Προς το περιεχόμενο

(Aliexpress) LiitoKala lii-500 Battery Charger € 12,84 [ΤΕΛΟΣ]


insomnia1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από 11/11 που έκανα ένα σωρό παραγγελίες, παραπάνω από τις μισές δεν έχουν έρθει.

Τώρα έχω 12 ανοιχτά dispute και περιμένω..

Πλέον αγορά μόνο από ευρωπαϊκή αποθήκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ЭΛ Ɓaʼnâņ Šŀưƫäņジ είπε

Για πες λίγο, είχες tracking; Ξέρεις που σταμάτησαν;

Ειναι λιγο οφτοπικ μιας και δεν αφορα υποχρεωτικα την αποστολη του συγκεκριμενου, μην μπερδευτει κανεις. Μπορει να ερθει με καλυτερη.

Πολλα απο τα δικα μου ειναι Ελλαδα απο Ιανουαριο 2021. Άλλα αρχες, άλλα τελος. Ισως να ειναι και απο Δεκεμβριο μερικα, αλλα ειναι untracked και απλα φαινεται οτι ηρθαν Ελλαδα τελος Νοε-αρχες Δεκ. Δεν ξερω ποσο σιγουρο ειναι αυτο το status ομως.

πχ 21 Dec 2020  01:52  Arrival at GREECE inward office of exchange 
      20 Dec 2020 12:06  Arrived at Athens International airport

Και 4-5 ακομα εφτασαν εκει 15-16 Δεκεμβριου. Εδω δειτε και τα δικα σας που βρισκονται.

2μηνες στο τελωνειο, αξια μικροτερη του 1€!!! Ελλαδαρα. (not) Τα "200 χρονια" που ακουω συνεχως τωρα τελευταια ειναι μηπως το ποσα χρονια ακομα θα μας ταλαιπωρουν;

 

Επι του θεματος, ελπιζω να μην πεσει ακυρο. Σαν να εχει ξεχασει να βαλει και 4-6 ευρω μεταφορικα.

Επεξ/σία από matrixxx
παραδειγματα
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κουπονι για ali -5ευρω και σκεφτομαι να το παρω αλλα βλεπω οτι εχει λιγα orders και free shipping οποτε κατι παιζεται , εστειλα μηνυμα στον seller και περιμενω.εχω και εγω παντως 5 παραγγελιες απο 15 νοεμβριου και ακομα δεν εχουν φτασει ελλαδα(ειναι ολλανδια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανει 17 παραγγελιεσ απο ali express αρχεσ νοεμβριου ολα ηταν μικροπαραγγελιεσ 4 με 5 ευρω η μεγαλυτερη παραγγελια ηταν 42€ το οποιο παρολο που περασε τελωνειο δεν μου ζητησαν εξτρα λεφτα.Το προβλημα ειναι στην ΕΛΛΑΔΑ οπου ειχαν κολλησει πανω απο 1 μηνα οι μισεσ παραγγελιεσ.Εχω κανει τωρα DISPUTE για 3 παραγγελιεσ και περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φορτιστής του θέματος είναι πολύ καλός και σίγουρα VFM.

Αλλά με δωρεάν μεταφορικά θέλει στην καλύτερη 90 μέρες να έρθει.

Επειδή καλό είναι να ξέρουμε και κάποιες από τις εναλλακτικές που έχουμε, ρίξτε μιά ματιά και στον Xtar VC4s απο Ελλάδα.

Xtar VC4s στο Skroutz

Έχει παρόμοιες δυνατότητες με τον Liitokala, αλλά δεν μπορείς να ρυθμίσεις το ρεύμα φόρτισης. Όταν βάζεις την μπαταρία μετράει την εσωτερική της αντίσταση και ανάλογα με την κατάστασή της ρυθμίζει αυτόματα το ρεύμα φόρτισης όσο μπορεί πιό ψηλά προσπαθώντας να την φορτίσει γρήγορα. Αυτό για μένα είναι μειονέκτημα για άλλους είναι πλεονέκτημα.

Ο Xtar λοιπόν είναι πιό εύχρηστος και μπορεί να θεωρηθεί φορτιστής για όλη την οικογένεια, ενώ ο Liitokala είναι καλύτερος για τον χομπίστα.

Επίσης παρότι ο Liitokala είναι μιά χαρά σε ποιότητα, θεωρώ ότι ο Xtar είναι ένα σκαλί ανώτερος σε ποιότητα-αξιοπιστία.

Υπόψιν ότι ο Xtar δεν έρχεται με δικό του τροφοδοτικό και θα χρειαστεί ένα φορτιστή κινητού με quick charge.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για προιοντα 5-10-20 ευρω λογω συνθηκων πολλες φορες συμφερει απο Ελλαδα.

σκεψου να πατησει ενα τελωνειο 15-20 ευρω χρεωση μετα απο 3-6 μηνες αναμονη

την περιοδο των γιορτων. Τωρα Χριστουγεννα ειναι 3 μηνες ,

αλλοι 2 το Πάσχα, βαλε και το καλοκαιρι που παιρνουν αδειες (κ καλά) τον αυγουστο,

τί μενει? απο Ελλαδα εικοσαρικο οεο.

μεχρι να αναβαθμιστουν τα ελτα επι κοβιντ εχουμε μελλον

μεχρι τοτε θυμιζει λουνα παρκ. σημαδευεις πληρωνεις κ δεν ξερεις τι θα κερδισεις ακριβως

 

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, stavag είπε

Ποιο είναι το mode που ξεφορτιζει και επαναφορτίζει?

το FAST TEST

5. FAST TEST mode, 4 channels can quickly detect the battery capacity, regardless of the lithium-ion batteries and nickel-hydrogen batteries, are working independently. Rapid detection of battery capacity process (1 discharge, 2 full) by the two step
6. NOR TEST mode, the battery capacity is normally detected by the three step process (1 first charged, then discharged 2 and 3 refill), the detection process of the battery capacity;
 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να δεις την αληθινή χωρητικότητα μιας μπαταρίας τότε θες το NOR, τα mah που λέει είναι αυτά που μπόρεσε να κάνει dischargε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα και εγώ ένα, μιας και ένας Nitecore D4 βγήκε τελικά μάπα

(Πριν μία εβδομάδα μου ήρθε παραγγελία GearBest από αρχές Νοέμβρη..., Επίσης 3 χριστουγεννιάτικες παραγγελίες από Amazon Αγγλίας είναι πάνω από μήνα στα Σπάτα. Παρόλο που η UPS είχε επικοινωνήσει μαζί μου για στοιχεία για την εκτελώνιση)

Επεξ/σία από karatzes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 16/2/2021 στις 2:57 ΜΜ, matrixxx είπε

Επι του θεματος, ελπιζω να μην πεσει ακυρο. Σαν να εχει ξεχασει να βαλει και 4-6 ευρω μεταφορικα.

Ηρθε μηνυμα οτι εγινε η αποστολη!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...