Προς το περιεχόμενο

(Aliexpress) LiitoKala lii-500 Battery Charger € 12,84 [ΤΕΛΟΣ]


insomnia1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρέλαβα και εγώ σήμερα, έπειτα από μιάμιση ώρα ουρά στα ΕΛΤΑ. Ήρθε σε καλή συσκευασία με bubble wrap.

Δείχνει καλό ποιοτικά, αν και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Πάντως οι οδηγίες έχουν την πλάκα τους με την κινεζομετάφραση "There is little fever when the charger is charging......" 😆

Με το καλό και οι υπόλοιποι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και εμένα την Παρασκευή. Ή ο φορτιστής έχει κάποιο θέμα, ή το έχουν όλες οι μπαταρίες μου.

 

Μου δείχνει σε όλες, φορτισμένες ή άδειες 0000mAh και επιπλέον, σταματάει τη φόρτιση αμέσως. Τι NiCad, τί Li-Ion, σε όλες το ίδιο. Μόνο τον τύπο αναγνωρίζει σωστά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, BigBlack είπε

Μου ήρθε και εμένα την Παρασκευή. Ή ο φορτιστής έχει κάποιο θέμα, ή το έχουν όλες οι μπαταρίες μου.

 

Μου δείχνει σε όλες, φορτισμένες ή άδειες 0000mAh και επιπλέον, σταματάει τη φόρτιση αμέσως. Τι NiCad, τί Li-Ion, σε όλες το ίδιο. Μόνο τον τύπο αναγνωρίζει σωστά....

Καλημέρα! επειδη έπαιξα λίγο μαζί του να σου πω.

όταν ξεκινάει σου δείχνει 0000mAh  γιατί απλά μετράει πόσο έχει mAh έχει φορτίσει στην μπαταρία. Δηλ δεν σου δείχνει πόσο έχει μέσα η μπαταρία αλλά μόνο πόσο έβαλες. Από την τάση μπορείς να δεις εμπειρικά πόσο έχει μέσα (V). Με το που το βάλεις στο ρεύμα και βαλεις τις μπαταρίες έχεις 8 δευτερόλεπτα να διαλέξεις με πόσο θέλεις να φορτίσει 300/500/700/1000mA πατώντας το current (μπορείς να το κάνεις και για κάθε μπαταρία ξεχωριστά)

Επίσης ΝiCad νομίζω δεν φορτίζει, δες το manual

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ.

Αυτό που αναφέρεις με τη χωρητικότητα φαίνεται σωστό, μάλλον μετράει μόνο όση φόρτιση προσθέσει. Θα μπορούσε να δείχνει και ολική χωρητικότητα, δεν είναι και κάτι τρελό για τέτοιου είδους φορτιστή. Ας είναι...

 

Πάντως φορτίζει και NiCd, τις αναφέρει ως NiMH. Στο manual κάπου προς το τέλος λέει για τύπο NiMH/NiCd.

Αν βάλεις τέτοια μπαταρία έχει και την ίδια φωτεινή ένδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρώτη φορά στα χρονικά μου κόλλησε στο τελωνείο. Μου ήρθε μνμ από τα ΕΛΤΑ να τους στείλω την απόδειξη αγοράς. Ευτυχώς έχω την απόδειξη και είναι μόνο 12€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ. Όπως στην περιγραφή, πλήρες με το τροφοδοτικό και τον αντάπτορα αυτοκινήτου. Τελικά πάρα πολύ καλή η τιμή του πακέτου.

Τον δοκιμάζω με κάτι κακές μπαταρίες Ni-Mh και li-po που μου έβγαζε προβληματικές ο La Crosse BC700.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος πως να αναζητήσουμε ένα καλώδιο από την μία να ναι usb  και από την άλλη αυτό που χρειάζεται ο φορτιστής ούτως ώστε να μπορεί να φορτίσει μπαταρίες μέσω powerbank?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, JOHN ONLY είπε

Ξέρει κάποιος πως να αναζητήσουμε ένα καλώδιο από την μία να ναι usb  και από την άλλη αυτό που χρειάζεται ο φορτιστής ούτως ώστε να μπορεί να φορτίσει μπαταρίες μέσω powerbank?

Υπάρχουν στην αγορά μετατροπείς, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν θα δουλέψει.

Το input του φορτιστή είναι 12v και τα powerbanks βγάζουν 5 v που δεν είναι αρκετά.

Π.χ Μια μπαταρία αυτοκινήτου/μηχανης θα τον τροφοδοτούσε.

Υ.γ2 Υπάρχουν άλλοι φορτιστές που κάνουν αυτό που θες αλλά θα είναι -λογικα- πιο αργοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ρε σεις, έχω κολλήσει εδώ. Στο Αλί αλί και τρισαλί, μου λέει "Your order will be closed in: 10 days 6 hours 37 minutes"

Εγώ τι κάνω; Περιμένω τις 10 μέρες 6 ώρες και 37 λεπτά και μετά κάνω αίτηση για refund?

firefox_2021-05-08_22-37-02.png.7195085de55b0ce2cee34c7eac15d900.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα το πρωι ηρθε ο δικο μου.
Θα ζητησεις απο τον πωλητη να κανει επέκταση της προστασιας του αγοραστη.Ζητα του 30 μερες.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...