Προς το περιεχόμενο

Εκτροπή τηλεφώνου


Lefteriss2001ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, Lefteriss2001ss said:

Εάν κάνω εκτροπή σε σταθερό προς κινητό γίνεται αντιληπτό από τον λογαριασμό του τηλεφώνου ότι την έκανα?       

ναι γιατι στην ουσια θα φαινεται οτι απο το σπιτι σου καλεσες το κινητο και το χρεωνεσαι εσυ.

αυτος που σε καλει πληρωνει σταθερο.εσυ θα πληρωνεις απο σταθερο στο κινητο σου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxa έτσι την πάτησα στην ονομαστική εορτή μου, γιατί βρισκόμουν εκτός Θεσσαλονίκης, πήρε η ξαδέρφη μου απο Γερμανία και έπεσε αρκετό μπλά μπλά οπότε τσούπ... φάε μια χρέωση απο σταθερό σε κινητό για καμιά ωρίτσα να γουστάρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ακριβώς όπως ανέφεραν οι παραπάνω. Αυτός που σε καλεί πληρώνει την κλήση προς το σταθερό σου (αυτό που έκανες εκτροπή) κι εσύ την κλήση από το σταθερό σου στο κινητό.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια υπηρεσία (ή εφαρμογή) που όταν χτυπάει το κινητό να σου δείχνει ότι αφορά την εκτροπή ή ότι έρχεται από το σταθερό σου (κανονικά δείχνει ότι σε καλεί αυτός που έκανε την κλήση προς το σταθερό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, haris_216 είπε

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια υπηρεσία (ή εφαρμογή) που όταν χτυπάει το κινητό να σου δείχνει ότι αφορά την εκτροπή ή ότι έρχεται από το σταθερό σου (κανονικά δείχνει ότι σε καλεί αυτός που έκανε την κλήση προς το σταθερό).

Αυτο το εψαχνα κι εγω αλλα δεν βρηκα κατι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται αλλα οχι οπως νομιζετε. οχι απο παροχο. αν υπαρχει τηλεφωνικο κεντρο μπορεις να βλεπεις την ταυτοτητα ειτε αυτου που σε καλει ειτε του σταθερου σου οποτε και καταλαβαινεις οτι ειναι με εκτροπη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, csontheline είπε

Θεωρητικά, εφόσον έχεις πακέτο για κινητά από το σταθερό σου, καταναλώνει από εκεί.

Ισχύει αυτό, το δουλεύω ετσι. Αλλά μόλις καταναλώσεις τα δωρεάν από το πακέτο έρχεται βαριά μονάδα για τα επιπλέον που μίλησες

5 ώρες πριν, haris_216 είπε

Έτσι ακριβώς όπως ανέφεραν οι παραπάνω. Αυτός που σε καλεί πληρώνει την κλήση προς το σταθερό σου (αυτό που έκανες εκτροπή) κι εσύ την κλήση από το σταθερό σου στο κινητό.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια υπηρεσία (ή εφαρμογή) που όταν χτυπάει το κινητό να σου δείχνει ότι αφορά την εκτροπή ή ότι έρχεται από το σταθερό σου (κανονικά δείχνει ότι σε καλεί αυτός που έκανε την κλήση προς το σταθερό).

Νοκια Ν8 είχε ένα βέλος που έδειχνε ότι πρόκειται για προώθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε xiaomi mi a3 εμφανίζει σύμβολο (αυτό είναι σίγουρο) και αν θυμάμαι καλά δε εμφανίζεται μόνο στην αρχή αλλά σε όλη τη διάρκεια του κουδουνίσματος. οπότε ξέρεις αν η κλήση είναι από εκτροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, smpt είπε

Στα κινητά εμφανίζεται κατά το πρώτο χτύπημα ένα εικονίδιο που αν προλάβεις και το δεις ξέρεις ότι είναι από εκτροπή.

Και σε μένα, έτσι πάει.

Αυτό, έχει να κάνει με το ΚΙΝΗΤΟ που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, poulinos είπε

ναι γιατι στην ουσια θα φαινεται οτι απο το σπιτι σου καλεσες το κινητο και το χρεωνεσαι εσυ.

αυτος που σε καλει πληρωνει σταθερο.εσυ θα πληρωνεις απο σταθερο στο κινητο σου .

Επιδεί είχς βαλει σταθερο στο σπιτι που σπουδαζω σκευτομουν μολις τελιοσει η καραντινα να επισκεπτομουν κατι φιλους επαρχια αλλα δεν ηθελα να καταλαβουν οι δικοι μου οτι λιπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Lefteriss2001ss είπε

Επιδεί είχς βαλει σταθερο στο σπιτι που σπουδαζω σκευτομουν μολις τελιοσει η καραντινα να επισκεπτομουν κατι φιλους επαρχια αλλα δεν ηθελα να καταλαβουν οι δικοι μου οτι λιπω

Τι σπουδάζεις φίλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σε όλους! Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο. Για να κάνω εκτροπή το σταθερό τηλέφωνο  πληκτρολογώ *21*αριθμόςκινητού# από τη συσκευή που βρίσκεται στο γραφείο. Υπάρχει τρόπος να ακυρώσω την εκτροπή ή να αλλάξω το νούμερο που γίνεται η εκτροπή χωρίς να χρειαστεί να ξαναπάω στη σταθερή συσκευή που βρίσκεται στο γραφείο; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...