Προς το περιεχόμενο

20% σε yellows σε TV από 499€, 5-15/02/2021 MediaMarkt


geopro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, giorginho είπε

Πολύ περίεργο όμως που δεν ακολούθησε το ΜΜ τον κωτσο (edit: και το Πλαίσιο) στην πτώση της τιμής της 55ΒΧ6 στα 999€...

Τελικά ακολούθησε και είναι πλέον στα 999! 999 και 200 ευρώ σε yellows είναι μια χαρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Κριμα μια τοσο ακριβη και "νεας-κορυφαιας τεχνολογιας" tv να μην εχει DTS, ψηθηκα λιγακι οταν εβγαινε στα 700 εμμεσα. Αλλα ισως ειναι σε καλο που δεν εχει και δεν εκανα κινηση. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Κριμα μια τοσο ακριβη και "νεας-κορυφαιας τεχνολογιας" tv να μην εχει DTS, ψηθηκα λιγακι οταν εβγαινε στα 700 εμμεσα. Αλλα ισως ειναι σε καλο που δεν εχει και δεν εκανα κινηση. 😛 

εννοεις 800?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 λεπτά πριν, Orestis16 είπε

εννοεις 800?

800 ειναι τωρα. 700 εβγαινε (με τηλεφωνικη, πριν καμια 15αρια μερες, ειχε και 100αρα η LG)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, matrixxx είπε

Κριμα μια τοσο ακριβη και "νεας-κορυφαιας τεχνολογιας" tv να μην εχει DTS, ψηθηκα λιγακι οταν εβγαινε στα 700 εμμεσα. Αλλα ισως ειναι σε καλο που δεν εχει και δεν εκανα κινηση. 😛 

Είναι πολύ εκνευριστικό. Έχω τη CX55 και έχω βαρεθεί να κάνω transcoding DTS σε E-AC3. Απαράδεκτη κίνηση απο την LG. Παρόλα αυτά η ΒΧ55 στα 700 ευρώ ήταν τρελή ευκαιρία. Ακόμα και στα 800 είναι ασυναγώνιστη αφού ο μόνος της ανταγωνισμός εκεί είναι LCD TVs.

Επεξ/σία από Solowing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2021 στις 1:22 ΠΜ, Solowing είπε

Τσίμπησα την 50U7QF για δώρο και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Νομίζω πως στα 400 ευρώ που έρχεται με επιστροφή δεν έχει ούτε για πλάκα ανταγωνισμό (Quantum dot με full array backlight και 600 nits brightness). Οι γωνίες θέασης είναι μέτριες (κλασσικό μικρομεσαίο PVA) και η κίνηση έχει κάτι θεματάκια (60hz panel), αλλά και πάλι βρήκα το αποτέλεσμα εντυπωσιακό για τα χρήματα που έδωσα. Ιδικά αν την ταΐσεις 4Κ εικόνα με dolby vision και HDR, θα πάρεις εντυπωσιακό αποτέλεσμα που προσεγγίζει αρκετά ακριβότερες LCD.

Είμαι έτοιμος να την παραγγείλω για χρήση ταινίες/gaming. Έχει specs πολύ ανώτερα του ανταγωνισμού και οι γωνίες θέασης δεν με ενδιαφέρουν, κάθομαι πάντα ευθεία.

Αυτό με την κίνηση πόσο προβληματικό είναι; Φυσικά μιλάω μόνο σε σύγκριση με άλλα 60Hz panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, khr1s είπε

Είμαι έτοιμος να την παραγγείλω για χρήση ταινίες/gaming. Έχει specs πολύ ανώτερα του ανταγωνισμού και οι γωνίες θέασης δεν με ενδιαφέρουν, κάθομαι πάντα ευθεία.

Αυτό με την κίνηση πόσο προβληματικό είναι; Φυσικά μιλάω μόνο σε σύγκριση με άλλα 60Hz panel.

Χμμ, αυτό είναι κάτι πολύ υποκειμενικό. Αν είσαι ευαίσθητος στο juddering σίγουρα θα το προσέξεις. Είναι πιο έντονο απο ότι σε 60ρες της Samsung, το οποίο σημαίνει πως μάλλον έχει πιο γρήγορο panel και αντί για blur το frame pacing προκαλεί judder. Λογικά αν έχεις θέμα, θα το έχεις κυρίως σε ταινίες, λόγω 24fps. Σε games νομίζω πως θα είσαι εντάξει. Πάντως ο πατέρας μου του οποίου την αγόρασα, δεν κατάλαβε τίποτα. Το ίδιο ισχύει και και για 2-3 ακόμα άτομα που την είδαν.

Απο την άλλη, δε θα βρεις οθόνη σε αυτά τα λεφτά που να μπορεί να αναπαράγει πιστά 4Κ HDR. Προσωπικά παρότι μου είναι αισθητό το judder, θα την διάλεγα και για εμένα χωρίς πολλές σκέψεις αν ήθελα να αγοράσω TV σε αυτά τα χρήματα.

Επεξ/σία από Solowing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα!! Κάποιος που να έκανε αγορά τηλεόρασης με την προσφορά και να πήρε τους πόντους επιστροφής υπάρχει? Και αν ναι ποτε του πήρε γιατί εμένα μου τα μασάει η Πειραιώς μετά από 33 ημέρες απο την εκκαθάριση της αγοράς.Στην προσφορά λέει ότι μέχρι και 30 ημέρες μετά την εκκαθάριση θα γίνει η επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, trikiklas είπε

Καλησπέρα!! Κάποιος που να έκανε αγορά τηλεόρασης με την προσφορά και να πήρε τους πόντους επιστροφής υπάρχει? Και αν ναι ποτε του πήρε γιατί εμένα μου τα μασάει η Πειραιώς μετά από 33 ημέρες απο την εκκαθάριση της αγοράς.Στην προσφορά λέει ότι μέχρι και 30 ημέρες μετά την εκκαθάριση θα γίνει η επιστροφή.

Αγορα από 09/02 και εννοείται ότι δεν έχω πάρει τους πόντους. Τι να πει κανεις; Πάντως δεν έχω κινηθεί ακόμα. Πρέπει δηλαδή να απευθυνθούμε στην τράπεζα ή στο καταστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα, σε εμένα οι πόντοι εμφανίστηκαν σχεδόν άμεσα, 10 ημέρες περίπου μετά τη παραγγελία. (120€ ήταν σε πόντους)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2021 στις 9:46 ΠΜ, CoderX99 είπε

Καλησπέρα, σε εμένα οι πόντοι εμφανίστηκαν σχεδόν άμεσα, 10 ημέρες περίπου μετά τη παραγγελία. (120€ ήταν σε πόντους)
 

την έκανες από κατάστημα ή online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλ χθες στην Πειραιώς.  Μου είπαν θα εξετάσουν το ζήτημα και θα επικοινωνήσουν μαζι μου άμεσα. Κανείς βέβαια δεν με ενημέρωσε.

Τελικά πριν λίγο, πρωί πρωί, μου πιστωσαν τους πόντους. 

Τέλος καλό. Πάρτε τηλέφωνο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, paoeki είπε

Πήρα τηλ χθες στην Πειραιώς.  Μου είπαν θα εξετάσουν το ζήτημα και θα επικοινωνήσουν μαζι μου άμεσα. Κανείς βέβαια δεν με ενημέρωσε.

Τελικά πριν λίγο, πρωί πρωί, μου πιστωσαν τους πόντους. 

Τέλος καλό. Πάρτε τηλέφωνο.

Αυτό έκανα και γω σήμερα και μου είπαν το ίδιο άρα αναμένουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...