Προς το περιεχόμενο

Revolut: Προστασία καταθέσεων πλέον έως 100.000 μέσω της Revolut Bank


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Dmspolys είπε

Βρε άνθρωπε γράφει ημερομηνία ; 2006 ; Έχει λήξει είναι απλό !!!

Δεν έχει ημερομηνία λήξης τυπωμένη πάνω. Τυπικά μπορείς να το πεις, βέβαια είναι γελοίο να την δέχεται όλο το ελληνικό κράτος και όχι η revolut, η οποία μου απαντάει ότι δεν δέχεται τις χειρόγραφες ταυτότητες, όχι ότι έχει λήξει

3 λεπτά πριν, katsiletra είπε

Εγώ αυτό το έλυσα σήμερα σε 5 λεπτά για την σύζυγο που έχει την χειρόγραφη με λατινικούς χαρακτήρες στο chat. Τελικά την δέχτηκαν.

Ναι έκανα και εγώ το ίδιο και επέμεναν ότι δεν την δέχονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, telis είπε

Καλά. Ας δεχθούνε πρώτα τις ταυτότητες που είναι με λατινικά στοιχεία αλλά χειρόγραφες και τα λέμε.

Δεν είναι θέμα Revolut αυτό, είναι θέμα Λιθουανικής νομοθεσίας (λένε) 🤪

 

Επεξ/σία από merez
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, telis είπε

Τι λες ρε άνθρωπε. Οι ίδιες που υπάρχουν και τώρα είναι, απλά γραμμένες χειρόγραφα.

σαν τι να λεω ΡΕ ανθρωπε.

αυτο που λεω ΡΕ ανθρωπε ειναι οτι αυτες οι ταυτοτητες που εχουμε οι μπλε οι δικες μας οι ελληνικες ειναι ρεζιλι.

ειτε ειναι τυπωμενες ειτε γραμμενες χειρογραφα.

καταλαβες τι ειπα ΡΕ ανθρωπε ???

ή θες να στο κανω και πιο λιανα ΡΕ ανθρωπε???

που σας βρηκαμε εδω μεσα ΡΕ ....ανθρωπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Makatsoras είπε

σαν τι να λεω ΡΕ ανθρωπε.

αυτο που λεω ΡΕ ανθρωπε ειναι οτι αυτες οι ταυτοτητες που εχουμε οι μπλε οι δικες μας οι ελληνικες ειναι ρεζιλι.

ειτε ειναι τυπωμενες ειτε γραμμενες χειρογραφα.

καταλαβες τι ειπα ΡΕ ανθρωπε ???

ή θες να στο κανω και πιο λιανα ΡΕ ανθρωπε???

που σας βρηκαμε εδω μεσα ΡΕ ....ανθρωπε...

Αυτές έχει το Ελλάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά θέλει διαβατήριο για την επαλήθευση. Σε μια μέρα είσαι έτοιμος. Θα μου πεις να βγάλω για την ρέβολουτ διαβατήριο; Όχι αλλά κατανοήστε ότι οι ταυτότητες που έχουμε είναι το ρεζίλι της Ευρώπης. Με έχουν προσβάλλει άπειρες φορές σε αεροδρόμια και μαγαζιά στο εξωτερικό και έβγαλα διαβατήριο και ηρέμησα. Όταν βλέπει ο ψείρας υπάλληλος της ρέβολουτ την ταυτότητα που έχουν πετάξει τα πλαστικά από τις γωνίες κλπ τι θέλετε να κάνει; να την δεχθεί έτσι απλά;

Τέσπα. Προφανώς είναι αναβάθμιση ότι γίνεται τράπεζα για να έχεις μια ασφάλεια αν θες να βάζεις πιο σημαντικά ποσά. Αλλά και πάλι όσο δεν έχει ελληνικό ΙΒΑΝ δεν είναι για καθημερινή χρήση στην Ελλάδα. Ούτε στον εργοδότη σου μπορείς να του πεις να σου βάζει την μισθοδοσία, ούτε στο αφορολόγητο μετράνε οι δαπάνες ούτε τίποτα. Αλλά πραγματικά οι υπηρεσίες που προσφέρει είναι μακράν καλύτερες από τις ελληνικές και ας έχει και αυτή τις παραξενιές της. Παράδειγμα έμβασα μέσω SEPA από LT IBAN σε GB, άμεση εμφάνιση στην άλλη τράπεζα με 0€ προμήθεια. Αντίστοιχη προσπάθεια από ελληνική σε αγγλική 2 μέρες χρόνος μεταφοράς και 10€ προμήθεια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xxen13 είπε

Ναι όλα καλά εδώ και 3εβδομαδες έχει κλειδώσει ο λαγαριασμος μου και κάθε εβδομάδα προσπαθούμε να το λύσουν έχω μέσα τουλάχιστον 500 ευρώ που δεν μπορώ να κάνω τίποτα και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να τα πάρω ποτέ μακριά  και ξανά μακρια

Παθών. Τελικά τον έκλεισαν οριστικά και έχασα τα πάντα. Χωρίς να έχω την δυνατότητα να επικοινωνήσω μαζί τους με email ή τηλεφωνικώς. Έχουν μόνο το live chat 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dikasths είπε

Τα σπάει η Revolut, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, πραγματικά το σκέφτομαι να βάλω εκεί τα χρήματά μου, παίρνοντάς τα από την Alpha και τις άλλες ελληνικές νταβατζοτράπεζες

και αν συμβει καμια στραβη θα τρεχεις μετα στην Λιθουανια; Συμμεριζομαι τις αποψεις σου, αλλα καλυτερα να παιξεις με ασφαλεια. Για την ιστορια ουτε και γω συμπαθω το ελληνικο τραπεζικο συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Crus είπε

εχουν ημερομηνια ληξης οι ταυτοτητες και δεν το ηξερα?

link?

http://www.ypes-dt.gr/index.php?option=ozo_content&lang=GR&perform=view&id=2367&Itemid=365

Σύμφωνα με τον Νόμο 3585 (ΦΕΚ 148-Α΄) που ψηφίστηκετην 5-7-2007, ο χρόνος ισχύος των δελτίων ταυτότητας των Ελλήνων πολιτών ορίζεται σε δεκαπέντε (15) έτη από την ημερομηνία έκδοσής τους (άρθρο 55               παρ. 3 εδ. α τουΝ. 3585/2007).
 
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, evkar είπε

Υπόψη ότι οι Λιθουανοί δεν είναι ρώσοι  ούτε σλάβοι, όπως πολλοί εσφαλμένα νομίζουν ,αλλά σκανδιανβοί , 

 

Οι Λιθουανοί ειναι Βαλτες δεν είναι Σκανδιναβοί.

Επεξ/σία από ebola75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, Crus είπε

εχουν ημερομηνια ληξης οι ταυτοτητες και δεν το ηξερα?

link?

 
 
Στο site ( θεός να το κάνει ) γράφει ότι πρέπει μετά από 15ετήα να το αλλάξεις . Έχει και κάτι ΦΕΚ πιο κάτω. Αν έχεις όρεξη να τα δεις να να βρεις και κάποιο νόμο πιο συγκεκριμένα ....
Αναφορά σε κείμενο
Πότε πρέπει να αντικαταστήσω το δελτίο ταυτότητάς μου
 
1. Σε περίπτωση που έχει αλλάξει οποιοδήποτε στοιχείο της ταυτότητας σας
2. Σε περίπτωση που δεν αναγράφεται στο δελτίο ταυτότητας η ιθαγένεια ή τα στοιχεία σας με λατινικούς χαρακτήρες
3. Σε περίπτωση που έχει φθαρεί
4. Όταν έχει περάσει δεκαπενταετία από την έκδοσή του
5. Σε περίπτωση απώλειας ή κλοπής.
 
1 ώρα πριν, telis είπε

Ναι θα τρέχω να την αλλάξω για την Revolut. Και μετά να πηγαίνω σε κάθε μια από τις ελληνικές τράπεζες για να δηλώνω νέα ταυτότητα, κάτι που απαιτεί φυσική παρουσία. Το ελληνικό κράτος δέχεται την ταυτότητα, η revolut όχι.

Αφού βάση του παραπάνω που έγραψα πρέπει ; Θεωρητικά ούτε στην Ελλάδα θα έπρεπε να την δέχονται, ωστόσο τώρα που κάνω καταθέσεις κτηματολογίου έχω καταθέσει και του 1961 .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, xxen13 είπε

 ΣΕ ολα επεσεσ μεσα μολισ τους ζορισα λιγο μου ειπαν αν τους  ζορισο και αλλο θα μου κανουν μπαν και θα χασω και τα λεφτα μου σε αλλον χρηστη που μιλουσαμε του καναν το ιδιο και τρεχει να βρει λυση καθως ειχε πανω απο 5000 ευρω μεσα

μου την εδωσε εδω μεσα που ολοι νομισαν οτι εκανα κατι παρανομο η μπηκα σε πονηρα site και ομως αυτα συμβαινουν στην revolut απο το 2016    να κλειδωνουν λογαριασμους ανευ λογου και αιτιας

στο chta κατανοουν το προβλημα μου και το εχουν πρωθηση και θα κανουν οσο γρηγορα μπορουν το γαμωτω ειναι θεσ να λεγεσαι τραπεζα χορις απευθειασ τηλεφωνικο κεντρο και μονο με το chat να βγαλεις λυση μου την εδωσε που με απιλεισαν κιολας που θελω τα λεφτα μου χαχαχαχ μεχρι τωρα παντως επεσες μεσα να υποθεσω παθων πως εγβαλεσ ακρη τελικα?

δεν ειναι ολα ροδινα στην revolut και στην καθε αλλη τραπεζα  και να μην προσπαθουν η εξυπνοι και τα παπαγαλακια να μας το επιβαλουν αν δεν γνωριζουν 

Τυπικη συμπεριφορα "χαμηλου κοστους" εταιρειας. Σε οποιοδηποτε προβλημα σε τρεχουν γυρω γυρω για μηνες γιατι η εξυπηρετηση πελατων ειναι για τα πανηγυρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, mrkra είπε

και αν συμβει καμια στραβη θα τρεχεις μετα στην Λιθουανια; Συμμεριζομαι τις αποψεις σου, αλλα καλυτερα να παιξεις με ασφαλεια. Για την ιστορια ουτε και γω συμπαθω το ελληνικο τραπεζικο συστημα.

Και αν συμβεί στραβή στην Ελλάδα, θα βγάλεις άκρη; Δε θεωρώ ότι στην Ελλάδα παίζεις με ασφάλεια.

Επεξ/σία από dikasths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...