Προς το περιεχόμενο

πρόγραμμα ή online web builder


tzitzikas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα. Ψάχνω να βρώ κάποιον σχετικά σοβαρό web builder (δωρεάν) αλλά να είναι σχετικά εύκολος στην χρήση (χωρίς γνώσεις κώδικά) drag and drop κτλ σε πρόγραμμα ή online. Εχω δοκιμάσει wix και weebly, αλλά έχουν φτωχά και λίγα templates και έχουν και banner-ad. Με ενδιαφέρει για σελίδα για εμένα (για την εργασία μου-μηχανικός). Οχι κάτι πολύπλοκο. Αλλα να είναι όμορφο. ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, redgod07 είπε

Δοκίμασε να τη φτιάξεις σε WordPress και για builder  χρησιμοποιησε τον elementor.

καλησπέρα. Το wordpress όποτε το άνοιξα (το εγκατέστησα σε σελίδες που δίνουν δωρεάν χώρο με cpanel και έχουν δυνατότητα να το κάνεις απο τις επιλογές τους install) δεν μπόρεσα να το δουλέψω, μου φάνηκε δύσχρηστο και περίεργο το περιβάλλον του. Οταν λες με τον elementor πως γίνεται? Γίνεται τοπικα σε λογισμικό (elementor) και μετά το ανεβάζεις? υπάρχει κάποιο tutorial? είναι δωρεάν ο elementor? ευχαριστώ!

edit: ο elementor βλέπω είναι free trial. Εγώ ψάχνω κάτι εντελώς δωρεάν (όχι free trial) και αν το προχωρήσω κάπως καλά βλέπουμε για $$. Αλλα για αρχή μόνο δωρεάν

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/2/2021 στις 9:42 ΜΜ, tzitzikas2 είπε

...δεν μπόρεσα να το δουλέψω, μου φάνηκε δύσχρηστο και περίεργο το περιβάλλον του...

Αν σου φαίνεται δύσκολο το WordPress τότε έχεις πολύ δρόμο μπροστά σου. Καταρχάς η ιστοσελίδα που θέλεις:

  1. Θα είναι μία και στατική ή θα την ενημερώνεις (δυναμική); και
  2. Θα είναι δωρεάν ή θέλεις να βγάλεις λεφτά;

Πες μου, για να σου πω 🤠

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. Στατική θέλω να είναι η σελίδα, αλλα να μπορώ να προσθέσω φώτο και κείμενο ή και κάποια σελίδα ακόμα. Το περιβάλλον του WordPress μου θυμίζει μπλογκ. Δεν έχει καθαρά περιβάλλον ιστοσελίδας. την σελίδα την θέλω για επαγγελματική για εμένα. Μηχανικός είμαι και θέλω μια σελίδα για τις υπηρεσίες που προσφέρω, κάποια περιγραφή, κάποιες φώτο και επικοινωνία. Απλ'α πράγματα, αλλα να είναι κάπως καλό αισθητικά και να μην πετάει και πάνω πάνω κανα banner. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...