Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Acer Aspire 5 15.6" (R3-4300U/4GB/128GB/FHD IPS/W10S) ~427€ @Amazon.com


LaMereda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, darkelf98 είπε

Ζήτω συγγνώμη σε περίπτωση που δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά αλλά το αρχικό μήνυμα λέει τελική τιμή 427€, αν βάλω και κάτι άλλο στο καλάθι μου ώστε να πέσουν οι δασμοί στο μισό τότε δεν θα πρέπει να έχει τελική τιμή 420$ + 60$ = 480$; Αμφιβάλλω αν αυτό ισούται με 430€

anYJ5eG.jpg

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

57 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Το πιο απλό, δοκιμή, έκανες;

 

33 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

anYJ5eG.jpg

Δεν ήξερα ότι η ισοτιμία είχε ανέβει έτσι. Το έκανα μόλις δοκιμή και πληρώνοντας σε € μου εμφανίζει 425€ τελική τιμή μαζί με το μπιχλιμπιδι. Είναι καλύτερα να πληρώσω σε € ή σε $ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, darkelf98 είπε

 

Δεν ήξερα ότι η ισοτιμία είχε ανέβει έτσι. Το έκανα μόλις δοκιμή και πληρώνοντας σε € μου εμφανίζει 425€ τελική τιμή μαζί με το μπιχλιμπιδι. Είναι καλύτερα να πληρώσω σε € ή σε $ ;

Σε ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ηρθε αυτο το mail

Πρεπει να κανω κάτι;

Θα μου ζητησουν με νεο mail το αφμ μου??

Ευχαριστώ πολύ

----------------

Η DHL Express αποστολή σας με αριθμό φορτωτικής xxxx από τον AMAZON είναι καθοδόν. Δεν απαιτείται υπογραφή για αυτή την αποστολή.

Η τρέχουσα εκτιμώμενη παράδοση είναι στις Παρ Φεβ 19 2021 Έως το τέλος της ημέρας, με την επιφύλαξη του εκτελωνισμού.

Προσοχή: Για να επισπεύσετε τον εκτελωνισμό της αποστολής σας στο τελωνείο, απαιτούμε το ΑΦΜ σας. Η μη παροχή του ΑΦΜ μπορεί να οδηγήσει σε καθυστέρηση παράδοσης.

------------

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, spirospatra1 είπε

Μόλις μου ηρθε αυτο το mail

Πρεπει να κανω κάτι;

Θα μου ζητησουν με νεο mail το αφμ μου??

Ευχαριστώ πολύ

----------------

Η DHL Express αποστολή σας με αριθμό φορτωτικής xxxx από τον AMAZON είναι καθοδόν. Δεν απαιτείται υπογραφή για αυτή την αποστολή.

Η τρέχουσα εκτιμώμενη παράδοση είναι στις Παρ Φεβ 19 2021 Έως το τέλος της ημέρας, με την επιφύλαξη του εκτελωνισμού.

Προσοχή: Για να επισπεύσετε τον εκτελωνισμό της αποστολής σας στο τελωνείο, απαιτούμε το ΑΦΜ σας. Η μη παροχή του ΑΦΜ μπορεί να οδηγήσει σε καθυστέρηση παράδοσης.
------------

Έλεγξε ότι είναι γνήσιο το mail που έλαβες. Αποστολή κάνει με ARAMEX το Amazon όχι DHL(τουλάχιστον σε όσους έστειλε, ήταν με Aramex)

Το τελωνείο είναι ήδη πληρωμένο δεν θα πληρώσεις παλι

 

Επεξ/σία από Phoenix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Phoenix7 είπε

Έλεγξε ότι είναι γνήσιο το mail που έκανες. Αποστολή κάνει με ARAMEX το Amazon όχι DHL

Το mail ειναι αυτο [email protected] κ εχει μεσα τον ιδιο αριθμό αποστολης με αυτο που εχει κ το αμαζον στις λεπτομερειες αποστολής.

Θα τους παρω τηλέφωνο τη Δευτέρα.

Επισης στο αμαζον εχει εκτιμώμενη 5-3 που ειναι κ το λογικο ενω στο mail 19-2!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 ώρες πριν, spirospatra1 είπε

Μόλις μου ηρθε αυτο το mail

Πρεπει να κανω κάτι;

Θα μου ζητησουν με νεο mail το αφμ μου??

Ευχαριστώ πολύ

----------------

Η DHL Express αποστολή σας με αριθμό φορτωτικής xxxx από τον AMAZON είναι καθοδόν. Δεν απαιτείται υπογραφή για αυτή την αποστολή.

Η τρέχουσα εκτιμώμενη παράδοση είναι στις Παρ Φεβ 19 2021 Έως το τέλος της ημέρας, με την επιφύλαξη του εκτελωνισμού.

Προσοχή: Για να επισπεύσετε τον εκτελωνισμό της αποστολής σας στο τελωνείο, απαιτούμε το ΑΦΜ σας. Η μη παροχή του ΑΦΜ μπορεί να οδηγήσει σε καθυστέρηση παράδοσης.
------------

 

11 ώρες πριν, spirospatra1 είπε

Το mail ειναι αυτο [email protected] κ εχει μεσα τον ιδιο αριθμό αποστολης με αυτο που εχει κ το αμαζον στις λεπτομερειες αποστολής.

Θα τους παρω τηλέφωνο τη Δευτέρα.

Επισης στο αμαζον εχει εκτιμώμενη 5-3 που ειναι κ το λογικο ενω στο mail 19-2!!

 

 

 

Μηπως δεν εβαλες μαζι και το 2ο αντικειμενο; Γιατι αν δεν εβαλες κατι ακομα, θα ερθει απευθειας Ελλαδα, αρα πιο γρηγορα και οχι με αραμεξ, αλλα με DHL ή UPS. Οποτε, ολα ταιριαζουν. 19-2 θα σου ερθει, οχι 5-3.  Θα εκτελωνιστεί Ελλαδα και οχι Κυπρο ετσι. Θα χρειαστει να κανεις εξουσιοδοτηση κανονικα (ηλεκτρονικα γινεται συμφωνα με οδηγιες που δινει η κουριερ), ή ισως μονο το ΑΦΜ οπως λενε, αν και πρωτη φορα βλεπω οτι μπορει να γινει μονο με το ΑΦΜ και χωρις εξουσιοδοτηση. Λογικα με το αφμ σου θα δουν αν υπαρχει ή οχι εξουσιοδοτηση και μετα θα στειλουν τα υπολοιπα βηματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Το έβαλα!! Το βλέπω στην παραγγελία μου! Κ μόλις μου ήρθε κ sms που λέει τα ίδια.

Έχει κ σύνδεσμο να διαχειριστώ την αποστολή κ να δώσω λέει το αφμ.

Δεν τον έχω πατήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλημερα Σπυρο.

Ωραια, θα πας στο αμαζον ιστορικο παραγγελιων θα πατησεις track package και θα δεις ΕΚΕΙ ποια μεταφορικη σου γραφει. (την γραφει και στο email που ελαβες απο το αμαζον κατα την αποστολη). Αν γραφει DHL (σιγουρα αυτο θα γραφει πιστευω) τοτε ερχεται Ελλαδα χωρις τριγωνικη και κανε ο,τι λεει το email της DHL. (H διαχειριση απο το sms ειναι αλλο πραγμα, για να αλλαξεις διευθυνση παραδοσης κλπ.) Δυσκολο να ειναι fake το mail απο "χακερ" και να λεει αραμεξ το αμαζον. DHL θα λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

 

2ο σκληρό παίρνει;

Ο 1ος αναβαθμίζεται εύκολα φαντάζομαι έτσι;

Εδώ είμαστε;;; Αν βάζω το σωστό μοντέλο απαντάω μόνος μου ότι και στα 2 από πάνω η απάντηση είναι ναι. Μια επιβεβαίωση και από κάποιον άλλον αν γίνεται. @LaMereda εσύ έχεις εικόνα ίσως; Ευχαριστώ.

Spoiler



 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

2ο σκληρό παίρνει;

Ο 1ος αναβαθμίζεται εύκολα φαντάζομαι έτσι;

Εδώ είμαστε;;; Αν βάζω το σωστό μοντέλο απαντάω μόνος μου ότι και στα 2 από πάνω η απάντηση είναι ναι. Μια επιβεβαίωση και από κάποιον άλλον αν γίνεται. @LaMereda εσύ έχεις εικόνα ίσως; Ευχαριστώ.

Ναι παίρνει 2ο SATA3 HDD ή SSD. Υπάρχει και επιβεβαίωση από τον ίδιο τον κατασκευαστή.

Acer.png.3b13d5a1ea7f76c1e2dde3f24cf50a35.png

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να πληρώσω σε ευρώ και δεν μου δίνει την επιλογή. Μόνο δολάρια και λίρες Αγγλίας. Τσέκαρα ξανά τις ρυθμίσεις που έχω τόσα χρόνια και δεν έχει αλλάξει τίποτα. Πρώτη φορά μου συμβαίνει. Σε αγορές από ΗΠΑ πληρώνω συνεχώς πληρώνω σε δολάρια, αλλά διάβασα εδώ ότι είναι καλύτερα σε ευρώ. Έχει κανείς κάποια πρόταση;

1567034832_.png.c39b0c4f4017882a4695d519cdbfb9ae.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον έχει να κάνει με τον τρόπο πληρωμής, μήπως έχεις επιλέξει να πληρώσεις με κάποια κάρτα εξωτερικού και την βλέπει με το τοπικό νόμισα; Πήγαινε στους τρόπους πληρωμής και δες αν μπορείς να αλλάξεις το νόμισμα σε Ευρώ ή βάλε κάποια άλλη Ελληνική κάρτα αν έχεις.

Επεξ/σία από LaMereda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...