Προς το περιεχόμενο

Valheim [EARLY ACCESS]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, chek2fire είπε

επειδή είπα να το ξεκινήσω σε linux έτσι σέρνετε το game η είναι επειδή δεν παίζω σε windows?

οπως εχω ξαναγραψει τρεχει σε 1 core, οποτε οτι gpu Και να εχεις εαν δεν εχεις δυνατο core δε πηγαινει πολυ καλα.

5 ώρες πριν, Balantakos είπε

o bonemass δεν πεφτει με τιποτα, εφυγα τρεχοντας.😁

ειναι με διαφορα το πιο δυσκολο Boss απο τους 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/2/2021 στις 7:40 ΠΜ, panoc είπε

Sτο χθεσισο update διορθωθηκε το bug που επρεπε καθε φορα να ανοιγεις το χαρτη και να visible to other, πλεον θυμαται την επιλογη.

δεν έχει patchαριστει..τώρα παίζουμε και δεν βλέπουμε ο ένας τον άλλον εαν δεν το ανοίξουμε

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

επειδή είπα να το ξεκινήσω σε linux έτσι σέρνετε το game η είναι επειδή δεν παίζω σε windows?

επειδή παίζεις σε linux..

σε windows δεν σέρνεται καθόλου

Στις 27/2/2021 στις 7:45 ΜΜ, carmir είπε

δοκίμασε το inso21

κρύψτο μέσα σε spoilers μην πιάσουν άκυροι και σκάνε στον σερβερ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panoc είπε

οπως εχω ξαναγραψει τρεχει σε 1 core, οποτε οτι gpu Και να εχεις εαν δεν εχεις δυνατο core δε πηγαινει πολυ καλα.

ειναι με διαφορα το πιο δυσκολο Boss απο τους 5.

threadripper έχω και πάλι δεν πάει  πολύ καλά μάλλον και λόγo ότι ο επεξεργαστής μου είναι ο ορισμός του multicore 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

δεν έχει patchαριστει..τώρα παίζουμε και δεν βλέπουμε ο ένας τον άλλον εαν δεν το ανοίξουμε

Εμεις δε χρειαζεται να το ανοιξουμε καθε φορα.. αφου εγιναν σερβερ και clients update εμεινε μονιμα ανοιχτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Balantakos είπε

εφτιαξα iron mace level 2 γιατι διαβασα οτι χρειαζεται mace...με bow θελει frost arrows

ετοιμαζω φαγητα κλπ και θα παω yolo.

solo στο 3 Boss σε σερβερ με πολλους ή σε single ? Για το πρωτο σε κοβω για πολλα deaths, παρε μπολικα stamina+healing και 1-2 poison φιλτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, panoc είπε

solo στο 3 Boss σε σερβερ με πολλους ή σε single ? Για το πρωτο σε κοβω για πολλα deaths, παρε μπολικα stamina+healing και 1-2 poison φιλτρα.

solo τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Balantakos είπε

solo τα παντα.

solo σε single η σε σερβερ ? Ρωταω γιατι η δυσκολια αυξανει οταν εισαι σε σερβερ με παιχτες και ειναι αναλογη των παιχτων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panoc είπε

solo σε single η σε σερβερ ? Ρωταω γιατι η δυσκολια αυξανει οταν εισαι σε σερβερ με παιχτες και ειναι αναλογη των παιχτων.

single, απο οσο ξερω δεν εχω πειραξει τιποτα αλλο οταν εφτιαξα τον κοσμο 🤔

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, panoc είπε

Εμεις δε χρειαζεται να το ανοιξουμε καθε φορα.. αφου εγιναν σερβερ και clients update εμεινε μονιμα ανοιχτο.

τι στο καλό; Μαλώσαμε χθες γιαυτό με την παρέα, γιατί τους το είπα οτι πατσαρίστικε και μου έλεγαν όχι...και το κλείνουν και τους έχασα.
(host στην nitrado έχουμε btw και ο insomnia server)

2 ώρες πριν, Balantakos είπε

single, απο οσο ξερω δεν εχω πειραξει τιποτα αλλο οταν εφτιαξα τον κοσμο 🤔

 

θα σε δυσκολέψει αρκετά αυτός ο χλαπάτσας ακόμα και τελείως solo.
Καλά διάβασες πάντως! Με melee ξυλίκι θα πέσει, τα βέλη του φυσάνε το αφτάκι απλώς :P , poison τσάγια να πάρεις μαζί.

10 ώρες πριν, chek2fire είπε

threadripper έχω και πάλι δεν πάει  πολύ καλά μάλλον και λόγo ότι ο επεξεργαστής μου είναι ο ορισμός του multicore 

windows is your solution!

κιάλλοι έχουν θέματα με linux


οι μόνες φορές που πέφτει το performance είναι, όταν τοποθετώ συνεχόμενα γρασίδι

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά  ψήνομαι να το δοκιμάσω λόγω του hype που εχει δημιουργηθεί μια και μου αρέσει αυτό το είδος. Εφαγα φόλα τελευταία με το  τουρκικο τσαμπέ black desert που κατέβασα. Πως το βλέπετε το valheim απο bugs?  Εστω στην αρχή ως σόλο για να το μάθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, altair είπε

Παιδιά  ψήνομαι να το δοκιμάσω λόγω του hype που εχει δημιουργηθεί μια και μου αρέσει αυτό το είδος. Εφαγα φόλα τελευταία με το  τουρκικο τσαμπέ black desert που κατέβασα. Πως το βλέπετε το valheim απο bugs?  Εστω στην αρχή ως σόλο για να το μάθω.

το BDO είναι κορεάτικο και είναι ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ παιχνίδι, ας ξεκινήσουμε από κει για αρχή!
Είναι MMOrpg και παίζουν χιλιάδες άνθρωποι μαζί, το valheim καμία σχέση, μέχρι 10 άτομα παίζουν μαζί και είναι survival παιχνίδι, δεν υπάρχουν quests.

Το παιχνίδι παίζεται μια χαρά όπως είναι τώρα. Υπάρχει βαθμός δυσκολία, είτε solo είτε με παρέα, τα ίδια θα κάνεις όμως, όσο παίζεις μαθαίνεις. Αν θες την ησυχία σου και πιο εύκολα παίζεις μόνος, αν θέλεις παρέα και παραπάνω δυσκολία παίζεις με παρέα.

-----------------

 

όσοι έχετε server,που έχετε hosting?
Βρήκα τους survivalservers, πιο τσιμπημένη τιμή αλλά φαίνεται να έχει καλύτερο webUI για έλεγχο του server και υποστήριξη mods!
και η gPORTAL έχουν το ValheimPlus απευθείας πάνω

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...