Προς το περιεχόμενο

(Aliexpress) LiitoKala lii-500 Battery Charger € 12,84 [ΤΕΛΟΣ]


insomnia1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πάρει τον συγκεκριμένο στη περσινή προσφορά 11/11 στα 11€  χωρίς μετασχηματιστή ρεύματος οπότε σε αυτή τη τιμή είναι αρκετά καλή προσφορά.  Βέβαια προσωπικά δεν εμπιστεύομαι τους φορτιστές των κινέζων, συνήθως μπορεί να χρησιμοποιηθεί ένας από εξωτερικό σκληρό δίσκο (12V, 1.5A).

Μπορεί να ρυθμίσει την ταχύτητα φόρτισης (300,500,700, 1000mA), δείχνει τάση σε κάθε slot σε real time, χρόνο φόρτισης και εσωτερική αντίσταση κάθε μπαταρίας (αρκετά ανακριβής η μέτρηση από όσο έχω διαβάσει σε φόρουμ). Πολύ χρήσιμος καθώς φορτίζει ΑΑ, ΑΑΑ και λιθίου, αρνητικό ότι δεν χωράει τις πιο καινούργιες 21700.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όταν έχω κάνει 10 παραγγελίες την ίδια ακριβώς περίοδο (αρχές Οκτωβρίου πχ) και οι 2 έχουν έρθει σχετικά στην ώρα τους (Δεκέμβριο) , πως φταίνε τα ΕΛΤΑ;

Στην περιοχή μου δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο θέμα με τις παραδόσεις.

Τελωνείο για πολύ μικρής αξίας και όγκου αντικείμενο δεν μου έχει τύχει ποτέ.

Επίσης προσοχή, το ALI δικαιώνει πλέον τους πωλητές σε πολύ μεγάλο ποσοστό και οι πωλητές το εκμεταλλεύονται.

Μέχρι και ένα προϊόν που μου ήρθε ,αλλά ήταν πλήρως κατεστραμμένο, ο πωλητής παρόλο που έστειλα video δεν δεχόταν να στείλει refund. Τελικά ενώ το Ali με δικαίωσε,  αρνήθηκαν να μου επιστρέψουν όλο το ποσό. Προϊόντα με ψεύτικο tracking που παλιά έδιναν refund για πλάκα, πλέον οι πιθανότητες να χάσεις τα λεφτά σου είναι τεράστιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σακοι, δεν ανοιγουν ολοι στους ιδιους χρονους. Απλο. Αν εχεις τυχη...

Ασε που βλεπεις τελωνειο να περιμενει αντικειμενο των πχ 2 ευρω, επι 1 μηνα ισως και παραπανω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω φορτιστή για μπαταρίες επαναφορτιζόμενες AA για να μην τις πετάω κάθε λίγο. Οι μπαταρίες που έχω είναι 2100mah.

Ο φορτιστής του θέματος είναι η καλύτερη επιλογή για τη χρήση μου.

Επεξ/σία από Strategos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Panos_G2 είπε

Παιδια πως πληρωνεται στο Ali; Εχετε φτιαξει alipay ή κατευθειαν καρτα; Τι ειναι προτιμοτερο; 

Εγώ προσωπικά έχω κάνει Alipay χωρίς κανένα πρόβλημα,αν σκέφτεσαι να κάνεις συχνά παραγγελίες αποθηκεύεις την κάρτα μετά την πρώτη παραγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ TS. Έριξα και εγω μια παραγγελία, ελπίζω να το λάβουμε κάποτε.

Πάντως δεν έχει paypal?? δεν το βρήκα και προχώρησα με μια προπληρωμένη. είχα και ενα κουπονάκι νεου μελους και έπεσε στο δεκάρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Ευχαριστώ TS. Έριξα και εγω μια παραγγελία, ελπίζω να το λάβουμε κάποτε.

Πάντως δεν έχει paypal?? δεν το βρήκα και προχώρησα με μια προπληρωμένη. είχα και ενα κουπονάκι νεου μελους και έπεσε στο δεκάρικο

Το alipay παίρνει εδώ την θέση του PayPal.

Έχω κάνει αρκετές παραγγελίες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα πχ. σε δύο τρείς παραγγελίες που δεν ήρθαν ποτέ.Αυτο βέβαια είναι η δική μου εμπειρία, κάποιος άλλος μπορεί να σου πει κατι διαφορετικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Tzimmys είπε

 

Με όλο το σεβασμό, νομίζω πως κάπου μπερδεύεσαι....

Το ότι δέματα αξίας 50 λεπτών περνάνε τελωνίο, πάλι υπεύθυνα τα ΕΛΤΑ και το Ελληνικό κράτος είναι, και όχι οι Κινέζοι....Το δια ταύτα είναι αυτό που είπε ο matrix.

ναι αλλά για τη στήριξη στους απατεώνες στα dispute φταίει το alie.

Σε αγορές από banggood/geekbuying δεν είχα κανένα πρόβλημα με τόση αργοπορεία ακόμη και από Κίνα.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον έχω και είναι εξαιρετικός. Έχει όμως και μια παραξενιά: σε μπαταρίες ΑΑ-ΑΑΑ NiMh αν αποφορτιστούν πέρα από ένα σημείο δεν τις αναγνωρίζει και δεν ξεκινά την φόρτιση. Αναγκάζομαι σε τέτοια περίπτωση να τις βάλω σε έναν παλιό "απλό" φορτιστή ΑΑ-ΑΑΑ για λίγο και μετά τις βάζω στον LiitoKala.

Επεξ/σία από flatwave
Typo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω, δεν έχω μέτρο σύγκρισης με άλλον, είμαι ευχαριστημένος, ιδιαίτερα με τα 2 έχτρα mode που έχει, το ένα κάνει discharge και μετά φορτίζει, πάντα αυτό χρησιμοποιώ και το άλλο σου κάνει τεστ τις μπαταρίες,  σου λέει τι χωρητικότητα είναι / έχει απομείνει στην μπαταριά με τα χρόνια κάνοντάς την discharge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...