Προς το περιεχόμενο

Τα χειριστήρια DualSense του PS5 υποφέρουν από το «σύνδρομο drifting»


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η βασική διαφορά στη Nintendo είναι ότι το πρόβλημα του drift εμφανίζεται σε μεγάλο βαθμό στα joy con, στα οποία λόγω μικρού μεγέθους είναι αδύνατον να τοποθετηθεί μεγαλύτερο-ποιοτικότερο joystick.

Αντίθετα στο pro controller του switch (85 ευρώ) οι περιπτώσεις drifting είναι απειροελάχιστες.

Το αναφέρω γιατί πρέπει να αναφέρουμε τη σύγκριση μεταξύ ίδιων πραγμάτων και όχι των joy con.

Σε αυτήν λοιπόν την περιπτωση ότι πληρώνεις παίρνεις.

Αν έχεις επιλέξει κάτι φτηνιάρικο των 60 ευρώ, όπως η sony, αυτά θα υπάρχουν, λόγω χαμηλής ποιότητας κατασκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 12/2/2021 στις 1:04 ΜΜ, lorddeimos είπε

spacer.png

Περιμενεις πολυ καιρο ε ?

 

Day one αγορα και αρκετες ωρες χρησης δεν εχει παρουσιαστει  κανενα προβλημα .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, PeggyV είπε

χαχαχα 6128 με πράσινη οθόνη που το θυμήθηκες αυτό ;;; ήμουν 5 όταν έπαιζα 

μετα πήρα Amiga 500 

Ξεχνιούνται;;; ;) 
Αλλά όχι και πράσινο monitor, σε παρακαλώ πάρα πολύ, με μειώνεις... Έγχρωμο παρακαλώ!! :D
Και ξέρεις τι εστί να είχες Amstrad CPC 6128 με έγχρωμο monitor εεε... ;) 😋
Μετά από τον Amstrad ήμουν και εγώ για Commodore Amiga και ευτυχώς τότε κυκλοφόρησε η Amiga 1200 AGA που ήταν και το πρώτο 32-Bit Home Computer!! :D
Αξεπέραστο μηχάνημα η Amiga... Και φαίνεται από την παγκόσμια retro κοινότητα... ;)

Επεξ/σία από konstantinos77g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον τωρα σε ενα απο τα δυο dualsense (δεν ξερω αν ειναι αυτο που μου αντικατεστησαν τη δευτερα η αυτο που πηρα πριν 15 μερες για να μη μεινω χωρις gamepad οσο θα κρατουσε η διαδικασια αντικαταστασης/επισκευης) εχει αρχισει να εχει προβλημα με το κουμπι X το οποιο δεν επαναφερει οπως θα επρεπε, δλδ νιωθω σα να σκαλωνει λιγο. Προς το παρον παλευεται η κατασταση αλλα αμα χειροτερεψει θα το στειλω παλι... ελεος δλδ.

 

Επεξ/σία από Poexania
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σημερα πηγα στην commetron  09:45 το πρωι μου κανανε αμεση αντικατασταση 09:55  με καινουριο χειρηστηριο και η εγγυηση του ξεκιναει απο σημερα για ενα χρονο..

δεν εχω λογια ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2021 στις 12:35 ΜΜ, johnny7_7 είπε

Η βασική διαφορά στη Nintendo είναι ότι το πρόβλημα του drift εμφανίζεται σε μεγάλο βαθμό στα joy con, στα οποία λόγω μικρού μεγέθους είναι αδύνατον να τοποθετηθεί μεγαλύτερο-ποιοτικότερο joystick.

Αντίθετα στο pro controller του switch (85 ευρώ) οι περιπτώσεις drifting είναι απειροελάχιστες.

Το αναφέρω γιατί πρέπει να αναφέρουμε τη σύγκριση μεταξύ ίδιων πραγμάτων και όχι των joy con.

Σε αυτήν λοιπόν την περιπτωση ότι πληρώνεις παίρνεις.

Αν έχεις επιλέξει κάτι φτηνιάρικο των 60 ευρώ, όπως η sony, αυτά θα υπάρχουν, λόγω χαμηλής ποιότητας κατασκευής.

ειναι τουλαχιστον αστειο να λεμε οτι δε μπορουσε να βαλει ποιοτικοτερο λογω μεγεθους. φυσικα και θα μπορουσε, αυτη δινει το σπεκ σε διαφορους κατασκευαστες και ψωνιζει αναλογα. και στη προκειμενη περιπτωση αγορασε ο,τι πιο φτηνο μπορουσε, αφου θα της εβγαινε προφανως πιο φτηνα να τα αλλαζει απο το να παει σε κατι καλυτερο. και ας ταλαιπωρει τον κοσμο, ψιλα γραμματα. και για την ιστορια, εχω αλλαξει 4 σε εγγυηση, και ολα μου εβγαλαν ξανα θεμα. εχω αλλαξει αλλα 2 μονος μου με στικ απο αλλο κατασκευαστη τα οποια ενα χρονο μετα δεν εχουν βγαλει το παραμικρο. αλλα οταν μιλαμε για εκατομμυρια κομματια, και τα 5 cents εχουν διαφορα

στα ιδια χναρια φαινεται να κινηθηκε και η sony, μενει να δουμε πως θα το διαχειριστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, duende είπε

ειναι τουλαχιστον αστειο να λεμε οτι δε μπορουσε να βαλει ποιοτικοτερο λογω μεγεθους. φυσικα και θα μπορουσε, αυτη δινει το σπεκ σε διαφορους κατασκευαστες και ψωνιζει αναλογα. και στη προκειμενη περιπτωση αγορασε ο,τι πιο φτηνο μπορουσε, αφου θα της εβγαινε προφανως πιο φτηνα να τα αλλαζει απο το να παει σε κατι καλυτερο. και ας ταλαιπωρει τον κοσμο, ψιλα γραμματα. και για την ιστορια, εχω αλλαξει 4 σε εγγυηση, και ολα μου εβγαλαν ξανα θεμα. εχω αλλαξει αλλα 2 μονος μου με στικ απο αλλο κατασκευαστη τα οποια ενα χρονο μετα δεν εχουν βγαλει το παραμικρο. αλλα οταν μιλαμε για εκατομμυρια κομματια, και τα 5 cents εχουν διαφορα

στα ιδια χναρια φαινεται να κινηθηκε και η sony, μενει να δουμε πως θα το διαχειριστει

Θα μπορούσε. Αλλά πιστεύω πως δεν έγινε αυτό που περιγράφεις, γιατί θα έκανε και το ίδιο στο pro controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...