Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 - Οι πρώτες φήμες κάνουν λόγο για Always-on ProMotion οθόνη στα 120Hz


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, vagosd είπε

οσο για τα hertz είναι η μέρα με τη νύχτα . Αφού χρησιμοποιήσεις 120 hertz και δεις το iPhone στα 60 νομίζεις ότι κοιτάς παλιά οθόνη .

Η μέρα με τη νύχτα είναι όταν θα δεις 120hz σε I phone και iOS .

 Τα 60 λόγο του smoothness του λειτουργικού μοιάζουν με 90 σε android 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά υπάρχει διαφορά μεγάλη σε κινητό 60Hz με 120Hz (έχω βάλει φίλο μου να αλλάζει τα Hz ώστε να κάνω blindtest) - το scroll είναι μέρα με την νύχτα

Όσο για τα 24fps τα μισώ πάρα πολύ από μικρός !!!! (μου τη δίνει αυτό το τραιμόπαιγμα). Παλιά είχα ανάψει κάρβουνα εδώ μέσα με τις ταινίες που είναι 24fps αλλά ευτυχώς που αργότερα βγήκε το λεγόμενο motion interpolation και ησύχασα.

Επεξ/σία από KnightRider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagosd είπε

Όπως όλες οι αναβαθμίσεις της Apple . Πολύ μικρά βήματα κάθε φορά και πάντα μετά τον ανταγωνισμό. Για να μην πούμε ότι μπαίνει και σε gimmick τακτικές όπως τα μαγνητικά αξεσουάρ .

οσο για τα hertz είναι η μέρα με τη νύχτα . Αφού χρησιμοποιήσεις 120 hertz και δεις το iPhone στα 60 νομίζεις ότι κοιτάς παλιά οθόνη .

Επειδή δουλεύω και τα δυο χρόνια τα iphone μπορεί να αργούν να υιοθετήσουν κάποια πράγματα αλλά ότι κάνουν το κάνουν πάντα καλύτερα. Τα μαγνητικά αξεσουάρ είναι έξυπνη ιδέα επίσης η εταιρία έχει ως βλέψεις για το μέλλον την υγεία πολύ καλά κάνει και ασχολείται με αξεσουάρ. Καλό είναι να κοιτάς μπροστά και όχι αν θα βάλεις widget σε τηλέφωνο και ότι άλλη βλακεία του έρθει του κάθε πικραμένου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, farcry33 είπε

Επειδή δουλεύω και τα δυο χρόνια τα iphone μπορεί να αργούν να υιοθετήσουν κάποια πράγματα αλλά ότι κάνουν το κάνουν πάντα καλύτερα. Τα μαγνητικά αξεσουάρ είναι έξυπνη ιδέα επίσης η εταιρία έχει ως βλέψεις για το μέλλον την υγεία πολύ καλά κάνει και ασχολείται με αξεσουάρ. Καλό είναι να κοιτάς μπροστά και όχι αν θα βάλεις widget σε τηλέφωνο και ότι άλλη βλακεία του έρθει του κάθε πικραμένου. 

Αυτό που αργεί να υιοθετήσει πράγματα (δηλαδή τα βάζει τελευταία ) αλλά ταυτόχρονα βλέπει μπροστά πρέπει να το ξανασκεφτείς.

2 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Η μέρα με τη νύχτα είναι όταν θα δεις 120hz σε I phone και iOS .

 Τα 60 λόγο του smoothness του λειτουργικού μοιάζουν με 90 σε android 

Τέτοιες απόψεις των χρηστών να διαβάζουν στην apple και θα μείνετε με 60 hertz άλλη μια χρονιά . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, vagosd είπε

Αυτό που αργεί να υιοθετήσει πράγματα (δηλαδή τα βάζει τελευταία ) αλλά ταυτόχρονα βλέπει μπροστά πρέπει να το ξανασκεφτείς.

Τέτοιες απόψεις των χρηστών να διαβάζουν στην apple και θα μείνετε με 60 hertz άλλη μια χρονιά . 

Ετσι ειναι φιλε μου.

αστους εκει τους καημενους με τα iphone τους.

τα παιρνουνε και με δοσεις, δεν εχουνε να τα πληρωσουνε και το τελευταιο που το πας>

δεν εχουνε να βαλουνε καρτα μεσα και σου κανουνε αναπαντητη για να τους παρεις εσυ.

α, και κατι ωραιο που ειχα διαβασει μια φορα, στεκονται και στην ουρα για τα δωρεαν γευματα του δημου, αλλα το iphone το εχουνε για να ανεβαζουνε και καλα τις φωτο στο ινσταγκραμ...

κενωνια ατιμη....

και κατι ακομη ειναι γνωστο οτι ολη μερα τα κεφαλια της apple εδω μεσα ειναι για να βλεπουνε τι θελουνε οι χρηστες iphone στην ψωροκωσταινα ....

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, vagosd είπε

Αυτό που αργεί να υιοθετήσει πράγματα (δηλαδή τα βάζει τελευταία ) αλλά ταυτόχρονα βλέπει μπροστά πρέπει να το ξανασκεφτείς.

Τέτοιες απόψεις των χρηστών να διαβάζουν στην apple και θα μείνετε με 60 hertz άλλη μια χρονιά . 

Η εταιρια δεν καθετε μονο στα Iphone εχει βλεψεις για αλλα πραγματα στο μελλον πες μου εσυ μια εταιρια που θεωρεις καλυτερη στο χωρο αυτον. Αν μου πεις για τα κινεζικα σκουπιδια καλυτερα μην γραψεις καν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, farcry33 είπε

Η εταιρια δεν καθετε μονο στα Iphone εχει βλεψεις για αλλα πραγματα στο μελλον πες μου εσυ μια εταιρια που θεωρεις καλυτερη στο χωρο αυτον. Αν μου πεις για τα κινεζικα σκουπιδια καλυτερα μην γραψεις καν. 

Αυτή που περιγράφεις είναι η παλιά apple . Σήμερα η apple είναι το πως με τη λιγότερα δυνατά χαρακτηριστικά θα σου ζητήσει τα περισσότερα δυνατά χρήματα . Κοινώς μεγιστοποίηση κερδών. 
οι βλέψεις που αναφέρεις σχετίζονται με το παραπάνω που σου έγραψα. Έχει στοκαρει τόσο πολύ χρήμα που πρέπει κάτι να το κάνει και αγοράζει διάφορες πατέντες ή μικρές εταιρίες . Τα προϊόντα σαν προϊόντα είναι fail to impress εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι μόνο για τα 120hz να λείπει ιδίως σ αυτούς που τους αρέσει το μίνι η μπαταρία θα φεύγει πορτοκαλάδα. Επίσης πολύ γρήγοροι ρυθμοί ανανέωσης θα κουράζουν τα μάτια δεν παίζουμε και games... πιο πολύ δουλειά στο customisation όμως καλοδεχούμενη 😍😍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, vagosd είπε

Τέτοιες απόψεις των χρηστών να διαβάζουν στην apple και θα μείνετε με 60 hertz άλλη μια χρονιά . 

Γιατί «εσείς» στο Android εδώ και ποσα χρόνια έχετε 120 hertz?

 Θέλεις να σου πω εγώ ;;

 Σωστά 120 hertz φέτος βάλατε .Χωρίς καμία παραχώρηση εννοώ .

 Υ.Γ Έκανα scroll στο Instagram. Σε note 20 ultra.

 Τι να τα κανείς τα 120 hz όταν το λειτουργικό χωλαίνει ..

 Έτσι φίλε λυπάμαι αλλά δεν με πειράζει καθόλου να περιμένω άλλον ένα χρόνο για να έχω σωστό 120 hz χωρίς συμβιβασμούς σε αναλύσεις και σε κατανάλωση ενέργειας απλά για να έρθω εδώ στο insomnia να γράψω ότι εγώ είχα 120 hz πριν ένα η δυο χρόνια .

Υ.Γ 1 Όταν «εσείς» στο Android δίνατε τα innovative χαρακτηριστικά ,ταχύ φορτιστές δηλαδή 50w και 12GB μνήμες η apple έδινε τα 120 hz σε οθόνη που βλέπεις διαφορά 

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Acrobatis7 είπε

Αν κανεις μια μικρη αναζητηση στα θεματα/topic που εχει αναφερθει ο χρηστης και δεις αυτα που γραφει, θα δεις οτι οχι μονο δεν ειναι joke, αλλα αν μπορουσε θα τα εβαζε σε 23,97 και οχι σε 24.

Κανε κλικ στο ονομα του και δες... η κλαψε...

Εισαι σε αλλο φορουμ acrobatis7  οταν αποφασισεις να  συντονιστεις  στο insomnia με τον @Federer  ξαναμιλαμε .

 

Eπι  του θεματος το θελω! Και οχι μονο  το θελω αλλα θα το παρω κιολας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Γιατί «εσείς» στο Android εδώ και ποσα χρόνια έχετε 120 hertz?

 Θέλεις να σου πω εγώ ;;

 Σωστά 120 hertz φέτος βάλατε .Χωρίς καμία παραχώρηση εννοώ .

 Υ.Γ Έκανα scroll στο Instagram. Σε note 20 ultra.

 Τι να τα κανείς τα 120 hz όταν το λειτουργικό χωλαίνει ..

 Έτσι φίλε λυπάμαι αλλά δεν με πειράζει καθόλου να περιμένω άλλον ένα χρόνο για να έχω σωστό 120 hz χωρίς συμβιβασμούς σε αναλύσεις και σε κατανάλωση ενέργειας απλά για να έρθω εδώ στο insomnia να γράψω ότι εγώ είχα 120 hz πριν ένα η δυο χρόνια .

Υ.Γ 1 Όταν «εσείς» στο Android δίνατε τα innovative χαρακτηριστικά ,ταχύ φορτιστές δηλαδή 50w και 12GB μνήμες η apple έδινε τα 120 hz σε οθόνη που βλέπεις διαφορά 

 

 

Μου φαίνεσαι λίγο μπερδεμένος. Τελικά εχει διαφορά ή δεν έχει? Γιατί του χρόνου θα λέτε για τη μοναδική εμπειρία των 120hz και πάλι θα κάνουμε τέτοιες κουβέντες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, vagosd είπε

Μου φαίνεσαι λίγο μπερδεμένος. Τελικά εχει διαφορά ή δεν έχει? Γιατί του χρόνου θα λέτε για τη μοναδική εμπειρία των 120hz και πάλι θα κάνουμε τέτοιες κουβέντες. 

Βασικα σίγουρα θα υπάρχει διαφορά των 120 στο ios σε σχέση με τα 120 των μεγαλομεσαίων androids, μην σου πω πως αν η apple βάλει 90 θα είναι ίδια με τα 120 των άλλων...

Επεξ/σία από AtiX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...