Προς το περιεχόμενο

Outriders [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλή δράση, ιστορία γεμάτη κλισέ, στη μέση έκανε κοιλιά,

τα boss fights προσφέρουν ένταση χωρίς να είναι εκνευριστικά.

Τεχνικά το παιχνίδι είναι άρτιο, κανένα ctd, ωραία γραφικά, στα επίπεδα του gears5 και γρήγορα loading times.

Μεγάλο θετικό βρίσκω τα πολλά επίπεδα δυσκολίας όπου πραγματικά μπορείς να επιλέξεις

αυτό ακριβώς που έχει αρκετό challenge χωρίς να είναι ούτε εύκολο ούτε σπασ@@δικο.

Το έπαιξα με promo κωδικό από αγορά προϊόντος gigabyte, 50 ευρώ αρχική τιμή θεωρώ δεν αξίζει με τίποτα,

τσάμπα ή μέσω game pass είναι ευχάριστες 25 ώρες περίπου ανάλογα τη δυσκολία.

Τα παραπάνω αφορούν single player playthrough.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος και από μένα. Το έπαιξα στο Gamepass σε 3πλό co-op, φτάσαμε level 30 με World Tier 15.

40 ώρες για τα πάντα εκτός από τα expeditions που μας φάνηκαν βαρετά και ανούσια.

  • Πολύ όμορφα γραφικά με μεγάλη ποικιλία στα περιβάλλοντα.
  • Το voice acting καλό, αν και σαφώς δε συγκρίνεται με ΑΑΑ παραγωγές.
  • Διασκεδαστικό gunplay-loot με πολλές επιλογές-εξέλιξη και εχθρούς χωρίς να γίνεται εκνευριστικό.
  • Fast travel που εξυπηρετεί χωρίς να χάνεις χρόνο και σενάριο τυπικό μεν αλλά σε κρατάει μέχρι τέλους.
  • Δεν υπάρχουν DLC όπως πχ στο Borderlands, όλο το περιεχόμενο είναι άμεσα διαθέσιμο.

Το bug που υπήρχε σταθερά και δεν έχει φτιαχτεί ακόμη είναι πως κολλάει στο μενού πριν μπεις.

Απλά πριν το φορτώσετε κάθε φορά, κάντε sign-out από το Xbox app, φορτώστε και κάντε sign-in όχι στην εισαγωγή αλλά μόλις σας βγάλει το press space to start. Έτσι μου δούλευε πάντα και για κάποιο λόγο δεν το έχουν φτιάξει ακόμη..

Ένα διασκεδαστικό third-person looter-shooter που σαφώς το προτείνω με παρέα. Αφού είναι στο Gamepass αξίζει μια δοκιμή.

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
1 hour ago, firepc said:

πολυ καλο game ειναι. Το επαιξες?

Πωλησεις δεν εκανε επειδη μπηκε day one GP (xbox)

https://screenrant.com/outriders-sales-numbers-high-despite-xbox-game-pass/

https://wccftech.com/xbox-game-pass-helps-sales-if-good-hurts-if-bad/#:~:text=Putting a title on Game,negative sentiment and damaging sales.

Το παιχνιδι υπαρχει και σε PC και PS υποψιν. Δεν εξαρταται οι πωλησεις του μονο απο το χβοχ ουτε μπηκε τσαμπα στο gamepass.

Το Gamepass εκανε την δουλεια του. Εκανε γνωστο το Outriders και του εδωσε προσβαση σε τεραστιο αριθμο χρηστών. Πριν ανακοινωθει για gamepass ο περισσοτερος κοσμος δεν το ηξερε καν το παιχνιδι χαρη στην ανικανοτητα της Square και το μηδενικο της marketing. Απο εκει και περα μαλλον δεν επιασε γιατι δεν ειχε καποιο πλανο για υποστηριξη μετα το launch και σιγουρα εφταιξαν και τα online προβληματα που ειχε στο launch. Εγω το επαιξα μερικους μηνες μετα χωρις καποιο προβλημα και μου αρεσε παντως για αυτο που ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, privateer είπε

https://screenrant.com/outriders-sales-numbers-high-despite-xbox-game-pass/

https://wccftech.com/xbox-game-pass-helps-sales-if-good-hurts-if-bad/#:~:text=Putting a title on Game,negative sentiment and damaging sales.

Το παιχνιδι υπαρχει και σε PC και PS υποψιν. Δεν εξαρταται οι πωλησεις του μονο απο το χβοχ ουτε μπηκε τσαμπα στο gamepass.

Το Gamepass εκανε την δουλεια του. Εκανε γνωστο το Outriders και του εδωσε προσβαση σε τεραστιο αριθμο χρηστών. Πριν ανακοινωθει για gamepass ο περισσοτερος κοσμος δεν το ηξερε καν το παιχνιδι χαρη στην ανικανοτητα της Square και το μηδενικο της marketing. Απο εκει και περα μαλλον δεν επιασε γιατι δεν ειχε καποιο πλανο για υποστηριξη μετα το launch και σιγουρα εφταιξαν και τα online προβληματα που ειχε στο launch. Εγω το επαιξα μερικους μηνες μετα χωρις καποιο προβλημα και μου αρεσε παντως για αυτο που ηταν.

Εγω day one το επαιξα και το πηγα νερο

Ειμαι μεγαλος φαν των Gears of War αρα ηξερα τι να περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, firepc said:

Εγω day one το επαιξα και το πηγα νερο

Ειμαι μεγαλος φαν των Gears of War αρα ηξερα τι να περιμενω

Και εγω ειμαι φυσικα αλλα φαντασου δεν το ηξερα το παιχνιδι. Για τοσο χαλια μαρκετιγκ μιλαμε. Και φυσικα τα Sales expectations της SE ειναι οτι νανε. Εδω θεωρησαν αποτυχιες το Tomb raider και το hitman. Στο outriders θα κολαγαν?

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, firepc είπε

πολυ καλο game ειναι. Το επαιξες?

Πωλησεις δεν εκανε επειδη μπηκε day one GP (xbox)

ναι καλέ, σας το γράψει και τότε.
Διαφωνώ και γω αλλά και τα στοιχεία ότι είναι πολύ καλό.
Πολύ meh, τράσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον το κατεβασα μαρεσει αρκετα δν ιεναι τοσο μουλτιπλειερ οσο το περιμενα και παραπολυ απλο γενικα εφαγα 3-4 ωρες οθτε που το καταλαβα ειχα καιρο να μην κοιταξω ωρα. Τα γραφικα πολυ ωραια γενικα. Εχει κατι microstuttering στα cutscenes και στα περιβαλοντα τουλαχιστον στις μαχες δν μου κανει τπτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...