Προς το περιεχόμενο

Σπασμενη οθονη σε τηλεοραση LG απο Πλαισιο


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά το πλαίσιο και το κάθε ''πλαίσιο" έχει δικλείδες ασφαλείας για τέτοιες περιπτώσεις. Πχ, τα προϊόντα που είναι προς έκθεση είναι ασφαλισμένα. Οπότε θα το δήλωσαν ως ελαττωματικό και τελείωσε η υπόθεση και για την εταιρία.

Αυτό έλειπε να μην την αντικαθιστούσαν στη τελική. Δεν τίθεται θέμα καλής εξυπηρέτησης δλδ, οποιαδήποτε σοβαρή εταιρία οφείλει να το χειριστεί όπως το πλαίσιο. Απλά έχουμε καταλήξει να ενθουσιαζόμαστε με τα αυτονόητα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ έχω αρκετά προιόντα από πλαίσιο και δεν έχω κανένα παράπονο τόσο από τη λειτουργία όσο και από το σέρβις τους. Σέβομαι την άποψη κάποιων που δεν τους γουστάρουν αν και ειλικρινά ποτέ δεν έχω καταλάβει το λόγο.

Ποια η διαφορά να αγοράζεις τηλεόραση Κινέζικης τεχνολογία π.χ. από Κωτσο ή Media και μην αγοράσεις μία turbox από πλαίσιο. Αν σου κάτσει στραβή στην πρώτη περίπτωση θα τρέχεις καιρό να βρεις άκρη ενώ στη δεύτερη την πας πίσω και παίρνεις καινούργια όπως συνέβη και σε μένα πριν ένα χρόνο περίπου που η δική μου δεν συντόνιζε να δείξει βίντεο από USB.

Επίσης ποια η διαφορά να πάρεις μία LG π.χ. ίδιο μοντέλο ίδια τιμή από το πλαίσιο ή από τον Κωτσο;;; Το πλαίσιο τουλάχιστον είναι ακόμη επιχείρηση  Ελληνικών συμφερόντων.

Εκείνος που μου την έδωσε τελευταία φορά είναι ο παρκαδόρος. Παρκάρω έρχεται και μου κάνει παρατήρηση να το φτιάξω γιατί οι δεξιές ρόδες πατούσαν τη γραμμή θέσης μου. Το φτιάχνω και στο γυρισμό διαπιστώνω ότι το διπλανό μου ήταν τόσο κοντά που αναγκάστηκα να μπω από τη θέση συνοδηγού να φύγω γιατί η πόρτα οδηγού δεν είχε χώρο. 😁 

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μεταχειρισμένα αγοράζω εγώ και έχω βρει την υγεία μου.

 

Και ΣΩΒΡΑΚΟ σε λίγο, μεταχειρισμένο θα το παίρνω. Οι 10/10 αγγελίες μου βγαίνουν κελεπούρια, και η 1/2 αγορές κουτιού βγαίνουν απατεωνιά/refurbished χωρίς τη γνώση μου/κ.α. πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/2/2021 στις 12:05 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

Παρασκευη 5/2 βραδυ παιρνω απο Πλαισιο Αγιας Παρασκευης την LG 50 NANO796
Μολις την εβγαλα απο το αμαξι ειδα το σχισιμο που φαινεται στην φωτογραφια  στο κουτι της .Προφανως προυπηρχε αλλα δεν το ειχα δει .
Λεω κουτι ειναι θα το πεταξω εστι κι αλοιως .
Αρχιζω να ανοιγω την συσκευασια και βεπω στο ιδιο σημειο επανω αριστερα και το φελιζον στραπατσαρισμενο.Με ζωνουν τα φιδια ...

Βαζω το χερι απο μεσα χωρις να βγαλω την τηλεοραση και πιανω με την αφη μια μεγαλη σχισμη στην οθονη!!!Δεν την εβαλα πιο πανω απο το κουτι για να δω πιο πολλα.


Τρελλα !!!Με οσα εχω διαβασει φοβηθηκα προβλημα και μιλησα με φιλο δικηγορο .
Σαβατο επικοινωνησα  με Πλαισιο και μου λενε να την παω χθες Δευτερα στο καταστημα αγορας και το εκανα .Εκανα και φορμα επιστροφης.
Ειπα οσα εγιναν  και χωρις καμμια απολυτως δυσκολια , ουτε που ανοιξαν το κουτι να διαπιστωσουν αυτα που ειπα και  αφου δεν ειχαν στο καταστημα αλλη ιδια 
μου εκοψαν ενα χαρτι και σημερα πηγα και πηρα καινουργια !!!

O τεχνικος εγραψε στο χαρτι "φθορα panel" 

received_1324564777907885.jpeg

received_1817263495121583.jpeg

Και μένα μου άλλαξαν οθόνη  υπολογιστή 1500 ευρώ χτυπημένη με τη μία. 

Και επειδή η καινούρια είχε flickering, την άλλαξαν ξανά. 

Και επειδή και η επονη είχε, την άλλαξαν και αυτή.

3 οθόνες!!!   Τα καλά να λέγονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Και μένα μου άλλαξαν οθόνη  υπολογιστή 1500 ευρώ χτυπημένη με τη μία. 

Και επειδή η καινούρια είχε flickering, την άλλαξαν ξανά. 

Και επειδή και η επονη είχε, την άλλαξαν και αυτή.

3 οθόνες!!!   Τα καλά να λέγονται.

Ποιό είναι το συμπέρασμα;

.

.

.

Αξιόπιστο μοντέλο διάλεξες.:P

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σαν πελατης δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα με το Πλαισιο.

ειχα ενα εκει κοντα που εμενα Αθηνα και τα παιδια εκει μεσα ηταν πολυ φιλικοι και εξυπηρετικοι.

Μιλαμε τωρα για εποχες 2004-2010.

Βεβαια εχω και εγω ενα παραπονο.

Αρχες του 2004  τους ειχα στελει βιογραφικο και μαλιστα με καλεσανε στα κατι γραφεια τους δεν θυμαμαι καλα νομιζω καπου στην Μεταμορφωση αλλα δεν παιρνω και ορκο.

Οταν μπηκα μεσα και μιλησα μου ειπε το εξης αμιμητο η κοπελια που καναμε την συνεντευξη.

<<ολα καλα ολα ωραια, αλλα εισαι πανω απο 28 χρονων και οπως καταλαβαινεις δεν θα ταιριαζεις στο ολο team>>

ειχα νιωσει πολυ ασχημα που ημουν πανω απο 28 χρονων ...μολις 29 !!!!🤣

παντως καλο μου εκανε. μετα απο αυτο βρεθηκα σε μια πολυεθνικη και περασα μια 5ετια ζαχαρη ...😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Τρεις σελίδες για τα αυτονόητα.

Αν δεν την δέχονταν  πίσω πόσες σελίδες θα γράφονταν;

Καθόλου αυτονόητα. Δεν εξυπηρετούν ολοι οπως πρεπει και καλα κανουμε και ενημερώνουμε ο ένας τον άλλο εδω μεσα για αυτά τα πράγματα.

Γνωμη μου, για να μην παρεξηγηθώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Καθόλου αυτονόητα. Δεν εξυπηρετούν ολοι οπως πρεπει και καλα κανουμε και ενημερώνουμε ο ένας τον άλλο εδω μεσα για αυτά τα πράγματα.

Γνωμη μου, για να μην παρεξηγηθώ.

Ετσι ακριβως.

Θα επρεπε να ειναι αυτονοητο αλλα δεν ειναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Κάποιος είχε αγοράσει μια 65αρα από τις πολύ ακριβές. Κάλεσε έναν φίλο του να τον βοηθήσει να την τοποθετήσουνε, και αυτός την έπιασε από τα πλάγια, σφηνγκοντάς την με τα δάχτυλα. Όταν την άναψε, είδε ένα μεγάλο σπάσιμο στην οθόνη από εκείνο το σημείο προς το κέντρο. Όταν την πήγε πίσω, του είπαν ξεκάθαρα ότι ο τρόπος που έσπασε η οθόνη είναι από πίεση τριών δακτύλων σε εκείνο το σημείο, και αν θέλει να το προχωρήσει θα την αφήσει σε αυτούς και θα κάνουν έλεγχο ύπαρξης αποτυπωμάτων το οποίο και θα χρεωθεί επιπλέον. Την πήρε πίσω και έκλεγε την μοίρα του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tanidani είπε

Κάποιος είχε αγοράσει μια 65αρα από τις πολύ ακριβές. Κάλεσε έναν φίλο του να τον βοηθήσει να την τοποθετήσουνε, και αυτός την έπιασε από τα πλάγια, σφηνγκοντάς την με τα δάχτυλα. Όταν την άναψε, είδε ένα μεγάλο σπάσιμο στην οθόνη από εκείνο το σημείο προς το κέντρο. Όταν την πήγε πίσω, του είπαν ξεκάθαρα ότι ο τρόπος που έσπασε η οθόνη είναι από πίεση τριών δακτύλων σε εκείνο το σημείο, και αν θέλει να το προχωρήσει θα την αφήσει σε αυτούς και θα κάνουν έλεγχο ύπαρξης αποτυπωμάτων το οποίο και θα χρεωθεί επιπλέον. Την πήρε πίσω και έκλεγε την μοίρα του.

 

Μου ειχε συμβει με μια 55αρα samsung απο Πλαισιο αλλα ηταν λιγο σπασμενη η οθονη  καπου 10 ποντους , ηταν και η χαρτινη συσκευασια στο ιδιο σημειο .Την πηγα πισω και χωρις αλλη κουβεντα εγινε αντικατασταση .Ουτε που την ανοιξαν να δουνε τη ζημια 

 

Η αληθεια ειναι οτι αυτες οι τελευταιες tv θελουν μεγαλη προσοχη 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...