Προς το περιεχόμενο

Revolut: Προστασία καταθέσεων πλέον έως 100.000 μέσω της Revolut Bank


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, telis είπε

2006. Στην αρχή είχα γραφτεί με αυτή και τώρα που ξαναζητάνε ταυτοποίηση δεν την δέχονται

ταυτότητα του 04... Μου έστελναν κάθε μέρα email για την ταυτοποίηση επί 3 μήνες...πριν ένα μήνα μου είπαν ότι ταυτοποιήθηκα χωρίς να κάνω τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπ' όψιν ότι οι Ελληνικές Αστυνομικές Ταυτότητες έχουν ημερομηνία λήξης (κι ας μην αναγράφεται) στα 15 έτη από την ημ/νία έκδοσής τους.

Κανονικά πρέπει να αντικατασταθούν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

ταυτότητα του 04... Μου έστελναν κάθε μέρα email για την ταυτοποίηση επί 3 μήνες...πριν ένα μήνα μου είπαν ότι ταυτοποιήθηκα χωρίς να κάνω τίποτα...

Α, τόσο μπάχαλοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν διαφωνώ αλλά οι χειρόγραφες είναι και ληγμένες λογικά  αφου πρέπει να είναι πάνω απο 15 ετών.

 

εχουν ημερομηνια ληξης οι ταυτοτητες και δεν το ηξερα?

5 λεπτά πριν, June είπε

Υπ' όψιν ότι οι Ελληνικές Αστυνομικές Ταυτότητες έχουν ημερομηνία λήξης (κι ας μην αναγράφεται) στα 15 έτη από την ημ/νία έκδοσής τους.

Κανονικά πρέπει να αντικατασταθούν!

link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, June είπε

Υπ' όψιν ότι οι Ελληνικές Αστυνομικές Ταυτότητες έχουν ημερομηνία λήξης (κι ας μην αναγράφεται) στα 15 έτη από την ημ/νία έκδοσής τους.

Κανονικά πρέπει να αντικατασταθούν!

Ναι θα τρέχω να την αλλάξω για την Revolut. Και μετά να πηγαίνω σε κάθε μια από τις ελληνικές τράπεζες για να δηλώνω νέα ταυτότητα, κάτι που απαιτεί φυσική παρουσία. Το ελληνικό κράτος δέχεται την ταυτότητα, η revolut όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, telis είπε

Τι λες ρε άνθρωπε. Οι ίδιες που υπάρχουν και τώρα είναι, απλά γραμμένες χειρόγραφα.

Οι ταυτότητες που έχουμε είναι απαράδεκτες απο όλες τις απόψεις .

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, xxen13 είπε

Πες μου φίλε μου

3 εβδομάδες, καλά είσαι. εμένα πήγε 2 μήνες. Να φανταστώ στο chat απάντηση δε παίρνεις ή και να πάρεις θα σου λένε τις γνωστές φίφες... ότι κατανοούν το πρόβλημα και θα κάνουν όσο πιο γρήγορα μπορούν. Που να μην κατανοούσαν δηλαδή.

Θα γράψεις στο forum τους ή στο facebook/twitter και θα σου σβήσουν το ποστ, θα γράψεις και 2ο θα στο σβήσουν, ώσπου θα βαρεθείς και θα κάνεις καταγγελία και complain σε αυτούς. Και ξαφνικά, εντελώς συμπτωματικά μετά από λίγο θα σου στείλουν ένα mail όπου θα σου πουν ότι λυπούνται πολύ αλλά δε μπορεί να συνεχιστεί η συνεργασία. Εννοείται δε θα εξηγήσουν το λόγο.

τα χρήματα δε θα τα χάσεις, θα επιστραφούν στην πηγή.

Υπάρχει και η λύση να περιμένεις 1-2-3.. άλλοι περιμένουν και περισσότερους μήνες.

Περιμένω να δω αν θα πέσω μέσα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ΣΕ ολα επεσεσ μεσα μολισ τους ζορισα λιγο μου ειπαν αν τους  ζορισο και αλλο θα μου κανουν μπαν και θα χασω και τα λεφτα μου σε αλλον χρηστη που μιλουσαμε του καναν το ιδιο και τρεχει να βρει λυση καθως ειχε πανω απο 5000 ευρω μεσα

μου την εδωσε εδω μεσα που ολοι νομισαν οτι εκανα κατι παρανομο η μπηκα σε πονηρα site και ομως αυτα συμβαινουν στην revolut απο το 2016    να κλειδωνουν λογαριασμους ανευ λογου και αιτιας

στο chta κατανοουν το προβλημα μου και το εχουν πρωθηση και θα κανουν οσο γρηγορα μπορουν το γαμωτω ειναι θεσ να λεγεσαι τραπεζα χορις απευθειασ τηλεφωνικο κεντρο και μονο με το chat να βγαλεις λυση μου την εδωσε που με απιλεισαν κιολας που θελω τα λεφτα μου χαχαχαχ μεχρι τωρα παντως επεσες μεσα να υποθεσω παθων πως εγβαλεσ ακρη τελικα?

δεν ειναι ολα ροδινα στην revolut και στην καθε αλλη τραπεζα  και να μην προσπαθουν η εξυπνοι και τα παπαγαλακια να μας το επιβαλουν αν δεν γνωριζουν 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, telis είπε

Τι λες ρε άνθρωπε. Οι ίδιες που υπάρχουν και τώρα είναι, απλά γραμμένες χειρόγραφα.

Φίλε πάνε ενημερώσου στην αστυνομία πρώτα και μετά μιλά 15 χρόνια διαρκούν οι ταυτότητες μας !! Διότι δεν γράφουν ημερομηνία λήξεις που κανονικά στην Ευρώπη είναι 5 χρόνια μάθε πρώτα και μετά γκρίνιαξε . Το αν δεν σου αρέσει εσένα να κάνει κάτι που είναι νόμιμο και προτιμάς κατο παράνομο αυτό είναι δικό σου θέμα . Και όχι η Ελλάδα δεν την δέχεται την ταυτότητα σου απλά επειδή είμαστε ότι να ναό και δεν ξέρουν του νόμους οι περισσότεροι κανείς την δουλειά σου και νομίζεις ότι όλα μέλη γάλα !!!

Επεξ/σία από Dmspolys
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ καταλαβαίνω ότι αν δεν έχεις 100.000ε μέσα δεν υπάρχει λόγος να μετατρέψεις το λογαριασμό σου σε revolut Bank. Για αυτό που την χρησιμοποιούμε οι περισσότεροι (online αγορές, ταξίδια) την αφήνουμε όπως είναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dmspolys είπε

Φίλε πάνε ενημερώσου στην αστυνομία πρώτα και μετά μιλά 15 χρόνο διαρκούν οι ταυτότητες μας !! Διότι δεν γράφουν ημερομηνία λήξεις που κανονικά στην Ευρώπη είναι 5 χρόνια μάθε πρώτα και μετά γκρίνιαξε . 

δηλ η revolut είναι τοποτηρητής της νομιμότητας στην Ελλάδα; Σου ξαναγράφω ότι έχω την νέα ταυτότητα με τους λατινικούς χαρακτήρες. Η διαφορά είναι ότι είναι χειρόγραφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, telis είπε

δηλ η revolut είναι τοποτηρητής της νομιμότητας στην Ελλάδα; Σου ξαναγράφω ότι έχω την νέα ταυτότητα με τους λατινικούς χαρακτήρες. Η διαφορά είναι ότι είναι χειρόγραφη

Βρε άνθρωπε γράφει ημερομηνία ; 2006 ; Έχει λήξει είναι απλό !!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekboy είπε

Εγώ καταλαβαίνω ότι αν δεν έχεις 100.000ε μέσα δεν υπάρχει λόγος να μετατρέψεις το λογαριασμό σου σε revolut Bank. Για αυτό που την χρησιμοποιούμε οι περισσότεροι (online αγορές, ταξίδια) την αφήνουμε όπως είναι 

Από πού το κατάλαβες αυτό; Πχ έχεις 5.000€ μέσα, χρεωκοπεί η Revolut και τα χάνεις όλα. Ενώ με την Revolut Bank σου αποζημιώνει τα 5.000€ η κεντρική τράπεζα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απίστευτο που μια "ηλεκτρονική" τράπεζα σου μπλοκάρει τον λογαριασμό με τόση ευκολία (από αυτά που αναφέρουν οι προηγούμενοι). Δηλαδή να θες να βγάλεις λεφτά σε ώρα ανάγκης και να μην μπορείς.

Σε κανονική τράπεζα αυτά δεν συμβαίνουν, το πολύ πολύ πας την επόμενη μέρα με το εκκαθαριστικό σου και όλα οκ. Κι αν είναι "περίεργο" σιτε πας τους λες ότι εγώ έκανα την συναλλαγή και πάλι οκ (δεν τους πέφτει λόγος αν κάποιος έχει συνδρομή στο youp***n πχ).

Το πιο τρομακτικό είναι το perma ban, δλδ κάτσε, έχεις 5000 και μπορούν να σε κάνουν πέρμα και να τα χάσεις? (δεν νομίζω γιατί τους πας δικαστικά αλλά γιατί να μπεις σε αυτή τη διαδικασία).

In short: μάγκες ούτε καν τέτοιες τράπεζες για αποταμίευση. Μόνο για μικροδουλειές και μικρά ποσά. Δηλαδή μια εναλλακτική του paypal.

Επεξ/σία από NotAliki177
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, telis είπε

δηλ η revolut είναι τοποτηρητής της νομιμότητας στην Ελλάδα; Σου ξαναγράφω ότι έχω την νέα ταυτότητα με τους λατινικούς χαρακτήρες. Η διαφορά είναι ότι είναι χειρόγραφη

Εγώ αυτό το έλυσα σήμερα σε 5 λεπτά για την σύζυγο που έχει την χειρόγραφη με λατινικούς χαρακτήρες στο chat. Τελικά την δέχτηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...