Προς το περιεχόμενο

20% σε yellows σε TV από 499€, 5-15/02/2021 MediaMarkt


geopro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Μαθηματικα, δεν ειναι στην προσφορα. Κακως σου εβγαζε το μπανερ αν στο εβγαζε. Εκτος αν κανουν στρογγυλοποιηση σε ακεραια τιμη, οποτε εισαι στα 499 και εισαι οκ.

Θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω στο κατάστημα η τηλεόραση έχει τιμή 499 και μόλις την βάζεις στο καλάθι την βγάζει 498.98 περίεργο σκηνικό.... 🤔

Πήρα στην Πειραιώς και μου τα μασούσαν μόλις άκουσε 498.98 πάντως λέει άμα το γράφει δεν έχεις πρόβλημα και μου είπε να βγάλω και μια φωτογραφία εκεί που λέει για τα yellows στην συγκεκριμένη τηλεόραση αν μήπως υπάρξει κανένα πρόβλημα.

Θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Χμ, πηρε το παμπλικ το ΜΜ και πηγε το "λογιστικο θεμα" με την καθαρη τιμη και οχι με την τελικη ταμπελας και στο ΜΜ; Δεν εχω δει ασυμφωνια τιμης ταμπελας-site με αποδειξη σε αλλο μαγαζι, αν το εχετε δει και ειναι "συνηθες" στην αγορα, μου το λετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω εδω και καιρο υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις και στις αντιστοιχες προσφορες του public και του πλαισιου αλλα εχω την εντυπωση οτι στο τελος δεν υπηρχε προβλημα με την αποδοση των ποντων. (Δεν εχω ομως προσωπικη εμπειρια)

Θα κρατουσα παντως ενα screenshot (με print screen ή/και wayback machine) οπου φαινεται οτι η συγκεκριμενη τηλεοραση που κοστιζει 498,98 εχει banner 20% επιστροφη κανονικα.

Και φυσικα προσοχη στους ορους της προσφορας, οπως π.χ. να ειναι μονο του το προϊον στην αποδειξη και οχι μαζι με αλλα προϊοντα ή επεκταση εγγυησης κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giama είπε

Νομιζω εδω και καιρο υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις και στις αντιστοιχες προσφορες του public και του πλαισιου αλλα εχω την εντυπωση οτι στο τελος δεν υπηρχε προβλημα με την αποδοση των ποντων. (Δεν εχω ομως προσωπικη εμπειρια)

Θα κρατουσα παντως ενα screenshot (με print screen ή/και wayback machine) οπου φαινεται οτι η συγκεκριμενη τηλεοραση που κοστιζει 498,98 εχει banner 20% επιστροφη κανονικα.

Και φυσικα προσοχη στους ορους της προσφορας, οπως π.χ. να ειναι μονο του το προϊον στην αποδειξη και οχι μαζι με αλλα προϊοντα ή επεκταση εγγυησης κλπ.

Η τηλεόραση έχει 499 ευρώ και γράφει κανονικά 20% όφελος σε yellows και μόλις την βάζεις στο καλάθι σου βγάζει και ένα συνολική έκπτωση 0,02 τι να πει κανείς...και βγαίνει 498,98 ευρώ αλλά έχω κρατήσει τα πάντα εννοείται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια διευκρίνηση από όσους έχουν κάρτα Πειραιώς. Τα yellows έχουν την ίδια σχέση με το ευρώ σε όλα τα συμβεβλημένα καταστήματα; Δηλαδή τα yellows που σου δίνει το MediaMarkt για πχ αγορά τηλεόρασης των 500 ευρώ αντιστοιχούν παντού σε 100 ευρώ, ή υπάρχει περίπτωση να βγαίνουν 100 ευρώ στο MediaMarkt αλλά πχ 50 στο Σκλαβενίτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε αξίζει https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/sony-kd-55xh8096/1512595

Η κάποια στα ίδια και πιο λίγα χρήματα?Μου άρεσε η TCL 55C715 αλλά είναι εξαντλημένη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τηλεοράσεις έχουν κατσαρες τιμές πχ ΧΧΧ,97 ή ΧΧΧ,98 για να τις πιάνουν στην ποντοδοτηση λογικά. Για αυτό μάλλον υπάρχει και ο όρος για μεμονωμένη αγορά τηλεόρασης στο καλάθι.

Αν έχει μπανερ είναι μέσα στην προσφορά κατά 99,99%, εκτός και έχουν κάνει κάποια χοντράδα.

Γενικά κρατήστε ένα screen ότι το συγκεκριμένο μοντέλο είχε προσφορά (banner).

Είναι πολύ σπάνια περίπτωση (εγώ δεν έχω ακούσει) να έπρεπε να πάρει κάποια ποντοδοτηση ο πελάτης και να αρνείται η Πειραιώς να τα δώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωρίζει κανείς τι ισχύει για αγορά με τιμολόγιο?

η λογική μου λεει οτι δεν εχει καμία διαφορά ως προς την επιστροφή πόντων το αν  τα >499 ευρώ είναι απόδειξη με ΦΠΑ ή τιμολόγιο με ΦΠΑ

ρωτάω ωστοσο σε περιπτωση που μου διαφεύγει κάτι 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, trikiklas είπε

Τι λέτε αξίζει https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/sony-kd-55xh8096/1512595

Η κάποια στα ίδια και πιο λίγα χρήματα?Μου άρεσε η TCL 55C715 αλλά είναι εξαντλημένη

Την πήρα στα 520€ από πλαίσιο. Τα 650€ μου φαίνονται πολλά για την τηλεόραση.

Δεν τη λες κακή αλλά απλά μέτρια.

Έχει καλά χρώματα, είναι φωτεινή , καλούτσικες γωνίες θέασης, android λειτουργικό, καλούτσικος ήχος.

Όμως έχει ips πάνελ (για να έχει τις γωνίες θέασης αν και μη φανταστείς κάτι το τρομερό , η LG 47le8500 που είχα ήταν καλύτερη), οπότε λες bye bye στα μαύρα τα οποία είναι γκρι. Αν θα δουλέψει σε φωτεινό χώρο τότε οκ, αν τη θες για σκοτεινό δωμάτιο, καλύτερα κάποια άλλη με VA πάνελ (μη με ρωτάς ποια, από κοντά που είδα τηλεοράσεις, δεν μου άρεσε καμιά). 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/2/2021 στις 10:58 ΜΜ, TasosRS είπε

Παιδιά έκανα αγορά μια τηλεόραση στα 499 αλλά στην τράπεζα μου τράβηξαν 498,98 λέτε να έχω θέμα με τα yellows; 

Και να μου λένε η προσφορά είναι 499 και πάνω...

Πάντως στην τηλεόραση που πήρα έγραφε 20% όφελος σε yellows.

Δεν νομίζω να έχεις κάποιο θέμα. Το 98 πριν τα δεκαδικά είναι αναγνωριστικό για να μπουν οι πόντοι από την Πειραιώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα την 50U7QF για δώρο και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Νομίζω πως στα 400 ευρώ που έρχεται με επιστροφή δεν έχει ούτε για πλάκα ανταγωνισμό (Quantum dot με full array backlight και 600 nits brightness). Οι γωνίες θέασης είναι μέτριες (κλασσικό μικρομεσαίο PVA) και η κίνηση έχει κάτι θεματάκια (60hz panel), αλλά και πάλι βρήκα το αποτέλεσμα εντυπωσιακό για τα χρήματα που έδωσα. Ιδικά αν την ταΐσεις 4Κ εικόνα με dolby vision και HDR, θα πάρεις εντυπωσιακό αποτέλεσμα που προσεγγίζει αρκετά ακριβότερες LCD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ περίεργο όμως που δεν ακολούθησε το ΜΜ τον κωτσο (edit: και το Πλαίσιο) στην πτώση της τιμής της 55ΒΧ6 στα 999€...

Επεξ/σία από giorginho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giorginho είπε

Πολύ περίεργο όμως που δεν ακολούθησε το ΜΜ τον κωτσο (edit: και το Πλαίσιο) στην πτώση της τιμής της 55ΒΧ6 στα 999€...

Έχει πολύ σαβούρα να δώσουν ακόμα, οι αποθήκες πρέπει να είναι γεμάτες, βάζουν τις ίδιες και τις ίδιες συνέχεια και ο κόσμος απ' ότι φαίνεται δε τσιμπάει.

Κακή χρονιά το 2020 για τις επώνυμες budget τηλεοράσεις, στην midrange κατηγορία φωτεινές εξαιρέσεις 1-2 μοντέλα απο την Sony ίσως και η 55BX6 η οποία βγήκε σε εξαιρετική προσφορά.

Επεξ/σία από pinakas0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorginho είπε

Πολύ περίεργο όμως που δεν ακολούθησε το ΜΜ τον κωτσο (edit: και το Πλαίσιο) στην πτώση της τιμής της 55ΒΧ6 στα 999€...

Το mediamarkt γραφει παντως κατι για εγγυηση χαμηλοτερης τιμης στις τηλεορασεις με επιστροφη της διαφορας. Αρα πιθανον αν ισχυει ακομα η χαμηλοτερη τιμη σε αλλη αλυσιδα κατι να μπορει να γινει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...