου έρχονται και ποτέ.

Ταχυδρόμο δεν εχω δει τις τελευταιες εβδομαδες. Συστημένα δέματα, φαινονται απο το tracking number οτι δοθηκε ειδοποιηση αλλά σε εμενα αυτη η ειδοποιηση δεν έρχετε, ή έρχεται καθυστερημενα. Η τελευταια βρέθηκε στο γραμματοκιβώτιο μου Σαββάτο, δεν ξερω πως. Ενώ φαινοταν οτι δωθηκε την Δευτερα της ιδιας εβδομαδας. Είναι κανεις απο την ιδια περιοχη να μου πει κι αυτός τις εμπειριες του. Ή εχει κανεις παρομοιο προβλημα; 

Πολύ φοβαμαι οτι αρκετα δεματα μου πλεον θα χαθουν...

 

ιδια περιοχη ειμαι , ετσι ειναι η κατασταση εδω και εναν χρονο.... γενικα χαλασαν τα ΕΛΤΑ της περιοχης απο τοτε που εκλεισε το καταστημα της Πολιχνης και πανε Σταυρουπολη...(στο οποιο καταστημα γινεται της π...... Και σε μενα εχει να ερθει ο ταχυδρομος κανα μηνα..

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πακέτα που αγόρασα απο Δεκέμβρη με aliexpress standard shipping αγνοείται η τύχη τους , έστειλα στα ΕΛΤΑ και μου λενε πως δεν τα εχουν παραλάβει ...έστειλα σε POST NL μου λένε να στείλω στον πωλητή... εννοείται οι πωλητές δεν μπορούν να γνωρίζουν τι έγινε!

Έχει τύχει σε κανέναν?

 

 

tr.jpg

elt.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μόλις μιλούσα με τα ΕΛΤΑ καθώς μου άλλαξαν μονάδα διανομής μετά από χρόνια και πήρα να δω τι γίνεται καθώς έμενα δίπλα στην μονάδα και τα δέματα τα έπαιρνα μόνος μου γλυτώνοντας 1-2 ημέρες αναμονής.
Μου είπαν ότι η κατάσταση είναι κατάμαυρη, πλέον ο ταχυδρόμος θα θεωρείται επιτυχία αν περνάει 1 φορά στις 2 εβδομάδες... πιο πολύ για 1 φορά τον μήνα το κόβω μου είπε.... αυτό αφορά περιοχή στο κέντρο της Αθήνας. ΔΛΔ για πακετάκι από ali θα θέλω πλέον 2-3 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...