Προς το περιεχόμενο

Δεν έχω σήμα στο pc


Nate Drake

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Returntolobby είπε

Και εγώ τις δυόφορές αυτό πίστευα, αλλά η δεύτερη με τους καπνούς με έπεισε >.>

Δεν ξέρω πόσοι τον παρακολουθούν, αλλά κάνει πολύ καλή δουλειά:

650W είναι, αλλά στα 400 έσκασε!

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/2/2021 στις 3:09 ΜΜ, Returntolobby είπε

Τις RAM τις έχεις στις θέσεις 1,2 έτσι?  ( Κοιτώντας τα slots η αρίθμηση είναι 3,1,4,2 ). Επίσης αποσύνδεσε το PC από την μπρίζα και βγάλε την μπαταρία από την μητρική για μερικά δευτερόλεπτα και ξαναβάλτην αλλιώς κάνε clear με το jumper 

Στις 16/2/2021 στις 6:25 ΜΜ, Τέρης Α. είπε

Δεν ξέρω πόσοι τον παρακολουθούν, αλλά κάνει πολύ καλή δουλειά:

650W είναι, αλλά στα 400 έσκασε!

 

Έχει αρχίσει και μου έχει κλείσει 2 φορές μόνο το πσ. Οπότε πρέπει να αλλάξω οπωσδήποτε τροφοδοτικό;.. Ποιο προτείνετε; σε 500 w περίπου έχω rx460

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιο γύρω στα 50Ε? Corsair cx450? ή cx450M (αν θες modular). Είμαστε σίγουροι ότι δεν είναι αλλού το πρόβλημα? (βέβαια τροφοδοτικό γενικά καλό θα ήταν να αλλάξεις ούτος ή άλλος)

Επεξ/σία από Returntolobby
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Nate Drake είπε

Έχει αρχίσει και μου έχει κλείσει 2 φορές μόνο το πσ. Οπότε πρέπει να αλλάξω οπωσδήποτε τροφοδοτικό;.. Ποιο προτείνετε; σε 500 w περίπου έχω rx460

Επιλογες πολλες

40-60 ευρω 80plus standard & 80 plus bronze 450-500w

1913471027_Screenshot_2021-02-18-Skroutzgr.png.66c44b55df6fcfd7b496f0ab51caa62d.png

1694487986_Screenshot_2021-02-18-Skroutzgr(1).png.12984b955959b824138339cae5d240ef.png

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άλλο θέμα μπορεί να υπάρχει;όπως σας είπα δεν έδινε πάντα σήμα στην αρχή το οποίο για κάποιο λόγο καθάρισα λίγο τον σκληρό και έκανα φορματ και δεν το κάνει πια και επισης αυτές τις 3 4 μέρες 2 φορές απλά έκλεισα το πσ ξαφνικά. Επίσης αξίζει να πάω για plus gold τροφοδοτικό η να οαω για plus bronze 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Nate Drake είπε

Τι άλλο θέμα μπορεί να υπάρχει;όπως σας είπα δεν έδινε πάντα σήμα στην αρχή το οποίο για κάποιο λόγο καθάρισα λίγο τον σκληρό και έκανα φορματ και δεν το κάνει πια και επισης αυτές τις 3 4 μέρες 2 φορές απλά έκλεισα το πσ ξαφνικά. Επίσης αξίζει να πάω για plus gold τροφοδοτικό η να οαω για plus bronze 

Ολα ειναι θεμα οικονομικου.

Εαν μπορεις να πας για gold πας για gold.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JDROGAS είπε

Ολα ειναι θεμα οικονομικου.

Εαν μπορεις να πας για gold πας για gold.

Δες αν υπάρχει κάποιο στα 70 να μου προτείνεις δεν έχω θέμα.. Απλά ποια είναι η διαφορά δεν δχω πολύ καταλάβει; το gold έχει καλύτερη εγγύηση και είναι πιο οικονομικό στο ρεύμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το gold έχει να κάνει με τις αποδόσεις του τροφοδοτικού (ποσό καίει και πόσο αποδίδει), έχει να κάνει νε συγκεκριμένο τρόπο μέτρησης (Google it) , και ΔΕΝ είναι απαραίτητα άμεσα συνυφασμένο με την ποιότητα κατασκευής-εγγύηση

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...