Προς το περιεχόμενο

Cosmote FTTH @ Καισαριανή down


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ,

εδω και περίπου 5 ώρες , στην ευρύτερη περιοχή Καισαριανής / Βύρωνα , δεν υπάρχει καθόλου σήμα από Cosmote. Η τεχνική εξυπηρέτηση , μετά από αυτοματοποιημένο διάλογο , μας λέει ότι οι γραμμές είναι κατειλημμένες και να δοκιμάσουμε αργότερα , και κατόπιν κλείνει τη γραμμή , ενώ από το chat, είμαστε σε μια αέναη λούπα αναμονής . Κανείς άλλος που αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Belerefontis είπε

Καλησπέρα ,

εδω και περίπου 5 ώρες , στην ευρύτερη περιοχή Καισαριανής / Βύρωνα , δεν υπάρχει καθόλου σήμα από Cosmote. Η τεχνική εξυπηρέτηση , μετά από αυτοματοποιημένο διάλογο , μας λέει ότι οι γραμμές είναι κατειλημμένες και να δοκιμάσουμε αργότερα , και κατόπιν κλείνει τη γραμμή , ενώ από το chat, είμαστε σε μια αέναη λούπα αναμονής . Κανείς άλλος που αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα ; 

Χθες εμένα έκανε μια διακοπή για 2-3 ώρες Αλλά είμαι Γαλάτσι. Πρώτη φορά εδώ και 1,5 χρόνο που έχω ftth. Δεν συγχρονιζε το ont. Κάλεσε στο 13788. Άμεσα δηλώθηκε η βλάβη και λύθηκε. Και έμειναν και τα 10gb στο κινητό 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήταν ευρύτερη βλάβη στις περιοχές Καισαριανής / Βύρωνα και Παγκρατίου, το πρόβλημα αποκαταστάθηκε περίπου στις 23:00. Για να είμαστε ακριβοδίκαιοι, μετά τις 21:00, η Cosmote ενημέρωσε τους συνδρομητές για τη βλάβη (που μέχρι τότε και για 5 ώρες δεν υπήρχε επικοινωνία και πληροφόρηση), και ενεργοποίησε δωρεάν εκτροπή όλων των κλήσεων σε όποιο κινητό επιθυμούσαμε, καθώς και μας έδωσε και 5GB δώρο σε κινητό Cosmote (εάν διαθέτουμε), προς συμψηφισμό της βλάβης. Ήταν μια γλυκανάλατη εμπειρία με μια στυφή επίγευση :) . Η άποψή μου είναι πως καμία εταιρεία δεν πρέπει να γιγαντώνει τμήματά της περισσότερο απο το τμήμα υποστήριξης των πελατών της.

Επεξ/σία από Belerefontis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/02/2021 at 20:21, Belerefontis said:

Καλησπέρα ,

εδω και περίπου 5 ώρες , στην ευρύτερη περιοχή Καισαριανής / Βύρωνα , δεν υπάρχει καθόλου σήμα από Cosmote. Η τεχνική εξυπηρέτηση , μετά από αυτοματοποιημένο διάλογο , μας λέει ότι οι γραμμές είναι κατειλημμένες και να δοκιμάσουμε αργότερα , και κατόπιν κλείνει τη γραμμή , ενώ από το chat, είμαστε σε μια αέναη λούπα αναμονής . Κανείς άλλος που αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα ; 

αν ειναι μαζικο θα φτιαχτει και μαζικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα κι απο μενα, σημερα απο τος 10:30 σταματησε internet (οπτικη ινα) και τηλεφωνο στην περιοχη της καισαριανης και του βυρωνα για 2η φορα μεσα σε δυο εβδομαδες. Σε επικοινωνια με τον οτε μου εδωσαν εκτιμωμενη ημερομηνια επιλυσης του «τεχνικου θεματος στην παριοχη» την 1η μαρτιου!!! Το εχει κανεις άλλος;;;

Στις 10/2/2021 στις 8:21 ΜΜ, Belerefontis είπε

Καλησπέρα ,

εδω και περίπου 5 ώρες , στην ευρύτερη περιοχή Καισαριανής / Βύρωνα , δεν υπάρχει καθόλου σήμα από Cosmote. Η τεχνική εξυπηρέτηση , μετά από αυτοματοποιημένο διάλογο , μας λέει ότι οι γραμμές είναι κατειλημμένες και να δοκιμάσουμε αργότερα , και κατόπιν κλείνει τη γραμμή , ενώ από το chat, είμαστε σε μια αέναη λούπα αναμονής . Κανείς άλλος που αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα ; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα!! Από χτές είμαι χωρίς internet, περιοχη Βύρωνα. Ξαφνικά τη Δευτέρα κόπηκε το ftth. Δηλώθηκε σαν βλάβη και μου ειπαν οτι ηταν μαζικο το προβλημα. Μου εστειλλαν μηνυμα οτι επιλυθηκε αλλα εγω δεν ειχα τιποτα και το ξανα δηλωσα. Υπαρχει αλλος κοντα που να έχει θεμα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...