Προς το περιεχόμενο

Outriders [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, privateer είπε

το συστημα μαχης ειναι διαφορετικο οποτε δεν μπορεις να το συγκρινεις με το gears. Στο θεμα shooting υπερεχει  ανετα το gears. Οσο αφορα το cover system που αναφερθηκε και εδω δεν μοιαζουν. Στο Outriders το cover ειναι για τους αντιπαλους σου οχι για σενα 😆

Εννοώ περισσότερο στην αίσθηση και φιλοσοφία και στα γραφικά. 

Δεν το λέω με την κακή έννοια, αλλά παίζοντας το demo δεν ένοιωσα ότι έπαιρνα κάτι πολύ διαφορετικό ή καλύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, SPANK είπε

Στην αρχή νόμιζα οτι θα υπήρχε απο day 1 και στο game pass για το pc αλλα δυστηχώς ειναι μονο για xbox :(

Δεν το εβαλαν επειδη υπαρχει και στο epic store και στο steam και δεν θα εκανε καθολου πωλησεις εκει,εγω το εβαλα με xcloud με android emulator και παιζει ακόλλητα,εχω 100μβ γραμμη ομως

 

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα καλύτερα παιχνίδια του genre που εχω δει τα τελευταία χρόνια. Παίζω coop μαζί με έναν φίλο εδώ και χρόνια gears of war, far cry etc και μπορώ να πώ πως το παιχνίδι έχει τα παρακάτω plus

  • Καλογραμμένο story με πολλούς χαρακτήρες.
  • Κάθομαι και διαβάζω το journal, βρίσκεις lore τα οποία τα κρατάω για τα διαβάζω το πρωί με τον καφέ. Σχεδόν σε κανένα άλλο game δεν το έκανα αυτό.
  • Πολύ καλά γραφικά με καλό optimization (~100 fps, ultra settings, 3840x1440) με 2080ti
  • Μηδενικά bugs (δεν έχω εντοπίσει κάποιο ακόμα) παραμόνο το πρόβλημα με τους servers τις πρώτες δυο μέρες (λύθηκε)
  • Το upgrade path και για τον χαρακτήρα και για τα όπλα ειναι μοναδικά γραμμένο. 
  • Οι διαφορετικές κλάσεις έχουν τεράστιες διαφορές και στο coop συμπληρώνει η μία την άλλη

Στα μείον

  • θα το ήθελα λιγο πιο open world και όχι τόσο linear
  • Ωραία τα cosmetics του truck αλλα δεν το οδηγάς ποτέ.
  • Ο χάρτης θέλει redesign, κάθε φορά που τον ανοίγω λαγκάρω για να καταλάβω που είμαι και που πάω
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν δείχνουν να είναι στο σωστό δρόμο οι devs και ακολουθούν τις αποτυχημένες κινήσεις άλλων looter shooter.

Κατα την γνώμη μου δεν νοείται σε pve only game και χωρίς να είναι live service όπως λένε αυτοί μεσα σε μια εβδομάδα από την κυκλοφορία του να ανακοινώνουν nerfs.  

Κανε buff κατι αλλο μην ξεκινάς το παιχνίδι σου με nerfs.  Ηδη παντου διαβάζω κατακραυγή από τους gamers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ας φτιαξουν πρωτα το endgame τους να μην ειναι απλα ενα dps check και μετα το ξαναπιανω. αν δεν εχεις τερμα cookie cutter dps build, δεν πας πουθενα. Tank & support, ουτε καν, ουσιαστικα αν καποιος εχει διαλεξει τετοιο δρομο συνειδητα, gimpαρει τον εαυτο του. 

Γενικκα, αν η τιμη του ηταν στα 30 θα ηταν μια χαρα. Για το ποσο που ζητάνε, ουτε αντίστοιχα production values εχει, ούτε είναι και κάτι καινοτόμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fernandes είπε

καλα ας φτιαξουν πρωτα το endgame τους να μην ειναι απλα ενα dps check και μετα το ξαναπιανω. αν δεν εχεις τερμα cookie cutter dps build, δεν πας πουθενα. Tank & support, ουτε καν, ουσιαστικα αν καποιος εχει διαλεξει τετοιο δρομο συνειδητα, gimpαρει τον εαυτο του. 

Γενικκα, αν η τιμη του ηταν στα 30 θα ηταν μια χαρα. Για το ποσο που ζητάνε, ουτε αντίστοιχα production values εχει, ούτε είναι και κάτι καινοτόμο. 

Το gimpαρει πώς μεταφράζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Gerara_ είπε

Το gimpαρει πώς μεταφράζεται;

Καθώς και εγώ ψάχτηκα αρκετά για να καταλάβω τους ορισμούς "cookie cutter dps build" και  "gimpαρει" νομίζω πως το δεύτερο μπορεί να μεταφραστεί ελεύθερα σαν "προκαλεί αναπηρία στον εαυτό του" ή πιο απλά κάνει τη ζωή του δύσκολη επιλέγοντας τέτοιο δρόμο...

Επεξ/σία από Starback
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη παιδιά είχα μπει σε μειωμένη εγκεφαλική λειτουργία, σωστά συμπεράνετε πάντως, αυτά σημαίνουν. Όπως και να εχει, τουλάχιστον βγήκε ένα patch που διορθώνει κάποια αρκετά σοβαρά bugs. Κάτι είναι κ αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Μολις το τερματισα

Μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις και περασα πολυ καλα. Ειναι πολυ fun το παιχνιδι, γεματο δραση, αυτο που περιμενεις δλδ απο τετοια παιχνιδια. Θα γραψω τι μου αρεσε και τι δεν μου αρεσε τοσο.

+ Φουλ εθιστικο gameplay, gunplay κλπ. (αν εξαιρεσεις την πρωτη ωρα)

+ Πλουσιος οπλισμος και αναβαθμισεις

+ Πηρα Pyromancer και γουσταρα πολυ τις ults που ειχε. Γενικα ηταν πολυ με φωτια, η αγαπημενη μου ηταν οι ηφαιστιακες σφαιρες. Πονουσαν πολυ τους εχθρους 😉

+ Διαφορετικο περιβαλλον καθε φορα, απο ερημους και χιονια, σε ζουγκλες και λιβαδια

+ Γουσταρα πολυ τα bosses του, εχει γινει καλη δουλεια. 

+ Γενικα δεν θελει να εισαι και ο πιο ικανος παιχτης. Το παιχνιδι εστιαζει εντελως στο fun της υποθεσης.

- - - - - - - - -

- Στο παιχνιδι μαζευεις παρα πολλα αντικειμενα που το 80% αυτων, θα χρειαστει να το κανεις συνεχεια discard για να παρεις material. Λιγο κουραστικο να το κανεις καθε φορα.

- Ta Gears εχουν λιγο καλυτερο cover and shoot. 

- Υπερβολικα πολλα cut scenes ειδικα στην αρχη

- Η πρωτη μια με μιαμιση ωρα. Δεν τσουλαει καλα στην αρχη

Το προτεινω σιγουρα το game ειδικα αν ειστε fan των Gears of War 👍 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...