Προς το περιεχόμενο

To Xiaomi Mi 11 έρχεται αρχές Μαρτίου με κορυφαία specs και τιμή


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν καταφέρει και βάλει μια τάξη σε αυτό που ονομάζουνε MIUI, η xiaomi, θα είναι μια από τις καλύτερες εταιρίες στην κινητή τηλεφωνία...  

Δυστυχώς το MIUI δεν είναι αυτό που ήταν πριν 7-8 χρόνια, φρέσκο, με δυνατότητες, ιδέες και άτομα που είχαν όρεξη για να κάνουν κάτι το διαφορετικό...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

7 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Κρίνεις εξ ιδίων...

 

Φιλαράκι, άραξε λίγο, προσπάθησε να χωνέψεις ότι υπάρχουν άνθρωποι σε αυτόν τον κόσμο που έχουν διαφορετική άποψη από εσένα και καμιά φορά (καλή ώρα) τυχαίνει να επαγγέλλονται το ζήτημα στο οποίο έχουν διαφορετική άποψη. 

Ο καθένας αγοράζει με την τσέπη του και γι'αυτό εγώ έχω ακόμα OnePlus 6, επειδή η τσέπη μου δεν αντέχει να αγοράσει τα τελευταία κινητά. Δεν σημαίνει ότι θα πέσω στον γκρεμό για να υποστηρίξω την OnePlus ούτε έχω μετοχές στην OnePlus και παίρνω μίζες από τις πωλήσεις.

Αντικειμενικά μιλώντας, το θέμα που κουράζουμε τόση ώρα είναι καραμπινάτο bug και αν δεν σου κάνει η γνώμη μου, ψάξε Android developer στο LinkedIn, πάρε τους πρώτους 10 και ρώτα να ακούσεις τα ίδια.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Φιλαράκι, άραξε λίγο, προσπάθησε να χωνέψεις ότι υπάρχουν άνθρωποι σε αυτόν τον κόσμο που έχουν διαφορετική άποψη από εσένα και καμιά φορά (καλή ώρα) τυχαίνει να επαγγέλλονται το ζήτημα στο οποίο έχουν διαφορετική άποψη. 

Ο καθένας αγοράζει με την τσέπη του και γι'αυτό εγώ έχω ακόμα OnePlus 6, επειδή η τσέπη μου δεν αντέχει να αγοράσει τα τελευταία κινητά. Δεν σημαίνει ότι θα πέσω στον γκρεμό για να υποστηρίξω την OnePlus ούτε έχω μετοχές στην OnePlus και παίρνω μίζες από τις πωλήσεις.

Αντικειμενικά μιλώντας, το θέμα που κουράζουμε τόση ώρα είναι καραμπινάτο bug και αν δεν σου κάνει η γνώμη μου, ψάξε Android developer στο LinkedIn, πάρε τους πρώτους 10 και ρώτα να ακούσεις τα ίδια.

Χαλαρός είμαι, developer είμαι, μιλούσα με επιχειρήματα και αποδέχομαι ότι ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες. Πάρτο και εσύ λίγο από την αρχή τον διάλογο και δες ποιοι μίλησαν άσχημα και χαρακτήρισαν και δεν είχαν κανένα επιχείρημα, εκτός από το "Δεν με νοιάζει αν το υποστηρίζει το λειτουργικό". Επίσης αυτό με την αντίθετη άποψη ισχύει για όλους. Και κουμάντο μπορεις να κάνεις στο εαυτό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Αν καταφέρει και βάλει μια τάξη σε αυτό που ονομάζουνε MIUI, η xiaomi, θα είναι μια από τις καλύτερες εταιρίες στην κινητή τηλεφωνία...  

Δυστυχώς το MIUI δεν είναι αυτό που ήταν πριν 7-8 χρόνια, φρέσκο, με δυνατότητες, ιδέες και άτομα που είχαν όρεξη για να κάνουν κάτι το διαφορετικό...

Τώρα με το iPhone Mini χάθηκε η ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Είδες που έχεις μαύρα μεσάνυχτα?

Όντως η google δεν κοινοποίησε το api στους κατασκευαστές αλλά οι ΣΟΒΑΡΟΙ κατασκευαστές τύπου samsung έχουν βγάλει patch από τον Δεκέμβριο που επιτρέπει να τρέχεις όποιον launcher θέλεις απρόσκοπτα. 

Η xiaomi όμως είχε δουλειές, έπρεπε να λανσάρει το redmi της εβδομάδας, δεν προλάβαινε. 

Κρίμας. 

Δεν θέλεις να δεις τον Nova να τρέχει σε S10 μετά την τελευταία αναβάθμιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Δεν θέλεις να δεις τον Nova να τρέχει σε S10 μετά την τελευταία αναβάθμιση...

Το βλέπω τώρα σε samsung note 10 lite με android 11 One UI3.0. 

Άψογα τρέχει. Όπως πάντα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Άμα δεν έχει να δώσει τίποτε παραπάνω, μην το πάρεις. Απλό. Δεν σε υποχρέωσαν.

Παρτε κανε hardware στο 500αρικο γτ για software σας βλεπω σε καμια δεκαετια.Μονο νουμερα..ΜΠΕΕΕΕΕΕΕ

Ετσι λεγανε και για την λαγκσουνγκ φετος οτι ο εξινος τα σπαει και βγηκε σαπιος παλι.

Τουλαχιστον αυτοι που αγοραζουν μηλο ξερουν τη θελουν οχι να δινουν χιλιαρικο για ανδροιντ που τον επομενο χρονο το πουλανε στην λαικη...

Εχει καταντησει ο προβατισμος του ανδροιντ να εχει γινει πολυ μεγαλυτεροςςςςςς!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχουν περάσει 3-4 χρόνια από τις άσχημες εμπειρίες που είχα με Xiaomi με το λογισμικό της (και την άφησα γι' αυτό), έχει διορθωθεί πλέον ή κινείται στην ίδια γνώριμη λογική;

Να φτιάχνει μερικά bugs σε κάθε αναβάθμιση και να δημιουργεί καινούρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gripoulas είπε

Παρτε κανε hardware στο 500αρικο γτ για software σας βλεπω σε καμια δεκαετια.Μονο νουμερα..ΜΠΕΕΕΕΕΕΕ

Ετσι λεγανε και για την λαγκσουνγκ φετος οτι ο εξινος τα σπαει και βγηκε σαπιος παλι.

Τουλαχιστον αυτοι που αγοραζουν μηλο ξερουν τη θελουν οχι να δινουν χιλιαρικο για ανδροιντ που τον επομενο χρονο το πουλανε στην λαικη...

Εχει καταντησει ο προβατισμος του ανδροιντ να εχει γινει πολυ μεγαλυτεροςςςςςς!!!!!!!!

Το μεγάλο πρόβλημα δεν είναι ούτε τα πρόβατα που έχουν android ούτε αυτοί που έχουν iphone. Το μεγάλο πρόβλημα είναι οι άξεστοι που έχουν οποιοδήποτε από τα 2. Δεν το λέω για σένα. Είναι πολύ επιεικής όρος για να σε χαρακτηρίσει.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Επιλέγεις ένα υποδιέστερο κινητό για χαμηλότερη τιμή. Δεν μου λέει κάτι. Το αντίστοιχο της samsung κάνει πολύ περισσότερα λεφτά.

Αυτο ακριβως ειναι το ποιντ ομως.

Εγω θεωρω το Samsung κλασσεις ανωτερο απο το Xiaomi ακομα και το υποδεεστερο Samsung  S21 5G της φωτο που εβαλα.

😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχε sd card υποστηριξη και δεν ειχε την τρυπα μεσα στην οθονη θα ηταν το απολυτο κινητο.

120hz στα 1440p 

1500nits

108mp camera

4 χρονια υποστηριξη

91.4% ratio 

IR

LPDDR5

UFS 3.1

SD 888

 

Αν βρω την εκδοση 8/256 μεχρι τα 500 μετα απο 3-4 μηνες εφυγε αγορα. Θα υποστω την τρυπα στην οθονη οπως και τα 256gb χωρου που επρεπε να ειναι 512 αλλα αν ειναι σωστη η τιμη γιατι οχι. Τα S21 με τον exynos ειναι οτι χειροτερο σε soc κατωτερα ακομα και απο 865 οποτε μακρια δεν μιλαω για την 1080p οθονη και την πλαστικουρα. Το ultra οκ αν και διπλασια τιμη απο το mi11 και παλι με τον σαπιο exynos και με πολυ αργη ταχυτητα φορτισης και χωρις ir.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά δουλεύουν τα gestures με nova σε miui 12.5. Μόλις τον κατέβασα για δοκιμή.

Παρεμπιπτόντως έχω αγορασμενο τον prime και προτιμω να δουλεύω τον stock launcher.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε κομπλε.... μια βδομαδα μετα το Pro..μια βδομαδα με τα το 11Τ μετα απο 3 μερες το 11Τ Pro...καπου στο ενδιαμεσο θα βγουνε και 3-4  εκδοσεις Lite...
600 ευρω... και σε 2-3 μηνες το πουλας 300 για να παρεις το Μi12 !!!

Μόλις τώρα, mastros7 είπε

ε κομπλε.... μια βδομαδα μετα το Pro..μια βδομαδα με τα το 11Τ μετα απο 3 μερες το 11Τ Pro...καπου στο ενδιαμεσο θα βγουνε και 3-4  εκδοσεις Lite...
600 ευρω... και σε 2-3 μηνες το πουλας 300 για να παρεις το Μi12 !!!

Το Ultra ξεχασα!!! Σορρυ!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Returntolobby είπε

Δεν βλέπω headphone jack, δεν αγοράζω. 

P.S. Κάνει 550Ε παραπάνω από όσο θα έδινα για ένα κινητό το οποιό θα έχανε την μισή του αξία σε λιγότερο από χρόνο.

E τότε αγόρασε το σε λιγότερο απο μισό χρόνο από τώρα.

9 ώρες πριν, Makatsoras είπε

Αυτο ακριβως ειναι το ποιντ ομως.

Εγω θεωρω το Samsung κλασσεις ανωτερο απο το Xiaomi ακομα και το υποδεεστερο Samsung  S21 5G της φωτο που εβαλα.

😎

Φίλε μου πραγματικά με εντυπωσίασες. Κατάφερες να χωρέσεις στην ίδια φράση τις λέξεις ανώτερο και υποδεέστερο για να συγκρίνεις ενα κινητό έναντι άλλου.

Ευγε

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kwnssk είπε

Φίλε μου πραγματικά με εντυπωσίασες. Κατάφερες να χωρέσεις στην ίδια φράση τις λέξεις ανώτερο και υποδεέστερο για να συγκρίνεις ενα κινητό έναντι άλλου.

Ευγε

Νταξ μωρε, το κατα δυναμη.😎

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...