Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση δωρεάν υπηρεσίας για τα e-mail των domains μου


philos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναζητώ προτάσεις για δωρεάν υπηρεσία που να μπορεί να φιλοξενήσει τα e-mails των domains μου.

Εννοώ δηλαδή να φτιάξω email λογαριασμούς της μορφής @mydomain1.gr κτλ και να μπορώ να λαμβάνω και να στέλνω emails.

Οι απαιτήσεις είναι: 2 domains από 2 email λογαριασμούς στο καθένα :)

Παλιά χρησιμοποιούσα zoho, αλλά έλεγα μήπως έχει καμία υπηρεσία τα ινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δωρεάν δεν υπάρχουν πολλές επιλογές. Η μόνη που ξέρω εκτός από Zoho (που σε νέους λογαριασμούς δίνουν πρόσβαση μόνο μέσω webmail) είναι η Yandex.

Επεξ/σία από CyberCr33p
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mrkra είπε

Yandex δαγκωτο, δεν υπάρχει άλλος δωρεάν με τοσές παροχές, όπως ήταν το Google πριν καταργήσει την υποστήριξη domain δωρεάν.

Λοιπόν, έστησα Yandex και το πρώτο μου info[at]domain1.gr email μου.

Θα ήθελα να στήσω ένα info[at]domain2.gr email δλδ για το δεύτερο domain μου αλλά δεν βρίσκω επιλογή. Μήπως στο free plan δεν επιτρέπει email λογαριασμούς από 2ο domain;

Ψάχνω να δω και ποιο είναι το κόστος (ποιο πακέτο πχ να επιλέξω για να μπορέσω να στήσω και emails 2ου domain).

Προσπαθώ να στείλω δοκιμαστικό e-mail (2ο στη σειρά) και δεν το στέλνει με τη σημείωση suspicion ότι είναι spam. Δεν μας τα λέει καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θυμαμαι να εχω κανει ποτε με ενα λογαριασμο πολλα domains. Καθε φορα εφτιαχνα νεο για καθε domain που χρειαζοταν.

1 ώρα πριν, philos είπε

Προσπαθώ να στείλω δοκιμαστικό e-mail (2ο στη σειρά) και δεν το στέλνει με τη σημείωση suspicion ότι είναι spam. Δεν μας τα λέει καλά...

εχεις βαλει τα dkim και spf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 20/2/2021 στις 5:19 ΜΜ, philos είπε

Προσπαθώ να στείλω δοκιμαστικό e-mail (2ο στη σειρά) και δεν το στέλνει με τη σημείωση suspicion ότι είναι spam. Δεν μας τα λέει καλά...

Σε όλες τις δωρεάν υπηρεσίες γενικά δεν θα δεις πολλά καλά. Επίσης να σε ενημερώσω ότι όλα τα email σου θα διαβάζονται από τρίτους και δεν θα έχεις καμία ασφάλεια.

Προτείνω να αγοράσεις έναν μικρό, καλό και αξιόπιστο χώρο για email server. Αλλιώς είναι επικίνδυνο για την ασφάλεια των email σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...