Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 12 mini αντιπροσωπεύει μόλις το 5% των συνολικών πωλήσεων iPhone το πρώτο μισό του Ιανουαρίου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, chios είπε

ναι σε mm είναι, μην κολλάς στους αριθμούς ας το έκανε 8mm, με μισό χιλιοστό πιο παχύ δε χάλασε ο κόσμος.

Για να βάλει μπαταρία 3000mah θα έπρεπε εκτός του πάχους να είχε και τις διαστάσεις του 12, δηλαδή 15mm ή 1.5 εκατοστό μεγαλύτερο σε ύψος και 0,5mm ή μισό εκατοστό φαρδύτερο...

ΥΓ: φίλε μου δεν γίνεται να μην κολλάω στους αριθμούς που από αυτούς εξαρτάται όλη η συζήτηση μας για το τι μπαταρία θα μπει σε συσκευή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Black Demis είπε

τέλος πάντων πάρε ένα report για ρατσιστική συμπεριφορά

Ρατσιστική συμπεριφορά στον άνθρωπο; Πήγαμε το political correctness σε άλλο επίπεδο, όχι αστεία...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Ρατσιστική συμπεριφορά στον άνθρωπο; Πήγαμε το political correctness σε άλλο επίπεδο, όχι αστεία...

Όταν ο άλλος κοροϊδεύει την ορθογραφία κάποιου άλλου που πολύ πιθανόν ελληνικό σχολείο δεν έχει δει με τα μάτια του πότε (και που γράφει χωρίς να έχει πάει στο ελληνικό σχολείο/πανεπιστήμιο/ΤΕΙ είναι κατόρθωμα), το μόνο πράγμα που τον κάνει είναι ρατσιστή και όπλα κατώτερο ον που το μόνο που μπορεί να κάνει να βγάλει λίγο δηλητήριο.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Black Demis είπε

Όταν ο άλλος κοροϊδεύει την ορθογραφία κάποιου άλλου που πολύ πιθανόν ελληνικό σχολείο δεν έχει δει με τα μάτια του πότε (και που γράφει χωρίς να έχει πάει στο ελληνικό σχολείο/πανεπιστήμιο/ΤΕΙ είναι κατόρθωμα), το μόνο πράγμα που τον κάνει είναι ρατσιστή και όπλα κατώτερο ον που το μόνο που μπορεί να κάνει να βγάλει λίγο δηλητήριο.

Έχεις ιδέα τι σημαίνει"ρατσισμός"; Και πριν προλάβεις να ρίξεις report και σε μένα λέγοντας ότι υπονοώ πως δε γνωρίζεις ελληνικές λέξεις, δες την έννοια της συγκεκριμένης λέξης, ξαναδιάβασε τα σχόλια και σκέψου τι έγραψες. Ο ορισμός του "τραβάω κάτι από τα μαλλιά". Δεν μπορώ να φανταστώ ότι, αν αντιδρας έτσι κι αλλού, είσαι η ψυχή του πάρτυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πιστεύω το iPhone mini μια χαρά τιμή έχει.

Οπως είπα και πιο πάνω, για κάποιον που έχει το τελευταίο iPad Air, το iPhone mini θα το χρησιμοποιήσει μόνο για κλήσεις/μηνύματα αυστηρά.

Αντε και κανένα podcast.

Δεν θα κάτσει κάποιος να δει σε αυτήν την οθόνη ούτε video ούτε να παίξει παιχνίδια.

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, AtiX είπε

Βρε βρες εσύ κινητό με μεγαλύτερη μπαταρία σε αυτές τις διαστάσεις όπως υποστηρίζεις και άσε εμένα να γίνομαι ρεζίλι στους συμφορητες μας...

S20 152x70 μπαταρία 4000mah...

s10e 142x70 μπαταρία 3100mah...

A3 2017 135x66 μπαταρία 2300mah... 

12 mini 131x64 μπαταρία  2200mah...

δεν ξέρω αν αντιλαμβάνεσαι την αναλογία μπαταρίας - διαστάσεων συσκευής?

Z5 compact 5 χρόνια πριν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Έχεις ιδέα τι σημαίνει"ρατσισμός"; Και πριν προλάβεις να ρίξεις report και σε μένα λέγοντας ότι υπονοώ πως δε γνωρίζεις ελληνικές λέξεις, δες την έννοια της συγκεκριμένης λέξης, ξαναδιάβασε τα σχόλια και σκέψου τι έγραψες. Ο ορισμός του "τραβάω κάτι από τα μαλλιά". Δεν μπορώ να φανταστώ ότι, αν αντιδρας έτσι κι αλλού, είσαι η ψυχή του πάρτυ.

ρατσισμός σημαίνει όταν κράζεις η κοροϊδεύεις οτιδιποτε διαφορετικό από σένα, στο τέλος τέλος δεν γουστάρεις δεν σου αρέσει κάτι? όταν δεν σε αγγίζει προσωπικά απλά ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ δεν κάθεσαι ουτε να κοροϊδέψεις ουτε να μειώσεις κάποιον (γιατί ναι με το σχολείο σου μειώνεις αυτόν που εγραψε)
Άλλο να έγραφες ότι ειναι βλακείες η απόψεις μου για τα Iphone που το δέχομαι και δεν θα είχα ασχοληθεί καν, και άλλο να κοροϊδέψεις την ορθογραφία με αυτόν τον τρόπο κάτι το οποίο τελείως προσωπικό ειναι )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 το πρωί βγήκε από τη φόρτιση κ τώρα σας γράφω με 24% κ είναι 00.15. Όλη η μέρα κύλησε με μπορεί κ 70 τηλέφωνα, browsing, Bluetooth, WiFi, γενικώς δεν το αφήνω ήσυχο. 
Τώρα για άλλους μπορεί να μην φτάνει, το ομολογώ. 
Η αγορά του Πάντως στην τσέπη με πείραξε, έτσουξε λίγο. 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Black Demis είπε

ρατσισμός σημαίνει όταν κράζεις η κοροϊδεύεις οτιδιποτε διαφορετικό από σένα

Όχι λοιπόν δε γνωρίζεις απλά, ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ και να μη μάθεις για να μπορείς να παραμείνεις στο ρόλο του "θύματος". Να σε βοηθήσω λοιπόν.

https://el.wiktionary.org/wiki/ρατσισμός

Αν κάτσεις να το διαβάσεις, δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με αυτό που είπες. Απλά έψαχνες κάτι να πιαστείς και βρήκες τον όρο "ρατσισμός" που αναφέρεται σε πολύ σοβαρότερες καταστάσεις. Δε σε κορόιδεψε κανείς. Σου είπε ένα προσωπικό του συμπέρασμα με βάση αυτά που είδε. Ότι δε γνωρίζεις ορθογραφία. Δεν έθιξε ούτε το IQ σου, ούτε τις ικανότητές σου, ούτε την υπόστασή σου σαν άνθρωπο. Αν σου έλεγε ότι δε γνωρίζεις από πυρηνική φυσική, θα έκανες έτσι; ΟΧΙ. Είσαι λοιπόν εύθικτος επιλεκτικά.

6 λεπτά πριν, Black Demis είπε

γιατί ναι με το σχολείο σου μειώνεις αυτόν που εγραψε

Μιας και μιλάμε για "μειωτικά" σχόλια, σου έχω ένα "μειωτικό" σχόλιο, με χαρακτηρισμούς κιόλας.

image.png.ec004c707a4fd62657b2ac7fde9d4c05.pngΦαντάσου τώρα πόσο προσωπικά και "μειωτικά" μπορεί να πάρει κάποιος το γεγονός πως του είπες ότι γράφει "μα....ς"... Curb your self importance που λένε και στο χωριό μου (μήπως θα το πάρεις κι αυτό τοις μετρητοίς και θα με ρωτήσεις από ποιο χωριό των ΗΠΑ είμαι;), δεν έχουν όλοι σκοπό της ζωής τους να ασχολούνται μαζί σου. Όχι τίποτα άλλο, γελοιοποιείται έτσι και η έννοια της πολιτικής ορθότητας...

 

Τέλος πάντων, δε θα απαντήσω περαιτέρω, γράψε ό,τι θες. Θα σκάσει μπαν και θα έχουν και δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ

15 ώρες πριν, MikeKata είπε

image.png.ec004c707a4fd62657b2ac7fde9d4c05.pngΦαντάσου τώρα πόσο προσωπικά και "μειωτικά" μπορεί να πάρει κάποιος το γεγονός πως του είπες ότι γράφει "μα....ς"... Curb your self importance που λένε και στο χωριό μου (μήπως θα το πάρεις κι αυτό τοις μετρητοίς και θα με ρωτήσεις από ποιο χωριό των ΗΠΑ είμαι;), δεν έχουν όλοι σκοπό της ζωής τους να ασχολούνται μαζί σου. Όχι τίποτα άλλο, γελοιοποιείται έτσι και η έννοια της πολιτικής ορθότητας...

 

Τέλος πάντων, δε θα απαντήσω περαιτέρω, γράψε ό,τι θες. Θα σκάσει μπαν και θα έχουν και δίκιο.

δεν γράφω κάτι προσωπικό για σένα ουτε για κάποιον αλλά εν γενικό σχολιασμό ενώ εσύ επέλεξες
Σαν να λες στην ελλαδα έχει πολλούς μα....ς (προφανώς το σχόλιο θα περάσει απαρατήρητο από όλους ) και στο καπάκι πετάς σχόλιο ο egodemis ειναι μα...ς. Προφανώς κάνεις προσοπικο στοχευμενο σχόλιο με στόχο μείωση αυτουνού το όνομά του οποίου αναφέρετε (καταλαβαίνεις την διαφορά προφανώς)
και αν δεν εχεις σκοπό ζωή που λες να ασχολεισαι με κάποιον ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΕΞΑΡΧΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ το μόνο που κάνει απλά το προσπερνάς και δεν στάζεις δηλητήριο ετσι απλά για να το κάνεις (δεν νομίζω να σου ήταν τοσοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο δύσκολο ποια απλά να μην σχολιασεις αυτό που σχολιασεις με αυτόν τον τρόπο, προφανώς και δεν ήταν αλλά προφανώς απλά ήθελες να στάξεις δηλητήριο)


Σε αυτο το forum ειμαι 14 χρόνια και μπαίνω καθημερινά και δεν εχω μαλώσει με κανέναν ποτέ (ουτε καν λογομαχήσει καλά καλά) κάτι θα σημαινει αυτό.........

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα το 6 και επαθε μια ζημια μετα απο αρκετα χρονια, επειδη δεν ηθελα να παρω κατι νεο επεσε στα χερια μου το se του 2016 και τελικα το κρατησα επειδη με βολεψε σαν μεγεθος. Και με εντυπωσιασε λιγο το οτι μετα απο τοσα χρονια ακομη το μικρο se δεν κολλαει πουθενα. Σαν απλος χρηστης το βρισκω βολικο, οι μεγαλες σχετικα διαστασεις του 6 δεν ηταν και οτι καλυτερο για καποιον που οδηγαει μηχανη και θελει να σταματησει πχ να το βγαλει/βαλει στη τσεπη η να κανει κατι με το ενα χερι τελος παντων. Τωρα βλεπω κανονικο αιφον και μου φαινεται σαν παντοφλα. Θα ξαναπροτιμησω το μικρο μεγεθος προσωπικα. Και απο επιδοσεις μεχρι στιγμης κανενα προβλημα, ουτε ενα κολλημα. Τωρα για το 12 μινι αν δεν εκανε 800 ευρω θα το επαιρνα πριν κανα μηνα που χρειαζομουν τηλεφωνο. 

 

Καποιος ειπε οτι οι χρηστες δεν το προτιμουν γιατι το θεωρουν η μαλλον πιστευουν οτι οι αλλοι το θεωρουν το φθηνο αιφον, αυτο ισως ισχυει στην φτωχη ελλαδα που ο φτωχος παιρνει αιφον για να δειξει οτι «εχει» χωρις να αντιλαμβανεται οτι με ενα κινητο που πηρες με δοσεις / πουλησες νεφρο δεν κοροιδευεις κανεναν, αυτος που «εχει» δεν τον νοιαζει το αιφον 12 και κανει ζωη και γουστα που δεν μπορεις καν να Φανταστεις.. Τωρα στο εξωτερικο με νορμαλ μισθους δε νομιζω κανεις να κολλαει στη τιμη του μινι, ισως πανε και παιρνουν απευθειας το μεγαλυτερο μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί παραπάνω αλλά οι αριθμοί θα ήταν σίγουρα διαφορετικοί αν υπήρχαν κ διαθεσιμότητες... Είμαστε στον 4ο μήνα κυκλοφορίας και δεν βρίσκεις σε καμία μεγάλη αλυσίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Torch21 είπε

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί παραπάνω αλλά οι αριθμοί θα ήταν σίγουρα διαφορετικοί αν υπήρχαν κ διαθεσιμότητες... Είμαστε στον 4ο μήνα κυκλοφορίας και δεν βρίσκεις σε καμία μεγάλη αλυσίδα.

Μια χαρα το βρισκεις στις μεγαλες αλυσιδες και φυσικα στο Skroutz...το απλο συμπερασμα που βγαινει απο τους αριθμους ειναι οτι οι περισσοτεροι iPhone users(95%) εχουν σωστη κριση(για μενα αγοραζοντας το σωστο προιον πρωτιστως σεβεσαι τα λεφτα σου και τον εαυτο σου) και ενα 5% κανει υποχωρησεις αγοραζοντας ενα σαφως κατωτερο κινητο και δοκιμαζουν βλεποντας απο εδω μεσα να κανουν το ασπρο-μαυρο για ευνοητους λογους...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...