Προς το περιεχόμενο

Πώς μένεις στην Β λυκείου


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο Λύκειο θέλει λίγο προσπάθεια για να μείνει κάποιος. Στο Γυμνάσιο είναι αρκετά εύκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ειμαδυναμος στα θετικά μαθήματα αν δεν έχω Έχω μέσο όρο 9.5 πχ στην άλγεβρα περνάω με τον μέσο όρο από τα άλλα μαθήματα η μένω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά συνολικά θέλει το άθροισμα όλων των μαθημάτων να βγάζουν σύνολο 9,5 (πλην της γυμναστικής). Κάποιοι είχαν 4 στα θρησκευτικά, εξετάσεις δεν... κι όμως πέρναγαν. Πάρτε και μια δεύτερη γνώμη από κάποιον άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, giannis23445 είπε

Άρα δεν κινδυνεύω??

Ρε παλικάρι μου προσπαθώ να σε βοηθήσω.

Εσύ θες να μείνεις ή όχι; Φοβάσαι μην μείνεις; Για αυτό πόσταρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, giannis23445 είπε

Φοβάμαι μην μείνω 

Στο Λύκειο περνάς την τάξη αν ο γενικός μέσος όρος σου στα γραπτώς εξεταζόμενα μαθήματα (δηλαδή ο βαθμός των δύο Τετραμήνων μαζί με τον Βαθμό των εξετάσεων) είναι πάνω από 9,5. Αν δεν είναι, τότε δίνεις εξετάσεις τον Σεπτέμβριο στα μαθήματα που έχεις τελικό βαθμό κάτω από 9,5. Αν και τότε δεν περάσεις, πράγμα που δείχνει ότι τα θέλει ο κώλος σου, μένεις τάξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω του ότι δεν είμαι καλός μαθητής μέτριος προς το κάκκο φοβάμαι μην μείνω ταξη.

Ξέρει κάποιος πως μένεις τάξη η εάν μένεις τάξη στο Λύκειο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giannis23445 είπε

Λόγω του ότι δεν είμαι καλός μαθητής μέτριος προς το κάκκο φοβάμαι μην μείνω ταξη.

Ξέρει κάποιος πως μένεις τάξη η εάν μένεις τάξη στο Λύκειο??

Δες κυριολεκτικά τι έγραψα πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Για την προαγωγή και την απόλυση των μαθητών στο Γενικό Λύκειο απαιτείται Γ.Μ.Ο. τουλάχιστον εννέα και πέντε δέκατα (9,5), ο οποίος προκύπτει από τον μέσο όρο των βαθμών ετήσιας επίδοσης του μαθητή όλων των μαθημάτων με εξαίρεση το μάθημα της Φυσικής Αγωγής.  Οι μαθητές των Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων του Γενικού Λυκείου, που δεν επιτυγχάνουν τον Γ.Μ.Ο. της παραγράφου 1, παραπέμπονται σε ειδική εξεταστική τον Σεπτέμβριο, του επόμενου σχολικού έτους, για να εξεταστούν στα μαθήματα στα οποία ο βαθμός ετήσιας επίδοσης είναι μικρότερος από εννέα και πέντε δέκατα (9,5). Γ Ο βαθμός της εξέτασης αυτής είναι ο ετήσιος βαθμός του μαθητή στο εξεταζόμενο μάθημα.

Οι μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης που κατά την ειδική εξεταστική περίοδο του Σεπτεμβρίου δεν επιτυγχάνουν τον Γ.Μ.Ο. προαγωγής, επαναλαμβάνουν τη φοίτηση.

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...