Προς το περιεχόμενο

Revolut: Προστασία καταθέσεων πλέον έως 100.000 μέσω της Revolut Bank


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

μέλος της ΕΕ και της ΟΝΕ. πρακτικά το ίδιο σαν τα τα έχεις στην ελλάδα με την διαφορά οτι η λιθουανία ειναι αναπτυσσόμενη οικονομία ενω η ελλάδα φουντάρει κάθε 10 χρόνια.

Βασιλη  και τι εγινε αν ειναι μελος της ΟΝΕ η της ΕΕ ??? θα στα δωσουν αυτοι αν φουνταρει ?? αν ειναι ετσι και δω το ιδιο ισχυει αφου ειμαστε μελη και μεις

οπως εδω οι τραπεζες δεν μπορουν να δωσουν στους καταθετες τα χρηματα τους αν τα ζητησουν ολοι αυριο ετσι και αυτοι δε μπορουν

αλλα αν καποιος αισθανεται ασφαλης με το να τα εχει εκει κανενα; δε μπορει να τον εμποδισει.....απλα σχολιασα την εγγυηση ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

55 λεπτά πριν, xxen13 είπε

Ναι όλα καλά εδώ και 3εβδομαδες έχει κλειδώσει ο λαγαριασμος μου και κάθε εβδομάδα προσπαθούμε να το λύσουν έχω μέσα τουλάχιστον 500 ευρώ που δεν μπορώ να κάνω τίποτα και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να τα πάρω ποτέ μακριά  και ξανά μακρια

κατι εκανες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nickmanak είπε

Με το Revolut μπορει καποιος να γλιτωσει απο τις κατασχεσεις λογαριασμων που κανει το κρατος;

δεν νομιζω να παρεις απαντηση σε αυτο ερωτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nickmanak είπε

Με το Revolut μπορει καποιος να γλιτωσει απο τις κατασχεσεις λογαριασμων που κανει το κρατος;

Ναι φίλε μου μου κατάσχεσαν όλους του λογαριασμούς στην Ελλάδα λόγο εφορίας 3000€ έχω Ρεβό Λούντ πια και έχω το κεφάλι μου Μια χαρά Μεταφέρω λεφτά εκεί από  prepaid Της εθνικής η από Αμερικανικό του θείου μου λογαριασμό

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, telis είπε

Καλά. Ας δεχθούνε πρώτα τις ταυτότητες που είναι με λατινικά στοιχεία αλλά χειρόγραφες και τα λέμε.

 

Του πότε είναι η ταυτοτητα σου που είναι χειρόγραφη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή η Λιθουανία είναι πολύ πιο αξιόπιστη από το Ελλαδιστάν , ό,τι και να λέμε. Υπόψη ότι οι Λιθουανοί δεν είναι ρώσοι  ούτε σλάβοι, όπως πολλοί εσφαλμένα νομίζουν ,αλλά σκανδιανβοί , εξάλλου πριν τον πόλεμο είχαν (και έχουν) στενές σχέσεις με την σουηδία. 

Τώρα , αν έγινε Τράπεζα , σημαίνει πλέον ότι ελέγχεται από την ECB με ό,τι θετικό αλλά και αρνητικό αυτό συνεπάγεται. Άρα , του χρόνου στην φορολογική σας δήλωση πρέπει να τικάρεται το κουτάκι για ύπαρξη χρημάτων στην αλλοδαπή ,πράγμα που δεν χρειάζεται όσο παραμένει ψηφιακό πορτοφόλι. 

Από την άλλη γίνεται ποιο εύκολη η αγορά επενδυτικών προιόντων στις χρηματαγορές ,αφού π.χ. αν αγοράσετε αμοιβαία κεφάλαια μέσω revolut (αν δώσει αυτή τη δυνατότητα) δεν χρειάζεται να αποδείξτε το "πόθεν έσχες¨ της αγοράς , αφού αγοράστηκαν ουσιαστικά στο εξωτερικό. 

Θα έλεγα να περιμένετε κάποιο χρονικό διάστημα , πριν μετατρέψτε τον λογαριασμό σας σε τραπεζικό και να την κρατήσετε σαν ψηφιακό πορτοφόλι προς το παρόν. Πάντως από τις ελληνικές τράπεζες είναι και καλύτερη και πολύ πιο αξιόπιστη. 

  • Like 8
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Του πότε είναι η ταυτοτητα σου που είναι χειρόγραφη;

ειτε χειρογραφες ειτε τυπωμενες αυτες οι ταυτοτητες ειναι ρεζιλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Του πότε είναι η ταυτοτητα σου που είναι χειρόγραφη;

2006. Στην αρχή είχα γραφτεί με αυτή και τώρα που ξαναζητάνε ταυτοποίηση δεν την δέχονται

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

ειτε χειρογραφες ειτε τυπωμενες αυτες οι ταυτοτητες ειναι ρεζιλι.

Δεν διαφωνώ αλλά οι χειρόγραφες είναι και ληγμένες λογικά  αφου πρέπει να είναι πάνω απο 15 ετών.

 

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xxen13 είπε

Ναι όλα καλά εδώ και 3εβδομαδες έχει κλειδώσει ο λαγαριασμος μου και κάθε εβδομάδα προσπαθούμε να το λύσουν έχω μέσα τουλάχιστον 500 ευρώ που δεν μπορώ να κάνω τίποτα και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να τα πάρω ποτέ μακριά  και ξανά μακρια

διαβάζω το άρθρο και πριν φτάσω στα σχόλια λέω οκ να γράψω κι εγώ την άποψη μου και να ρωτήσω αν  έχουν ακόμα την κακιά συνήθεια να κλειδώνουν χωρίς λόγο λογαριασμούς, Αυτός ήταν και ο λόγος που έφυγα και δε θέλω να ασχοληθώ με τους ........

1ο ποστ το δικό σου, οκ. κατάλαβα. δε συνεχίζω την ανάγνωση

αν θέλεις να σου πω ποια θα είναι και η πορεία της υπόθεσης σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

ειτε χειρογραφες ειτε τυπωμενες αυτες οι ταυτοτητες ειναι ρεζιλι.

Τι λες ρε άνθρωπε. Οι ίδιες που υπάρχουν και τώρα είναι, απλά γραμμένες χειρόγραφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακυρωσα παραγγελία απο το Amazon και τα χρήματα επέστρεψαν αμέσως στην Revolut.

Στην Πειραιώς 2 εβδομάδες και ακόμη περιμένω να αποδεσμευθούν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, antonisem είπε

Μάλλον δεν μπορεις να αποδιξεις απο που περνεις τα χρήματα που χρησημοποιεις μέσο της εφαρμογής. Αλλος λόγος να σε μπλοκάρουν δεν νομιζω οτι υπαρχει. Εκτος αν χρησημοποιεις της καρτες σε περίεργα site. Χρόνια χρησημοποιώ μια φορα χτύπησε η εφαρμογη για ποσο 1800€ τους έστειλα χαρτί απο την εταιρια που δουλεύω και ολα κομπλε ισα ισα μου ανεβηκε το οριο κατεθεσης 

Κανείς λάθος φίλε μου και αν δεις δεν είμαι ο μόνος με αυτό το πρόβλημα δεν μπαίνω πουθενά σε πονηρά sites η κάτι ανάλογο ξαφνικά μια μέρα κλείδωσε χωρίς  να έχω κάνει τίποτα χρόνια τώρα πληρώνω ιδιαίτερα των παιδιών μου και ταξίδια από την κάρτα ξαφνικά εμφανίστηκε το πρόβλημα σε πόλους χρήστες σου επισυνάπτω και την απάντηση της revolut μέρα από 3 βδομάδες στο πςριμενε

 

Hi there! We're sorry for the hassle. Our team is still investigating this issue and working around the clock to have a fixed released as soon as possible.

42 λεπτά πριν, Giorgos20177 είπε

το λογο που κλειδωσε δεν μας λες ομως !!!

Ξαφνικά φίλε μου έγινε από το 2016 εμφανίζεται το πρόβλημα που έχω  εγώ να κλειδώνει ο λογαριασμός 

Hi there! We understand that this is a problematic situation, apologies for that. Our team is aware about this issue and as it has been escalated further, they will do their best to solve this as fast as possible however as this is out of social media's scope, we won't be able to update on you on this.

36 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

κατι εκανες....

Δεν έκανα τίποτα; Φίλε μου ότι εκ;να για 2χρονια το έκανα και την ημέρα που κλείδωσε 

14 λεπτά πριν, Bitbit είπε

διαβάζω το άρθρο και πριν φτάσω στα σχόλια λέω οκ να γράψω κι εγώ την άποψη μου και να ρωτήσω αν  έχουν ακόμα την κακιά συνήθεια να κλειδώνουν χωρίς λόγο λογαριασμούς, Αυτός ήταν και ο λόγος που έφυγα και δε θέλω να ασχοληθώ με τους ........

1ο ποστ το δικό σου, οκ. κατάλαβα. δε συνεχίζω την ανάγνωση

αν θέλεις να σου πω ποια θα είναι και η πορεία της υπόθεσης σου. 

Πες μου φίλε μου

Επεξ/σία από xxen13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Δλδ θα μπορουμε να συνδεσουμε την μισθοδοσια μας;

 

Και αυτο με τις μετοχες που ειπε εμας φιλος παραπανω, τι ακριβως διευκολυνση θα παιζει;

Επεξ/σία από Lazostat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...