Προς το περιεχόμενο

Περί αγορά κρυπτονομισμάτων


KnightRider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα crypto κ κάποιες μετοχες είναι φούσκες χωρίς κάποια αρχή να μπορεί να επέμβει... Τι εννοώ αυτό τον μήνα βγήκε ο ellon μασκ k 2-3  ακόμη από reddit(wallstreetbets) και χειραγωγήσαν  gamespot amc dogecoin ...οποίος τα πρόλαβε εκείνη την στιγμή κ καπάκι μερικές μέρες μετά to hype :)τα  πούλησε έβγαλε λεφτά.οι υπόλοιποι τον κλεγανε.. οι μετοχές εννοείτε θα καταστραφουν...

Σειρά παίρνουν κάτι τυπακια youtubers tik tok να ζαλίζουν μπάλες γ συγκεκριμένα στοκ crypto για τον ίδιο λόγο με τους παραπάνω

hzWlUva_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&  😛

Spoiler

 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

44 λεπτά πριν, Silverage είπε

Με 20€ δεν θα βγάλεις τίποτα, άντε να τα κάνει 25€. 

Κι ομως ειναι απλά θέμα κωλοφαρδίας. Παρε παράδειγμα το Οx. 140.62% τη περασμένη βδομάδα. 239.05% σε ενα μήνα.

Αγορασα για πλάκα προ εβδομάδος στα 50 λεπτα. Βράδυ σαββατου εφτασε 1.51ε

Μετάνιωσα που δε πεταξα 500ε να παρω τα τριπλα σε μιση βδομάδα.

Επειδή ομως (ηταν συμπτωση/τύχη;) δεν ειμαι του σπορ, αφησα καποια χρηματα σε 3 νομισματα, ετσι για το χαβαλε.

Και σιγουρα δε προτείνω/παροτρύνω καποιον να ασχοληθεί, μή εχοντας ιδέα (τέτοιος ειμαι κι εγω, απλα ειχα τη revolut και ηταν πιο ευκολο, παρόλες τις προμήθειες που κρατάνε)

Επεξ/σία από kanesaxo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

 

Κι ομως ειναι απλά θέμα κωλοφαρδίας. Παρε παράδειγμα το Οx. 140.62% τη περασμένη βδομάδα. 239.05% σε ενα μήνα.

Αγορασα για πλάκα προ εβδομάδος στα 50 λεπτα. Βράδυ σαββατου εφτασε 1.51ε

Μετάνιωσα που δε πεταξα 500ε να παρω τα τριπλα σε μιση βδομάδα.

Επειδή ομως (ηταν συμπτωση/τύχη;) δεν ειμαι του σπορ, αφησα καποια χρηματα σε 3 νομισματα, ετσι για το χαβαλε.

Και σιγουρα δε προτείνω/παροτρύνω καποιον να ασχοληθεί, μή εχοντας ιδέα (τέτοιος ειμαι κι εγω, απλα ειχα τη revolut και ηταν πιο ευκολο, παρόλες τις προμήθειες που κρατάνε)

Σου εγγυώμαι θα τα είχες πουλήσει στο διπλασιασμό, αν όχι στο +50%.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nauths είπε

Σου εγγυώμαι θα τα είχες πουλήσει στο διπλασιασμό, αν όχι στο +50%.  

δε το έκανα, γιατι εβαλα λιγα χρηματα σπασμένα σε 3 νομισματα, και μολις 100ε σ'αυτο που έκανε το ράλι ανόδου. Ειπα να τ'αφησω κια όπου πάει. Οποτε δε με ενδιέφερε να βγαλω 100ε κέρδος ή οσο ήταν.

Ειπα μια και μια το καλοκαίρι και οτι γινει. Ή θα πάρω τα ιδια, ή τιποτα ή κατι παραπάνω.

Βέβαια, ΑΝ εβαζα 500-1000ε τοτε, ναι θα τα εβγαζα πανυγυρικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, theoritikos said:

@poulinos τι επικρατεί τώρα με το pi? Είχε ακουστεί πολύ όταν κυκλοφόρησε

12.000.000 ατομα ως τωρα.δεν εχει γινει κατι ακομα με blockchain κτλ.ειλικρινα δεν ξερω οχι μονο εγω αλλα γενικα που θα καταληξει.απλα το σκεφτομαι με την απλη δικη μου λογικη.

χανω τιποτα?οχι .ενα κλικ Per day

β.υπαρχει περιπτωση να μας εξαπατησει αυτος και να εχει βγαλει λεφτα απο διαφημισεις κτλ και να ειναι φουσκα ? ναι. κερδισα κατι?οχι.εχασα κατι ?οχι.

οποτε δεν βρισκω λογο να μην το δοκιμασω.και το bitcoin οποιος το ακουσε θα γελαγε αλλα πλεον βλεπεις.εφοσον δεν μου στοιχιζει κατι δεν εχω λογο να μην το δοκιμασω.pi  πρεπει να το εχω πανω απο ενα χρονο ηδη. τα δικαιωματα στην συσκευη που ζηταει ειναι απλα ενα τιποτα.τωρα αν ο αλλος θελει να σκεφτει τα σεναρια επιστημονικης φαντασιας περι προσωπικων δεδομενων οτι θα επειδη ξερει πως με λενε  εμενα και αλλα 12.000.000  θα μας στειλει στο διαστημα με τον επομενο πυραυλο ας τα πιστευει.αν παλι πλουτισει αυτος εις βαρος μας παιξαμε και χασαμε.προσωπικη αποψη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 8/2/2021 στις 12:42 ΜΜ, Silverage είπε

Με 20€ δεν θα βγάλεις τίποτα, άντε να τα κάνει 25€. Εκτός και αν βρείς κανένα μούφα νόμισμα σαν το dogecoin που πριν λίγο καιρό είχε αξία 0,0001€ και το πουλήσεις τώρα που έχει πάει 0,06€. Μην πάρεις όμως dogecoin για να το κρατήσεις που λες. Είναι νόμισμα που οι ίδιοι οι δημιουργοί λένε ότι το βγάλανε για πλάκα. Θα το ανεβάσουν όσο το ανεβάσουν για λίγο και μετά θα πατώσει.

Πως μπορείς να καταλάβεις αν είναι μούφα το κρυπτονόμισμα που αγοράζεις ή όχι; Και πως καταλαβαίνεις πότε πρέπει να πουλήσεις ή να αγοράσεις;

 

Εντελώς πληροφοριακά, γιατί έχω πάρει dodge και βλέπω να "βρέχει λεφτά" και δεν ξέρω αν και πότε να σταματήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xronis είπε

Πως μπορείς να καταλάβεις αν είναι μούφα το κρυπτονόμισμα που αγοράζεις ή όχι; Και πως καταλαβαίνεις πότε πρέπει να πουλήσεις ή να αγοράσεις;

 

Εντελώς πληροφοριακά, γιατί έχω πάρει dodge και βλέπω να "βρέχει λεφτά" και δεν ξέρω αν και πότε να σταματήσω

Μια φούσκα είναι το doge. Για να καταλάβεις το κάθε κρυπτονομισμα πρέπει να κάτσεις να ψάξεις και διαβάσεις αν έχει χρησιμότητα κάπου και τι εξυπηρετεί.

Γνώμη μου το doge κάποια στιγμή θα σκάσει. Κανείς δεν ξέρει πότε βέβαια.. γνώμη μου βάλε μια εντολή πώλησης σε ένα σημείο που σε ικανοποιεί και άστο. Όσο ανεβαίνει, ανέβαζε και την εντολή ανάλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα δημοσιεύματα πως η Κίνα έχει ανοίξει εφαρμογή  και σελίδα για την αγορά ψηφιακών yuan τα οποία εκδίδονται μέσω της κεντρικής της τράπεζας. Γνωρίζει κανείς πως μπορούν να αποκτηθούν αυτά τα ψηφιακά yuan; Έκανα ένα ψάξιμο αλλά έχω μπερδευτεί λίγο, έχω εντοπίσει δύο σελίδες αλλά έχω την εντύπωση πως είναι scam και δεν ξέρω ποια είναι original. Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αγορές κρυπτονομισμάτων πέραν ελάχιστον πραγμάτων σχετικά με αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Liapisftw είπε

γνώμη μου βάλε μια εντολή πώλησης σε ένα σημείο που σε ικανοποιεί και άστο. Όσο ανεβαίνει, ανέβαζε και την εντολή ανάλογα.

Ιδέα δεν έχω για αυτά που λες ούτε πως να τα κάνω. Πιο άσχετος απ'το παλικάρι που έφτιαξε το θέμα. Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, xronis είπε

Πως μπορείς να καταλάβεις αν είναι μούφα το κρυπτονόμισμα που αγοράζεις ή όχι; Και πως καταλαβαίνεις πότε πρέπει να πουλήσεις ή να αγοράσεις;

 

Εντελώς πληροφοριακά, γιατί έχω πάρει dodge και βλέπω να "βρέχει λεφτά" και δεν ξέρω αν και πότε να σταματήσω

Κοίτα, αρχικά εγώ το καταλαβαίνω απο το όνομα π.χ. https://coinmarketcap.com/currencies/cumrocket-crypto/

Δεν κάνεις σοβαρό project με τέτοιο όνομα που ντρέπεσαι να το πεις έξω. Αυτά είναι για καμιά αρπαχτή. Μετα θέλει ψάξιμο να δεις αν συνεργάζονται με κανέναν, και τι ακριβώς θέλουν να κάνουν.

Το doge είναι φούσκα γιατί όλοι περιμένουν να πάει ο Musk σε ένα συνέδρειο και πιστεύουν ότι θα αναφερθεί και στο doge γι'αυτό ανεβαίνει. Αν το ξέραμε βέβαια ότι θα έκανε τέτοιο μπαμ θα χωνόμασταν όλοι και ας είναι φούσκα αλλά δεν μπορείς να προβλέψεις το μέλλον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Silverage είπε

Κοίτα, αρχικά εγώ το καταλαβαίνω απο το όνομα π.χ. https://coinmarketcap.com/currencies/cumrocket-crypto/

Δεν κάνεις σοβαρό project με τέτοιο όνομα που ντρέπεσαι να το πεις έξω. Αυτά είναι για καμιά αρπαχτή. Μετα θέλει ψάξιμο να δεις αν συνεργάζονται με κανέναν, και τι ακριβώς θέλουν να κάνουν.

Το doge είναι φούσκα γιατί όλοι περιμένουν να πάει ο Musk σε ένα συνέδρειο και πιστεύουν ότι θα αναφερθεί και στο doge γι'αυτό ανεβαίνει. Αν το ξέραμε βέβαια ότι θα έκανε τέτοιο μπαμ θα χωνόμασταν όλοι και ας είναι φούσκα αλλά δεν μπορείς να προβλέψεις το μέλλον.

 

Έχω βάλει ένα 30άρι πριν κάνα δίμηνο περίπου. Το αγόρασα όταν ήταν περίπου 5cents.Τώρα έχω φτάσει 300€ (έβαλα κάτι ψυλολόγια πάλι πρόσφατα). Αν είναι να φτάσω χιλιάρικο με αέρα κοπανιστό, δεν πα να'ναι κα ιη φούσκα που λες... γιατί να με νοιάζει; Το θέμα είναι, πως θα καταλάβω πότε να τα πάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ξέρει κανείς πώς μπορώ ν' αγοράσω αυτά?

https://www.tradingview.com/markets/cryptocurrencies/prices-just

https://www.tradingview.com/markets/cryptocurrencies/prices-revv

Χρειάζεται να έχω btc ή μπορώ να τα αγοράσω απευθείας?

Θα ήθελα συμβουλές μόνο σχετικές με τη διαδικασία αγοράς και όχι προσωπικές γνώμες για το αν αξίζει ή όχι να τα αγοράσω. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, nikS είπε

Ξέρει κανείς πώς μπορώ ν' αγοράσω αυτά?

https://www.tradingview.com/markets/cryptocurrencies/prices-just

https://www.tradingview.com/markets/cryptocurrencies/prices-revv

Χρειάζεται να έχω btc ή μπορώ να τα αγοράσω απευθείας?

Θα ήθελα συμβουλές μόνο σχετικές με τη διαδικασία αγοράς και όχι προσωπικές γνώμες για το αν αξίζει ή όχι να τα αγοράσω. Ευχαριστώ

Στο κάτω μέρος της σελίδας αου λέει τα ζευγάρια και τα ανταλλακτηρια. Τι παραπάνω χρειάζεσαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιον να μου εξηγήσει, καθότι άσχετος 😀

Οπότε, αγοράζω πρώτα ας πούμε tether (που έχει σταθερή ισοτιμία απ' ό,τι είδα) και μετά αγοράζω τα υπόλοιπα.

Σωστά?

Κάτι να προσέξω? (βασικά το ποσό θα είναι πολύ μικρό και δε με πειράζει και να το χάσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...