Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 12 mini αντιπροσωπεύει μόλις το 5% των συνολικών πωλήσεων iPhone το πρώτο μισό του Ιανουαρίου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν είναι σκουπίδι, μην λέμε ότι θελουμε... 

Είναι σκουπίδι.

Δεν υπάρχει ομάδα ατόμων που να τους βγάζει μέχρι το βράδυ.

Απο προσωπική εμπειρία σε επαγγελματία ούτε μέχρι 17:00 η ώρα δε βγάζει.

  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Σκουπιδι δεν ειναι αν βαλεις ομως αυτο που χανεις απο το notch σε landscape video η photo τι σου μενει...4.5, 4.8" θα σου βγουν τα ματια.

Δεν έχω παρατηρήσει τόση απώλεια... σε μια σύγκριση με ένα παλιό κινητό, lumia 640, θα έλεγα ότι πέφτεις στις 5.2’’...

3 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Είναι σκουπίδι.

Δεν υπάρχει ομάδα ατόμων που να τους βγάζει μέχρι το βράδυ.

Απο προσωπική εμπειρία σε επαγγελματία ούτε μέχρι 17:00 η ώρα δε βγάζει.

Υπάρχει κάποιο κινητό σε αυτές τις διαστάσεις που να έχει καλύτερη συμπεριφορά μπαταρίας? Ρωτάω γιατί σε εμένα σε σύγκριση με το προηγούμενο μου κινητό, Sam a40, έχω ακριβώς την ίδια συμπεριφορά μπαταρίας σε ακριβώς ίδιες συνθήκες εργασίας...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι ΟΛΑ τα μικρα κινητα των εταιριων χανουνε.

και ο λογος ειναι ο εξης, κατα την αποψη μου> οι πιτσιρικαδες θελουνε μεγαλη οθονη για να παιζουνε με τα φιλαρακια τους.

τα κοριτσια (δεν κανω πλακα το ειδα μπροστα μου) θελουνε μεγαλουτσικα κινητα για να θαυμαζουνε η μια το μακιγιαζ της αλλης και τα ατελειες στο προσωπο της αντιπαθειας τους.

εμεις οι καποιας ηλικιας εχουμε θεμα. αστα να πανε. οταν το βαζουμε εκει που το φτανουμε δεν το βλεπουμε, οταν το βαζουμε εκει που το βλεπουμε δεν το φτανουμε....😎

 

αρα, τα κινητα με μεγαλες οθονες εχουνε πιστευω μεγαλυτερο αγοραστικο κοινο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Είναι σκουπίδι.

Δεν υπάρχει ομάδα ατόμων που να τους βγάζει μέχρι το βράδυ.

Απο προσωπική εμπειρία σε επαγγελματία ούτε μέχρι 17:00 η ώρα δε βγάζει.

Ακομα δεν καταλαβαινουμε οτι: δεν υπαρχει η τεχνολογια στις μπαταριες που θα δινει μεγαλυτερο capacity σε αυτες τις διαστασεις!!!!!! ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω 3 παράγοντες έπαιξαν ρόλο στις χαμηλές πωλήσεις 

1. Πολύ λίγος κόσμος πλέον θέλει τόσο μικρό τηλέφωνο αναλογικά πάντα με αυτούς που Θέλουν μεγάλες ίντσες.

2. Τιμή πολύ υψηλή σε σχέση με το 12 (100€ διαφορά) που έκανε τους περισσότερους να πάνε εκεί. Αν ήταν 200€ κάτω από το 12 θα είχε πάει πολύ καλύτερα πιστεύω.

3. Η ύπαρξη του se 2020 σε πολύ χαμηλότερη τιμή. Κάποιος που ήθελε κάτι μικρό και δεν τον ενδιέφερε το σχέδιο και τα τεχνικά χαρακτηριστικά πήγε εκεί.

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο το μινι αλλα προτιμω τις 5,8 ιντσες του 11 προ μου , καλα το μαξ δεν το συζηταω ειναι η κορυφαια συσκευη αλλα ειναι και μεγαλη πολυ , τα 5,8 της οθονης του προ ειναι και τοσο μικρα για να μην αποτελει  βαρος και παραλληλα ειναι αρκετα σε μεγεθος για να κανεις πολλα πραματα, το νοτς δεν με ενοχλει γιατι βλεπω στη πραξη ποσο πρακτικο ειναι το face id 
η apple κανει καλες συσκευες αλλα το προβλημα ειναι οι τιμες τους,  εχουν ξεφυγει υπερβολικα,το μινι δεν αποτελει εξαιρεση για τη κατηγορια του τζουζει λιγο, 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mariosCS είπε

Ο κόσμος θέλει μικρές οθόνες, αν η τιμή είναι σωστή.

Λάθος ο κόσμος θέλει μεγάλη οθόνη σε καλή συσκευή τύπου 12 pro max εκεί ακουμπάει στα μικρά το μόνο που τους νοιάζει είναι φτηνή συσκευή και να λειτουργεί οκ χωρίς πολλά πολλά (όχι Apple πρότυπα) με λίγα λόγια θα πάει άπατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν έχω παρατηρήσει τόση απώλεια... σε μια σύγκριση με ένα παλιό κινητό, lumia 640, θα έλεγα ότι πέφτεις στις 5.2’’...

Υπάρχει κάποιο κινητό σε αυτές τις διαστάσεις που να έχει καλύτερη συμπεριφορά μπαταρίας? Ρωτάω γιατί σε εμένα σε σύγκριση με το προηγούμενο μου κινητό, Sam a40, έχω ακριβώς την ίδια συμπεριφορά μπαταρίας σε ακριβώς ίδιες συνθήκες εργασίας...

Με android δεν θα κάνω σύγκριση καθώς η apple διαφημίζει το battery management της ως απο άλλο πλανίτη..  

Άλλο iphone ναι δεν υπάρχει αλλά δεν είναι αυτός λόγος για να πάρεις κάτι που δεν θα σου βγάζει μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, xgol είπε

Χονδρικά, ενα 40-50% καλυτερη η μπαταρια του 12mini απο το se. 

20-25% χειροτερη απο το 11. 
 

Είναι εκπληκτικο κινητο. 
 

Αρα σε χρηση dual sim το 12 mini θα ειναι λογικα στα ιδια με single sim  SE '16 ε ... για την χρηση που κανω οριακα δεν μου φτανε το se... αρα και το 12 μινι στα ιδια θα ημουν... μμμ...

ισως περιμενω την επομενη χρονια και μεινω στα αυγα μου με την παντοφλα Mi 10T που πηρα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Black Demis είπε

Λάθος ο κόσμος θέλει μεγάλη οθόνη σε καλή συσκευή τύπου 12 pro max εκεί ακουμπάει στα μικρά το μόνο που τους νοιάζει είναι φτηνή συσκευή και να λειτουργεί οκ χωρίς πολλά πολλά (όχι Apple πρότυπα) με λίγα λόγια θα πάει άπατο

Ερμηνεία νούμερο 1:

Λάθος! ο κόσμος θέλει μεγάλη οθόνη σε καλή συσκευή τύπου 12 pro max. εκεί ακουμπάει. στα μικρά το μόνο που τους νοιάζει είναι φτηνή συσκευή και να λειτουργεί οκ χωρίς πολλά πολλά (όχι Apple πρότυπα). με λίγα λόγια θα πάει άπατο.

Ερμηνεία νούμερο 2:

Λάθος ο κόσμος! θέλει μεγάλη οθόνη σε καλή συσκευή τύπου 12 pro max εκεί! ακουμπάει στα μικρά! το μόνο που τους νοιάζει είναι φτηνή συσκευή και να λειτουργεί οκ .χωρίς πολλά πολλά (όχι Apple πρότυπα), με λίγα λόγια θα πάει άπατο

Ερμηνεία νούμερο 3:

Λάθος! ο κόσμος θέλει μεγάλη οθόνη σε καλή συσκευή! τύπου 12 pro max εκεί ακουμπάει στα μικρά! το μόνο που τους νοιάζει. είναι φτηνή συσκευή και να λειτουργεί οκ χωρίς πολλά πολλά (όχι Apple πρότυπα). με λίγα λόγια θα πάει άπατο

Τέλος πάντων, όταν αποφασίσεις πού είναι τα σημεία στίξης, μας ενημερώνεις.

edit: πλάκα κάνω ε; :D

 

Επεξ/σία από mariosCS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Γιατι εχει κολλησει με αυτο το notch του 2016 η apple.

Εχουμε πολυ καλυτερα notch απο εταιριες στον χωρο. Ηρθε η ωρα να κοιταξει μπροστα.

Βασικά ο λόγος για το notch ειναι το face id που έχει η Apple και δεν το έχει κανένας άλλος, δεν υπάρχει μόνο για τη selfie κάμερα όπως σε όλα τα android.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Με android δεν θα κάνω σύγκριση καθώς η apple διαφημίζει το battery management της ως απο άλλο πλανίτη..  

Άλλο iphone ναι δεν υπάρχει αλλά δεν είναι αυτός λόγος για να πάρεις κάτι που δεν θα σου βγάζει μέρα.

Κοίτα, εμένα μου βγάζει τη μέρα άνετα, σε άλλους όχι και είναι λογικό γιατί μπορεί να κάνουν μεγαλύτερη χρήση και να είναι συνέχεια με ένα κινητό στο χέρι και σε κάποιους να μην τους ενοχλεί να το φορτίζουν ενδιάμεσα για κανένα 20λεπτο ώστε να βγάλουν την ημέρα...

Αυτό που λέω είναι ότι μια συσκευή δεν γίνεται σκουπίδι όταν η δίκη μου χρήση υπερβαίνει τις αντικειμενικές δυνατότητες της. Όλοι ξέρουμε ότι σε αυτές τις διαστάσεις και με αυτό το set soc και καμερών ο χώρος είναι περιορισμένος... οι περισσότεροι μάλιστα μιλάνε για πολύ καλή δουλειά στο θέμα της μπαταρία μιας και σε αυτές τις διαστάσεις κατάφερε να έχει καλύτερη απόδοση από το se 2020...

13 λεπτά πριν, koutsis είπε

Βασικά ο λόγος για το notch ειναι το face id που έχει η Apple και δεν το έχει κανένας άλλος, δεν υπάρχει μόνο για τη selfie κάμερα όπως σε όλα τα android.

Αναρωτιέμαι πόσες φορές θα πρέπει να το απαντήσουμε αυτό... ήθελα να ήξερα θα τους φαινότανε λογικό να αρχίσουμε να ρωτάμε “δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχετε αυτές τις απαίσιες τρύπες πάνω στην οθόνη σας, κλείσατε τετραετία και ακόμα να εξαφανιστούν”...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...