Προς το περιεχόμενο

Resident Evil Village


Cue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, yiannis1991 said:

Άσχετο αλλά με η ψηλή για την οποία μας τα έκαναν τσουρέκια έχει ουσιαστική συμμετοχή στο game και στο story; Ή απλά for show;

Spoiler

Nemesis ρολο έχει αλλά μόνο όσο είσαι στο κάστρο (πρώτη περιοχή) και είναι το 1ο boss στην ουσία. Ας πούμε ότι τη βλέπεις στο 1/4 του παιχνιδιού αλλά και αυτό στα πεταχτά γιατί σε κυνηγάει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είδα τυχαία το resident evil village (δεν τα χω παίξει ποτέ μόνο τις ταινίες έχω δει). Μαρεσε πολυ στο walkthrough. Με το shooting τι πρόβλημα έχετε; Αποτι εχω δει από τις ταινίες βασικά πιστολίδι είναιι. Προσωπικά έχω συνηθίσει σε τέτοια παιχνίδια ο χαρακτήρας να έχει σπαθεί και με ζαλίζει λίγο το first person. Επίσης δεν κατάλαβαμε πως από τα zombies το γυρίσαμε σε λίγο μεταφυσικές τελετές.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2021 στις 12:00 ΠΜ, daredevil92 είπε

Είδα τυχαία το resident evil village (δεν τα χω παίξει ποτέ μόνο τις ταινίες έχω δει). Μαρεσε πολυ στο walkthrough. Με το shooting τι πρόβλημα έχετε; Αποτι εχω δει από τις ταινίες βασικά πιστολίδι είναιι. Προσωπικά έχω συνηθίσει σε τέτοια παιχνίδια ο χαρακτήρας να έχει σπαθεί και με ζαλίζει λίγο το first person. Επίσης δεν κατάλαβαμε πως από τα zombies το γυρίσαμε σε λίγο μεταφυσικές τελετές.

Θα σου πρότεινα να ασχοληθείς με το Resident Evil 1 Remaster και τα Remakes RE2 και RE3 πρώτα για να καταλάβεις τι σημαίνει Resident Evil.

Οι ταινίες που έχεις δει (με την Jovovitch υποθέτω) το μόνο που κάνουν είναι να εκμεταλλεύονται εμπορικά το όνομα και δεν έχουν καμία απολύτως επαφή με τα παιχνίδια πέρα από τον τίτλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρατήρησα ότι όταν βρίσκομαι κοντά σε αντίπαλο και έρχεται κατά πάνω μου κάνει κάτι απότομα lag spikes το παιχνίδι, συγκεκριμένα ένα στιγμιαίο κόλλημα, έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατι γίνεται με το σύστημα μου και μπουκαλιάζει maxed out χωρις RT με 70-80% gpu usage 

8700K @4.8

RTX 3070 EAGLE OC model

Μπορεί να τσεκάρει κάποιος σε 1080p με τα εξής γραφικά και παρόμοιο σε απόδοση cpu; Webp.net-gifmaker.gif.823256140fc1e981b14c6c91a5207b0f.gif

_________________________________________________

** κανει και καμια βουτιά στα 60κατι% 

Υ.Γ. στο demo είχα 90%+ usage 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Κατι γίνεται με το σύστημα μου και μπουκαλιάζει maxed out χωρις RT με 70-80% gpu usage 

8700K @4.8

RTX 3070 EAGLE OC model

Μπορεί να τσεκάρει κάποιος σε 1080p με τα εξής γραφικά και παρόμοιο σε απόδοση cpu; Webp.net-gifmaker.gif.823256140fc1e981b14c6c91a5207b0f.gif

_________________________________________________

** κανει και καμια βουτιά στα 60κατι% 

Υ.Γ. στο demo είχα 90%+ usage 

8gb vram εχει η καρτα σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, roginsky12 είπε

8gb vram εχει η καρτα σου?

Ναι αλλα βλέπω οτι στη πραγματικότητα δεν καταναλώνει πανω από 6

ingame

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

εσυ ζητας ομως 12 απο το παιχνιδι...

Δεν ισχύει αυτό που γράφει. Απλά φαίνεται ρίχνει πολύ bottleneck το cpu στο game. Γιατί αν πάω και επιλέξω χαμηλότερα textures και να πέσει κάτω από αυτό που δηλώνει ως 8GB με άσπρο πέφτει ακόμα χαμηλότερα το gpu usage 50-55%. 

Επέλεξα από περιέργεια image quality 2 ή 1.5 που ουσιαστικά είναι upscaler ( από 0.5 έως 2.0,  50% resolution, έως 200% ) και τερμάτιζε 99%. Στο Demo δε θυμάμαι να είχα πειράξει κάτι τέτοιο όμως. Εκτός και στρώσει με κάποιο φορμάτ. Στο Resi 7 που δοκίμασα δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...