Προς το περιεχόμενο

(Aliexpress) LiitoKala lii-500 Battery Charger € 12,84 [ΤΕΛΟΣ]


insomnia1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, PrimoStore είπε

Αξιζει για να φορτιζω επαναφορτιζομενες του xbox one controller ή υπαρχουν φθηνοτεροι ;

Εχω τον xstar mc2 είναι οικονομικός στα 5€ και χωράει και 18650 μπαταρίες. Τωρα μην περιμένεις 2 μήνες για τον λιι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
42 λεπτά πριν, therion13 είπε

Εχω τον xstar mc2 είναι οικονομικός στα 5€ και χωράει και 18650 μπαταρίες. Τωρα μην περιμένεις 2 μήνες για τον λιι

Τι συγκρινεις τωρα;

Για καποιον βεβαια που θελει να φορτιζει στα τυφλα μπαταριες δεν εχεις αδικο. 

Δεν υπαρχει ομως συγκριση, ειναι κριμα να δωσεις απο 8 (φτανει και μεχρι 12) με τα μεταφορικα για τον mc2 και οχι 12.8€ για του θεματος. Ασχετα με την αναμονη, που ναι ειναι αθλια πλεον. Ακομα περιμενω απο ali τις 7 απο τις 10 παραγγελιες που εχω κανει μεταξυ 20 Οκτωβριου και 25 Νοεμβριου! 3μηνες και ακομα περιμενω. Και απο Ελλαδα ομως, θελει σοφη επιλογη για αποστολη, γιατι και απο εδω μπορει να περιμενεις 15-20 ημερες μεχρι να παραλαβεις οπως συνεβη σε μενα στις γιορτες σε ολες τις παραγγελιες μου απο σκρουτζ. Δεν ξερω αν εχει βελτιωθει τωρα. Οποτε σε καποιον που θελει "εναν φτηνο για τυφλη φορτιση" προτεινω αλλον απο Ελλαδα και οχι μεσω σκρουτζ. Μαγαζι που θα ξερεις οτι στελνει γρηγορα και θα το εχεις σε 2-3 μερες. Αλλα μην βγουμε οφτοπικ αναφεροντας τετοια μαγαζια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ακομα περιμενω απο ali τις 7 απο τις 10 παραγγελιες που εχω κανει μεταξυ 20 Οκτωβριου και 25 Νοεμβριου! 3μηνες και ακομα περιμενω.

Η κατάσταση έχει παραγίνει και νομίζω ότι δε φταίνε και οι Κινέζοι.

Τα ΕΛΤΑ φταίνε μάλλον, τα έχουν παρατήσει όλα, οι ταχυδρόμοι κάποια στιγμη σταματησαν να φέρνουν πακέτα και άφηναν μόνο χαρτάκι, τώρα ούτε καν χαρτακια, σου λέει δες το μόνος σου και πήγαινε πάρτο. Οπότε τα απλά (χωρίς τρακινγκ) είναι χαμένα, δεν ασχολούνται καν μαζί τους, νόμιζω ότι τα αγνοούν εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dchatz είπε

Η κατάσταση έχει παραγίνει και νομίζω ότι δε φταίνε και οι Κινέζοι.

Τα ΕΛΤΑ φταίνε μάλλον, τα έχουν παρατήσει όλα, οι ταχυδρόμοι κάποια στιγμη σταματησαν να φέρνουν πακέτα και άφηναν μόνο χαρτάκι, τώρα ούτε καν χαρτακια, σου λέει δες το μόνος σου και πήγαινε πάρτο. Οπότε τα απλά (χωρίς τρακινγκ) είναι χαμένα, δεν ασχολούνται καν μαζί τους, νόμιζω ότι τα αγνοούν εντελώς.

Στο μερος μου (επαρχιακη πολη των 35.000) απελυσαν ολους τους ταχυδρομους και αφησαν μονο 3 τους παλαιοτερους να βγαλουν ολη τη καθημερινη δουλεια μιας πολης. Το ξερω επειδη ο ενας ειναι γνωστος και θα αιτηθει να βγει σε μειωμενη συνταξη για να γλιτωσει απο αυτο το χαλι. Μην περιμενεις λογικη το κρατος προσπαθει με καθε τροπο να ιδιωτικοποιησει το ταχυδρομειο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εννοειται οτι δεν φταινε οι Κινεζοι. Οταν περιμενεις απο ιδιωτικο ελληνικο μαγαζι, ιδιωτη Ελληνα μεσαζοντα και ιδιωτικη ελληνικη κουριερ 20ημερες να παραλαβεις σε μολις 1-2-5 χιλιομετρα αποσταση απο το μαγαζι, ειναι προφανες οτι το προβλημα ειναι στην Ελλαδα 100%.

Ο μονος που θα κερδιζει οταν ξεπουληθει θα ειναι ο ιδιωτης ιδιοκτητης, οχι ο καταναλωτης. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίνε μόνο τα ΕΛΤΑ.

Μου ήρθαν δέματα του alie από τον Νοέμβριο και είχαν περάσει τελωνείο προιόντα αξίας 0.50 ευρώ! Αν περνάνε και τέτοια ψιλοπράγματα, προφανώς και θα αργήσει η διαδικασία.

Προσωπικά δεν ξαναπαραγγέλνω από alie (ειδικά με τύπου super economy αποστολη) καθώς και η υποστήριξή τους δεν είναι όπως παλιά και στηρίζουν και τους απατεώνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, beamex είπε

Βλέπω κάνει και discharge, μετράει δηλαδή και χωρητικότητα?

Έχει 3 λειτουργίες,την απλή φόρτιση(charge),την αποφόρτιση και απευθείας πλήρη φόρτιση(fast charge για έλεγχο χωρητικότητας ) και την πιο εξεζητημένη φόρτιση-αποφορτιση-φορτιση στα 4,2 v(nor test).

Μπορείς επίσης να διαλέγεις την ροή (current) 300mA,500mA,700mA και 1000mA.

Επίσης λειτουργεί και σαν powerbank με έξοδο usb και έχει και 12v είσοδο με ανταπτορα αυτοκινήτου

Επεξ/σία από Kzaxas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, The_Judas είπε

Δεν φταίνε μόνο τα ΕΛΤΑ.

Μου ήρθαν δέματα του alie από τον Νοέμβριο και είχαν περάσει τελωνείο προιόντα αξίας 0.50 ευρώ! Αν περνάνε και τέτοια ψιλοπράγματα, προφανώς και θα αργήσει η διαδικασία.

Προσωπικά δεν ξαναπαραγγέλνω από alie (ειδικά με τύπου super economy αποστολη) καθώς και η υποστήριξή τους δεν είναι όπως παλιά και στηρίζουν και τους απατεώνες.

 

Με όλο το σεβασμό, νομίζω πως κάπου μπερδεύεσαι....

Το ότι δέματα αξίας 50 λεπτών περνάνε τελωνίο, πάλι υπεύθυνα τα ΕΛΤΑ και το Ελληνικό κράτος είναι, και όχι οι Κινέζοι....Το δια ταύτα είναι αυτό που είπε ο matrix.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...