Προς το περιεχόμενο

Mag 250


Sakisrouv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, έχω ένα mag 250 εδώ και 2 χρόνια, γενικά δεν είχα κάποιο ζήτημα έπαιζε καλά. Τώρα τον τελευταίο καιρό που το πηγαίνω και σε άλλο σπίτι, κάποιες φορές κολλάει υπερβολικά και δεν ξέρω αν φταίει μόνο το ίντερνετ της περιοχής ή το ότι το κάνει κυρίως απογεύματα 19:00:21:00 που είναι ώρες αιχμής.

Με ποιο τρόπο θα μπορούσα να τελειοποίησω το αποτέλεσμα??? 

Εκτός από το ethernet που έχω συνδεδεμένο με το μόντεμ, ένα tp link όντως θα βοηθούσε παραπάνω??

Μπορεί να φταιει και η ποιότητα της οθόνης ή η μερική φθορά του καλωδίου ethernet??

Ευχαριστώ πολύ ο, ποιον βοηθήσει

Επεξ/σία από Sakisrouv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δοκίμασε αλλο server στην γραμμή να δεις αν στα κάνει,, εχω αλλάξει αρκετούς από παλιά, κατα 90% ειναι θεμα σέρβερ εκτος αν έχεις γραμμή χάλια πχ 8 και με pink αστα να πανε. και θες να δεις FHD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στο κάνει μονο στο άλλο σπιτι κ όχι στο δικο σου, κατα πάσα πιθανότητα φταίει η γραμμη στο άλλο σπιτι. Η αναλυση της τηλεορασης σου δεν παιζει κανενα ρολο στο αν κολλαει στο ενα σπιτι κ στο άλλο όχι. η βέλτιστη συνδεσμολογια ειναι με καλώδιο που, ακομα κ αν εχει φθαρει, δεν δικαιολογει να εχεις θέματα μονο οταν αλλαζεις σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...