Προς το περιεχόμενο

Resident Evil Village


Cue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ADHD είπε

Εχω stuttering οταν σκοτωνω εχθρο, οχι οταν πυροβολαω η οπουδηποτε αλλου αλλα οταν πεθαινει οτιδηποτε, δοκιμασα ακομα και σε κορακια και παλι το ιδιο κανει. Δοκιμασα ολες τις λυσεις και οπως εψαξα το κανει και σε αλλους, ειναι το μονο θεμα που εχω με το performance.

Στα του παιχνιδιου θα ελεγα οτι ειμαι στα 3/4 καπου και το παιχνιδι εχει γυρισει σε full Doom mode, δυστυχως χωρις το τρομερο movement του slayer.. :P 

Γενικα μου αρεσει αλλα οχι τρομερα, μεχρι στιγμης ειμαι καπου στο 7/10, θα δειξει πως θα παει αλλα δεν εχω τρελαθει σε καμια περιπτωση, εχει καποια πολυ δυνατα sections αλλα αυτο το mashup απο gameplay τυπου survival horror μετα indie horror μετα action κλπ που εχει κανει δεν λειτουργει παντα καλα.

Τη φόρμουλα ισορροπίας horror-action του 7 την έχει; λίγο που διάβασα σχόλια παικτών άλλοι λέγαν ναι άλλοι ότι πηγαίνει περισσότερο κατά πολύ προς το action. 

* δεν το ψάχνω και πολύ ΠΡΙΝ το παίξω για να μην τύχω πάνω σε σπόιλερς - 

** το demo πάντως σε σχέση με του 7 αυτή τη φορά στο Village είχε άλλη αίσθηση, εκείνο ήταν καθαρά φουλ horror κάτι που στο 7 εξ αρχής σε έβαζε σε αυτό το κλίμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα έλεγα ότι ειναι πιο action απο το VII, με τη διαφορα ότι έχει stalker type enemies κατι που δημιουργεί μια "ένταση" αλλιως θα το εβαζα πιο κατω σε αυτο το κομματι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερματισα, αναμεικτες οι εντυπωσεις, υπαρχουν καποια πολυ δυνατα κομματια στο παιχνιδι και καποια οχι και τοσο καλα. Γενικα παντως θεωρω πως και η σειρα αλλα και το παιχνιδι πασχουν απο κριση ταυτοτητας, απο τη μια εχουμε indie horror sections απο την αλλη arena shooter τυπου Doom. Η καμερα πρωτου προσωπου εμενα προσωπικα μετα τα remakes μου φαινεται οτι δεν ταιριαζει καθολου στη σειρα, θεωρω πως ξεκινησε για το VR για αυτο δεν ειδαμε ποτε και τη φατσα του Ethan, το παιχνιδι ηθελε να σε κανει να νιωθεις οτι παιζεις με ενα avatar. Αυτη η αλλαγη δεν βοηθαει στο να υπαρχει και συνοχη στη σειρα.

Γενικα ειχε καλα και κακα κομματια, δεν με τρελανε και θεωρω το 7 καλυτερο σε αυτο που ηθελε να κανει αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι κακο ουτε μετριο παιχνιδι.

7/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

τραγικό...και ότι είναι κλειδωμένο πίσω από πληρωμή και ότι κάνει γυμνό ένα χαρακτήρα..

Πραγματικά δε καταλαβαίνω το κόλλημα με αυτόν τον χαρακτήρα που έχει φάει ο κόσμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Πραγματικά δε καταλαβαίνω το κόλλημα με αυτόν τον χαρακτήρα που έχει φάει ο κόσμος.

Και για όσους σας αρέσει, μην αρχίζετε να κάνετε posts πάλι για να μας εξηγήσετε. ^_^

Είχαμε σε προηγούμενες σελίδες αρκετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Έχουν πει τίποτα εάν θα κυκλοφορήσουν story dlc's?

οχι δεν εχουν ανακοινωσει κατι ακομα.

το μονο που ξερουμε ειναι οτι θα βγει το Resident Evil Re:Verse το καλοκαιρι που θα ειναι add on multiplayer (deathmatch αν θυμαμαι καλα), δεν εχει ανακοινωθει κατι αλλο ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελος απο μενα.Οπως αναφερουν και πιο πανω ,θεωρω το πρωτο μισο πιο δυνατο.Το 2ο μισο επειδη παει περισσοτερο προς action καπως με κουρασε.Ειδικα το section με τον προτελευταιο αρχηγο.Προσωπικα το πιο αδυναμο σημειο του παιχνιδιου.

Συνολικα ομως ευχαριστο παιχνιδι.Παω τωρα για new game plus .

Συμφωνω μαζι σου @ADHD σχετικα με την καμερα .Γιαυτο το λογο στο resi 9 θα κανουν την καμερα οπως τα remakes λογικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...