Προς το περιεχόμενο

Να περιμένω ή να αγοράσω τώρα και τι???


MixalisX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι μου λίγο τα φώτα σας, έχω μαζέψει περίπου στο χιλιαρικο  για καινούριο desktop. Θα ήθελε να στήσω ενα με μια 3060 ώς βάση αλλά δεν βλέπω να έρχεται σε νορμάλ τιμή συντομα. Τι να κάνω να περιμένω ακόμα? Και πόσο, ήδη απο τον Νοεμβριο είμαι σε αναμονή. Ας μου δώσει κανεις μια συμβουλή. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσείς θα κρίνετε ανάλογα με την υπομονή, το budget και τις ανάγκες σας. Πάντως πριν το καλοκαίρι μην περιμένετε να πέσουν οι τιμές.

*Καλά η νορμάλ τιμή, διαθεσιμότητα που βρήκατε;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σκέψη μου ειναι να αγοράσω κανονικα το εργαλείο και να βάλω μια εντελως budget  καρτα μεχρί να  πέσουν οι τιμές.

Πως ακουγεται αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MixalisX είπε

Μια σκέψη μου ειναι να αγοράσω κανονικα το εργαλείο και να βάλω μια εντελως budget  καρτα μεχρί να  πέσουν οι τιμές.

Πως ακουγεται αυτο?

Αν το θες για παιχνίδια τί νόημα έχει να φτιάξεις σύστημα και να μην παίζει όπως πρέπει ? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν εχεις μνημη 2 , οτιδηποτε και αν παρεις με 100-200 ευρω μεταχειρισμενο 

κ μια καρτα των 50-200 ευρω μεταχειρισμενη

θα νομισεις οτι βρεθηκες στη σεληνη .

αν στησεις ενα συστημα καινουριο με 4-6 κατοσταρικα κ μια 1050 ,1060 ρχ 570 1070 κ παρομοιες

θα δεις απιστευτη διαφορα. εσυ επιλεγεις

 

εχει συστηματα στα 100-200 ευρω με ι5 3470 8 μνημη.

με εγγυηση. πχ κοσμοντατα κλπ.

του βαζεις μια ρχ 470,570 ,.1050 κ απογειωθηκες.

αλλιως μπορεις να πας σε ρυζεν ή ι3 10100 κλπ

κ δεν χρειαζεται να δωσεις 1 κατοσταρικο να παρεις σκληρο 1 τερα ssd for games.

με τα ιδια λεφτα βρισκεις 2-3 τερα μηχανικο κ τρεχει πρακτικα το ιδιο

Επεξ/σία από peiraiask
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ως έχει η κατάσταση δεν αγοράζεις τίποτα αν δεν βρεις κάρτα πρώτα. Αν θέλεις κοιτάζεις στα μτχ αναλαμβάνοντας το όποιο ρίσκο. Για καινούριες μπαίνεις pcpartalert στο twitter και ελπίζεις να προλάβεις κάτι σε λογική τιμή. Στις 25 του μήνα κυκλοφορεί η 3060 αν σταθείς τυχερός και προλάβεις κάποια από το αρχικό στοκ. 

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας, ειναι παραματικά περιεργοι καιροι, να μην μπορεις να στησεις ενα pc της προκοπής με ένα κάρο χρήματα.  Θα προσπαθησω να περιμένω μέχρι να βρώ κάρτα οπώς προτείνεται  και μετά όλα τα άλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MixalisX είπε

σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας, ειναι παραματικά περιεργοι καιροι, να μην μπορεις να στησεις ενα pc της προκοπής με ένα κάρο χρήματα.  Θα προσπαθησω να περιμένω μέχρι να βρώ κάρτα οπώς προτείνεται  και μετά όλα τα άλλα...

με μνημη 2 τι τρεχεις win 7 xp? αν παρεις ενα πισι των 100 ευρω ακομη κ με καρτα των 30 ευρω 

κ τους δισκους που εχεις, δεν χανεις τα λεφτα .

 γιατι θα τρεχει ανετα τα 10, κ ακομη κ σε ενα χρονο να το πουλησεις ισως τα παρεις σχεδον ολα πισω.

τα παιχνιδαδικα πισι ειναι οποιος προλαβει στα 1000+, ανεβηκε το μπιτκοιν κ οι εξορυκτες δεν θα αφησουν τιποτα για κανενα χρονο

βαζουν τεραστια κεφαλαια με 100-200++ πισι οποτε θα αγοραζονται σκαλπαρισμενα τα εξαρτηματα απο εταιριες 

κ μεσαζοντες . οι μεσαζοντες δεν ειναι χαζοι να αφηνουν ακριβα εξαρτηματα χωρις να τα κοπανανε.

ακομη κ με ταμπλετ μπορει να δεις μεγαλη διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκεπτικο μου ηταν να παρω ενα πισι κομπλε στημενο με μια φτηνιαρικη καρτα γραφικων. Ώστε οταν  υπαρχει διαθεσιμότητα να χτηπήσω μια 3060.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αν όταν αγοραστεί η gpu, μπορεί να αγοραστεί νεότερο hardware στο ίδιο price range, οπότε όλο αυτό τον καιρό θα παίζει ένα "άχρηστο" (χωρίς ικανή gpu) σύστημα χωρίς λόγο. Εκτός αν υπάρχει ανάγκη για υπολογιστή έτσι κι αλλιώς οπότε τα πράγματα μπαίνουν διαφορετικά στη ζυγαριά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, artshadows είπε

παρε gaming laptop

Δεν φτάνει το χιλιάρικο που έχει μαζέψει το παλικάρι για κάτι πραγματικά καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...