Προς το περιεχόμενο

Valheim [EARLY ACCESS]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, ilos είπε

Αν εξαιρέσουμε λίγο to performance αναλογικά με τα visuals και κάτι stutters αραιά και που σε γενικές γραμμές για open world procedurally generated game έχει πάρα πολύ λίγα bugs. Το μόνο κακό είναι ότι το farming γενικά τραβάει (πχ για να φτιάξεις ένα bronze sword παράδειγμα μπορεί να φας και 1 ώρα μαζί με άλλους και αυτό σε optimal φάση με μεταφορά του ore από το deposit με βάρκα nearby). Solo δε το προτείνω σε κανέναν μόνο και μόνο για αυτό το λόγο. Καλύτερα να είστε καμιά 10ρια και να μπαίνετε όποτε μπορείτε στον server και έτσι να κάνουν progress και αυτοί που δεν μπορούν συνέχεια να παίζουν.

δεν νομιζω να ισχυει αυτο, αφου βλεπω πολλους που το παιζουν σολο

και να παρει και 1-2 ωρες δεν εγινε κατι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Balantakos είπε

δεν νομιζω να ισχυει αυτο, αφου βλεπω πολλους που το παιζουν σολο

και να παρει και 1-2 ωρες δεν εγινε κατι

Όταν θα είναι να φτιάξουν πρώτη φορά bronze τα ξαναλέμε πόσο θα τους πάρει να τα σπάσουν και να τα μεταφέρουν από το black forest.😁 Το μόνο καλό στο solo είναι που μπορείς να κάνεις sleep όσο έχεις το ore στο smelter.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ilos είπε

Όταν θα είναι να φτιάξουν πρώτη φορά bronze τα ξαναλέμε πόσο θα τους πάρει να τα σπάσουν και να τα μεταφέρουν από το black forest

Ισχύει, μας πήρε ένα 2ωρο χαλαρά για να φτιάξουμε 2 άτομα από ένα σπαθί.

Βέβαια ήμασταν και τυχεροί γιατί μπαγκαρε το παιχνίδι και σήμερα το πρωί βρεθήκαμε με 50αρια Bronze από το πουθενά :P 

Edit: Μόλις πέσαμε στο πρώτο μεγάλο πρόβλημα του παιχνιδιού. Στα 3 άτομα αρχίσαμε να αντιμετωπίζουμε τρομερό Lag/Desync. Δηλαδή άλλα έβλεπε ο ένας, άλλα ο άλλος, τα σεντούκια ανοίγανε μετά από 5 λεπτά, εκεί που ήμουν στην βάρκα μαζί με έναν άλλον βρέθηκα εκτός και πνίγηκα στην μέση του ωκεανού χάνοντας τα αντικείμενα μου κτλ.

Το πρόβλημα διάβασα ότι το αντιμετωπίζουν πάρα πολλοί παίκτες. Το καταλαβαίνω η αλήθεια είναι μιας και είναι Early Access το παιχνίδι και κάποιο πρόβλημα θα υπήρχε. Ελπίζω να λυθεί άμεσα όμως γιατί σε τέτοια φάση είναι απλά Unplayable.

Επεξ/σία από BlueBlade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DjAde είπε

Εχει κανεις θεμα με random events? Δεν μου εχουν επιτεθεί ουτε μια φορα στα σπιτια που φτιάχνω.

Δεν επιτίθενται από την αρχή. Άμα φας bosses αρχίζουν και κάνουν raids (όλο και πιο επικίνδυνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/2/2021 στις 4:51 ΜΜ, BlueBlade είπε

Ισχύει, μας πήρε ένα 2ωρο χαλαρά για να φτιάξουμε 2 άτομα από ένα σπαθί.

Βέβαια ήμασταν και τυχεροί γιατί μπαγκαρε το παιχνίδι και σήμερα το πρωί βρεθήκαμε με 50αρια Bronze από το πουθενά :P 

Edit: Μόλις πέσαμε στο πρώτο μεγάλο πρόβλημα του παιχνιδιού. Στα 3 άτομα αρχίσαμε να αντιμετωπίζουμε τρομερό Lag/Desync. Δηλαδή άλλα έβλεπε ο ένας, άλλα ο άλλος, τα σεντούκια ανοίγανε μετά από 5 λεπτά, εκεί που ήμουν στην βάρκα μαζί με έναν άλλον βρέθηκα εκτός και πνίγηκα στην μέση του ωκεανού χάνοντας τα αντικείμενα μου κτλ.

Το πρόβλημα διάβασα ότι το αντιμετωπίζουν πάρα πολλοί παίκτες. Το καταλαβαίνω η αλήθεια είναι μιας και είναι Early Access το παιχνίδι και κάποιο πρόβλημα θα υπήρχε. Ελπίζω να λυθεί άμεσα όμως γιατί σε τέτοια φάση είναι απλά Unplayable.

αν και οι servers είναι dedicated, ένας να lagαρει, προκαλεί lag σε όλους.

---

άνοιξα insomnia.gr server, τρέχει 24/7. Μόλις τελειώσει το σετάρισμα του, σας δίνω ip.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

o server είναι έτοιμος για όλους.

FFFFFF

 10 slots
dedicated 24/7
Τοποθεσία: Γερμανία

 

δείτε το spoiler για να μπείτε
 

Spoiler

 

134.255.209.11:13000

inso21

 

στο σερβερλιστ δεν θα τον δείτε, μιας και τον πίνει το παιχνίδι ακόμα. Ακολουθήστε την διαδικασία που περιγράφεται εδώ

ή βάλτε καρφωτά την ip μέσα από το παιχνίδι.

Καλό θα ήταν να μη βάλετε cheats για να μη διαλύσετε τον σερβερ :P .

Have fun

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

o server είναι έτοιμος για όλους.

FFFFFF

 10 slots
dedicated 24/7
Τοποθεσία: Γερμανία

 

δείτε το spoiler για να μπείτε
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

134.255.209.11:13000

inso21

 

στο σερβερλιστ δεν θα τον δείτε, μιας και τον πίνει το παιχνίδι ακόμα. Ακολουθήστε την διαδικασία που περιγράφεται εδώ

ή βάλτε καρφωτά την ip μέσα από το παιχνίδι.

Καλό θα ήταν να μη βάλετε cheats για να μη διαλύσετε τον σερβερ :P .

Have fun

wait τα cheats είναι client side?😆

Νόμιζα μόνο αν κάνεις host μπορείς να βάλεις consoie commands για cheats.

μπήκα και είμαι μόνος μου χαχαχαχα δεν υπάρχει ένας χριστιανός να κάνει ping την Base καν😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

wait τα cheats είναι client side?😆

Νόμιζα μόνο αν κάνεις host μπορείς να βάλεις consoie commands για cheats.

μπήκα και είμαι μόνος μου χαχαχαχα δεν υπάρχει ένας χριστιανός να κάνει ping την Base καν😆

ναι, εδώ ανοίγεις τον trainer και παίζουν κανονικά, άστα δράμα! Οπότε plz μην τα διαλύσετε και τρέχουμε για rollback..όχι τίποτα, κάνει κάθε 12 ώρες back :P . Δεν έχει anticheat το παιχνίδι ακόμα.
Tα console commands είναι κλειστά για εσάς, μόνο για τον admin λειτουργούν.
Και μην κλέβετε αντικείμενα.

Εεεε κάτσε καλέ, την ώρα που το πόσταρα άνοιξε, μεεεεχρι να μπει ο κόσμος απο δω να φτιάξει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

ναι, εδώ ανοίγεις τον trainer και παίζουν κανονικά, άστα δράμα! Οπότε plz μην τα διαλύσετε και τρέχουμε για rollback..όχι τίποτα, κάνει κάθε 12 ώρες back :P . Δεν έχει anticheat το παιχνίδι ακόμα.
Tα console commands είναι κλειστά για εσάς, μόνο για τον admin λειτουργούν.
Και μην κλέβετε αντικείμενα.

Εεεε κάτσε καλέ, την ώρα που το πόσταρα άνοιξε, μεεεεχρι να μπει ο κόσμος απο δω να φτιάξει τίποτα.

12:30 η ώρα είναι Χριστιανέ πάμε και για ύπνο, ποιος να μπει τώρα.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ilos είπε

12:30 η ώρα είναι Χριστιανέ πάμε και για ύπνο, ποιος να μπει τώρα.😁

ρε ποιοοοοοος κοιμάται; ΒΙΚΙΝΓΚΣ ΕΙΜΑΣΤΕ.

Έφτιαξα ένα σπιτάκι με κάποια αντικείμενα, θα το βρείτε εδώ:

val.jpg.04eb408c49fbb08c5187c9f624f53b58.jpg

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, darkrider93 είπε

Θα μπω και εγώ στον server γιατί μόνος δεν λέει καθόλου το παιχνίδι. 

και στον σεβερ μονος θα εισαι, καλυτερα παιξε σολο να μαθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...