Προς το περιεχόμενο

Επικουρική ασφάλιση των απασχολούμενων στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου μισθωτών Μηχανικών - Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, σήμερα μου έστειλαν mail απο την εταιρεία οτι πρέπει να διαλέξω σε ποια κατηγορία ασφάλισης θέλω να μπω. Η απορία μου είναι αν ήδη δίνω κάποιο ποσό για τη συγκεκριμένη ασφάλιση ή θα είναι κάτι εντελώς νέο. Ο πίνακας που έστειλαν είναι αυτος:

1880442502_.png.b2f9319ac5da88f0fa71495b9bbe865d.png

Έχει κάποιος εικόνα να με βοηθήσει λίγο? Σίγουρα θα είναι 50% εργοδότης 50% υπάλληλος το ποσό. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι αν θα είναι πχ στη 2η περιπτωση +25 ευρώ ή ένα μέρος απο τα 25 τα πληρώνω ήδη απο τον ΦΜΥ. Απο εδώ δεν έβγαλα κάποια άκρη https://www.taxheaven.gr/news/52690/epikoyrikh-asfalish-twn-apasxoloymenwn-ston-idiwtiko-kai-dhmosio-tomea-me-sxesh-ergasias-idiwtikoy-dikaioy-misowtwn-mhxanikwn-apeikonish-sthn-apd

Επεξ/σία από logokrimenos
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικουρική ασφάλιση πληρώνεις έτσι και αλλιώς. 

Κάθε χρόνο δικαιούσε να αλλάξεις κλάση. Αν δεν επιλέξεις ο εργοδότης σου θα σε κατατάξει στην πρώτη τάξη. 

Το  αν θα πάρεις κάποτε μικρή μεσαία ή μεγάλη επικουρική σύνταξη είναι δική σου επιλογή, εφόσον πληρώσεις τις ανάλογες εισφορές.

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.