Προς το περιεχόμενο

Καρτοπρόγραμμα Vodafone - Απάτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Πως δεν στέκει νομικά? Σου λέει καταγράφεται η συνομιλία, συμφωνείς στο συμβόλαιο λες ναι είναι σαν να υπέγραψες. 

Έχετε δει συμβόλαιο τηλεφωνίας; Δεν υπάρχει περίπτωση να διαβάσανε 6-7 σελίδες όρους γραμμή-γραμμή τηλεφωνικά. Δεν μπορεί να στέκει νομικά αυτό. Αν δεν υπέγραψες μην πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Istoselidas είπε

Έχετε δει συμβόλαιο τηλεφωνίας; Δεν υπάρχει περίπτωση να διαβάσανε 6-7 σελίδες όρους γραμμή-γραμμή τηλεφωνικά. Δεν μπορεί να στέκει νομικά αυτό. Αν δεν υπέγραψες μην πληρώσεις. 

Εγώ πιστεύω το καλύτερο είναι να πάρει στην εξυπηρέτηση της Vodafone και να παραπονεθεί. Να τους πει δεν καθισατε για ώρες να μου διαβάσετε όρους, προϋποθέσεις, κάλυψη δικτύου κτλ άρα δεν ισχύει το ναι που σας είπα. 👏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, TheoAlex50 είπε

Εγώ πιστεύω το καλύτερο είναι να πάρει στην εξυπηρέτηση της Vodafone και να παραπονεθεί. Να τους πει δεν καθισατε για ώρες να μου διαβάσετε όρους, προϋποθέσεις, κάλυψη δικτύου κτλ άρα δεν ισχύει το ναι που σας είπα. 👏

"ασε που με πιάσατε στον ύπνο",κυριολεκτικά .

Βεβαια θα μπορούσε να ζητήσει να του στείλουν το συμβόλαιο με το ταχυδρομείο,να το διαβάσει και να υπογράψει αν τον συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από vodafone μου είχανε στείλει λογαριασμό ενώ είχα διακόψει και μου είχανε χρεώσει κερατιάτικα. Δεν είχα υπογράψει για ανανέωση συμβολαίου και αυτοί το ανανεώσανε μόνοι τους και χρεώνανε. Τους ζήτησα που έβαλα υπογραφή για ανανέωση, μου στείλανε ένα συμβόλαιο με δική τους μόνο υπογραφή. Τους είπα δεν πληρώνω κάτι που δεν υπέγραψα και τελικά μου στείλανε ότι κάνανε λάθος, συγνώμη κλπ. και δεν πλήρωσα. Προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωμη μου ειναι , μην κανετε δουλειες τηλεφωνικα. Τοσο απλα. Υπαρχουν καταστηματα των παροχων για αυτους τους λογους. Καθεστε με το πασο σας με τον πωλητη και σας αναλυει τα προγραμματα , τα προνομια , τα κοστη κλπ..και στην τελικη παιρνετε (λογικα) και καποιο χαρτι (συμβολαιο) στα χερια σας.

Εμενα , πριν κανα δυο μηνες με πηραν απο vodafone τηλεφωνο κλασικα να μου προωθησουν συμβολαιο , και με πιεστικο τροπο κιολας , αλλα δεν ψηθηκα ...γιατι οπως εχω γραψει και σε αλλα θεματα , το σημα που πιανω με vodafone στο σπιτι μου και σε μεγαλη ακτινα γυρω απο αυτο ειναι 1-2 παυλες σε σημειο να μην εχω data (πιανω edge στην καλυτερη) και οι κλησεις ειναι εφικτες μονο με vo-wifi. Οποτε λεω της τηλεφωνητριας , τι να το κανω το συμβολαιο... ;)

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Όλοι λίγο πολύ έχουμε έναν γνωστό που την έχει πατήσει από την Vodafone,και ρωτώ εγώ είμαστε μλκς μήπως αφού ξέρουμε τι εταιρεία είναι τι υποστηρίζει,και συνεχίζουμε να είμαστε συνδρομητές τους,προφανώς και θα πληρώνες κάθε μήνα 13.50,ο μόνος τρόπος για να μην την πατήσεις ποτέ από το μπλα μπλα είναι να μπεις στο μητρώο 11,όπου εκεί δε θα σε παίρνουν για προσφορές από καμία εταιρεία,και για τον Θεό μακριά από Vodafone όλες οι απάτες από χρεώσεις σε 5 ψηφία είναι από την ίδια την εταιρεία η οποία δίνει τους αριθμούς μας σε τρίτες εταιρείες,ποιστοποιημενο αυτό που λέω. Αν δε θέλετε να χάσετε τον αριθμό σας παντε Μ την ταυτότητα σάς στον Γερμανό η στην wind και ζήτηστε φορητότητα αριθμού,δλδ ν πάτε σε άλλη εταιρεία και ν συνεχίσετε να έχετε τον αριθμό σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...