Προς το περιεχόμενο

Μη γνησιες ζαντες σε ενα αμαξι τι δειχνουν?


ΒουρΝ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει μια πώληση θέλει και λίγο κοινή λογική και όχι ψευτομαγκιές εκατέρωθεν του στυλ "εγώ δε κουνιέμαι". 

Έχω αγοράσει/πουλήσει δεκάδες οχήματα και ποτέ δεν είχα θέμα. Άλλωστε αυτός που ενδιαφέρεται να αγοράσει φαίνεται. 

Που βρίσκεσαι φίλε, εδω, εσύ; εδω, που σε βολεύει, εκεί. Και τέλος. Δεν είναι δύσκολο. 

Έχω αγοράσει και πηγα Κρήτη. Έχουν αγοράσει από εμένα και ήρθαν από Δωδεκάνησα. Τώρα αν είναι και οι δυο στην ίδια πόλη είναι χαζό να μην υπάρχει μια συνεννόηση. Στο τέλος της ημέρας αν δεις ότι ο άλλος ζορίζεται πας παρακάτω όμορφα κι ωραία. Αν ζορίζεται σε ένα απλό ραντεβού, δύσκολα θα τα βρείτε παρακάτω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπον παιδια δεν ανοιγω καινουργιο thread(το αρχικο ερωτημα ηταν λιγο χαζο χαχα)ισως ζητησω να αλλαξει ο τιτλος σας ποσταρω μερικες αγγελιες να μου πειτε γνωμες ως προς τις επιλογες μου 

Λοιπον αυτο ελεχθηκε απο μηχανικο 

1)https://www.car.gr/classifieds/cars/view/34531780-lancia-ypsilon

Ο μηχανικος ειπε οτι τραβαει αριστερα ,διαπιστωσε κομμενο ψαλιδι και θελει αλλαγη για αυτο τραβαει ετσι,θελει σιγουρα αλλαγη δισκοπλατο γιατι ειναι βαρυ και δεν εχει αλλαχθει ποτε,υπαρχει ενα θεματακι και καιει τις πισω λαμπες το αμαξι μου ειπε οτι πρεπε να ελεγχθει ,θελει λαστιχα στον μελλον(το γνωριζα)μου ειπε οτι δεν μπορω να στο προτεινω,παρολαυτα μου ειπε μπορεις να του πεις να κατεβασεις την τιμη στα 3500 εφοσον το δινει 4000,εγω θα του ελεγα 3800-3900 αν ηταν ολα οκ,το αφησα και δεν ξανασχοληθηκα 

2) https://www.car.gr/classifieds/cars/view/35404552-lancia-ypsilon

Νταξει θελει αλλαγη τασια😅,δεν εχω ρωτησει πρωτο χερι κτλ η γρατζουνια στην πορτα μπορει να φαινεται απο την φωτο ετσι γιατι σε αλλη φωτο στο πλαι δεν φαινεται ,εχει αλλα λαστιχα μπροστα αλλα πισω ,τα γραματακια στην πορτα εχουν ξεκολησει τωρα πως δεν εχω καταλαβει μιας και σε ολα τα αλλα ειναι κολλημενα φοβαμαι οτι μπορει να κοπαναγαν τις πορτες,το μεγαλυτερο θεμα ειναι η τιμη η οποια ειναι αρκετα υψηλη σε σχεση με τα αλλα φυσικα μπορω να του πω για 3700 αν ολα ειναι οκ ,μου εχει πει οτι ειναι απο service

3)https://www.facebook.com/marketplace/athens/?hoisted_items=285486476455513 απο facebook αγγελια 

αλλαγη αμορτισερ,δισκοπλακες,ψυγειο(εδω τι μπορει να παιζει?) φαινεται καλοσυντηρημενο ,παρολαυτα εχει 155.000 χιλιομετρα και δεν ξερω μου φαινονται αρκετα 

 

4)Κανω υπομονη και περιμενω να βγει κατι καλυτερο ,το θεμα ειναι τοσο καιρο δεν βλεπω κατι καινουργιο και το θεμα ειναι θα βγει η απλα θα περιμενω τζαμπα?

 

Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν βιάζεσαι (η καίγεσαι) φυσικά κ να περιμένεις (aka η υπομονή είναι χρυσός).

Δες κ άλλα, αν έχεις αυτή την δυνατότητα κ όρεξη (ακόμα κ αυτά που έχεις black listed).

Αναπάντεχα, μπορεί να σου κάτσει ευκαιρία απο το πουθενά κ όντας εκπαιδευμένος (που θα είσαι) ίσως πεις....αυτό είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TechnoState είπε

αν δεν βιάζεσαι (η καίγεσαι) φυσικά κ να περιμένεις (aka η υπομονή είναι χρυσός).

Δες κ άλλα, αν έχεις αυτή την δυνατότητα κ όρεξη (ακόμα κ αυτά που έχεις black listed).

Αναπάντεχα, μπορεί να σου κάτσει ευκαιρία απο το πουθενά κ όντας εκπαιδευμένος (που θα είσαι) ίσως πεις....αυτό είναι!

Μωρε η υπομονη ειναι χρυσος ειναι αλλα ωρες ωρες αμφιβαλλω αν θα βρω χρυσο  😅

Ναι θα παω να δω μια αυτο της 2ησ αγγελιας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
21 ώρες πριν, ΒουρΝ είπε

Μωρε η υπομονη ειναι χρυσος ειναι αλλα ωρες ωρες αμφιβαλλω αν θα βρω χρυσο  😅

Ναι θα παω να δω μια αυτο της 2ησ αγγελιας 

Δυστυχώς ισχύει η φράση «you pay peanuts you get monkey» Εάν δεν ανεβάσεις το ποσό δεν θα βρεις τίποτα σοβαρό, σκέψου απλά ότι σε κάθε ένα που ανέφερες οι φανερές ζημιές/επισκευές είναι τουλάχιστον 1000€, πρόσθεσε και άλλο ένα 1000αρικο και αγόρασε κάτι ποιο σοβαρό ...... αυτά που βλέπεις είναι για ανακύκλωση όχι να βγουν στον δρόμο !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, arispz είπε

Δυστυχώς ισχύει η φράση «you pay peanuts you get monkey» Εάν δεν ανεβάσεις το ποσό δεν θα βρεις τίποτα σοβαρό, σκέψου απλά ότι σε κάθε ένα που ανέφερες οι φανερές ζημιές/επισκευές είναι τουλάχιστον 1000€, πρόσθεσε και άλλο ένα 1000αρικο και αγόρασε κάτι ποιο σοβαρό ...... αυτά που βλέπεις είναι για ανακύκλωση όχι να βγουν στον δρόμο !!!!!

Ενταξει οχι και 1000 ευρω ζημια καποια απο αυτα μπορει να ειναι κομπλε και να μην χρειαζεται κατι,σε αυτην την τιμη παιζουν αυτα μετα παμε στο πιο καινουργιο μοντελο που δεν μαρεσει εμφανησιακα η παω σε mito μετα αλλα ξεφευγουμε πολυ σε τιμη και για πρωτο αμαξι χωρις γκαραζ κιολας για 90% χρηση μεσα στην πολη δεν ξερω αν αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, ΒουρΝ είπε

Ενταξει οχι και 1000 ευρω ζημια καποια απο αυτα μπορει να ειναι κομπλε και να μην χρειαζεται κατι,σε αυτην την τιμη παιζουν αυτα μετα παμε στο πιο καινουργιο μοντελο που δεν μαρεσει εμφανησιακα η παω σε mito μετα αλλα ξεφευγουμε πολυ σε τιμη και για πρωτο αμαξι χωρις γκαραζ κιολας για 90% χρηση μεσα στην πολη δεν ξερω αν αξιζει

Ανέφερες ψαλίδια λάστιχα κλπ που αυτά είναι τα φανερά, πίστεψε θα πρέπει να ανησυχείς για αυτά που δεν φαίνονται στον κινητήρα κλπ κλπ ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, arispz είπε

Ανέφερες ψαλίδια λάστιχα κλπ που αυτά είναι τα φανερά, πίστεψε θα πρέπει να ανησυχείς για αυτά που δεν φαίνονται στον κινητήρα κλπ κλπ ! 

Αυτο για τα ψαλιδια ηταν το αμαξι που ελεγθηκε απο μηχανικο και τελικα το αφησα και δεν ασχοληθηκα ,τα αλλα δεν τα εχω δει καν απο κοντα οτι βλεπω απο φωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/3/2021 στις 11:54 ΜΜ, petaw-se-oneiro είπε

Ερώτηση. Γιατί να πάρεις τέτοιο αυτοκίνητο;

Γιατί μου αρέσει πολύ εμφανισιακά ,θα μπορουσα να πάω για fiesta αλλα τι να κάνω να πάρω αμαξι που δεν μαρεσει ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ΒουρΝ είπε

Γιατί μου αρέσει πολύ εμφανισιακά ,θα μπορουσα να πάω για fiesta αλλα τι να κάνω να πάρω αμαξι που δεν μαρεσει ?

Σε παρόμοιο στύλ όμως (αφού αυτά που βρίσκεις είναι σκουπίδια) ίσως κοιτούσες για ford ka ή fiat 500 spacer.png
spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petaw-se-oneiro είπε

Σε παρόμοιο στύλ όμως (αφού αυτά που βρίσκεις είναι σκουπίδια) ίσως κοιτούσες για ford ka ή fiat 500 spacer.png
spacer.png

Το fiat 500 ωραιο είναι αλλα παρα είναι μικρό το ford ka δεν ,τα mini μαρεσουν αλλα πολύ ακριβά, και για mito και πάλι για αμαξι πόλης δεν ξέρω πόσο αξίζει, το ypsilon πάντως ουσιαστικά fiat punto είναι υπάρχει και review εδώ από γερμανο και λέει καλά πράγματα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ΒουρΝ είπε

Το fiat 500 ωραιο είναι αλλα παρα είναι μικρό το ford ka δεν ,τα mini μαρεσουν αλλα πολύ ακριβά, και για mito και πάλι για αμαξι πόλης δεν ξέρω πόσο αξίζει, το ypsilon πάντως ουσιαστικά fiat punto είναι υπάρχει και review εδώ από γερμανο και λέει καλά πράγματα 

 

Για καλό το λες αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Για καλό το λες αυτό;

Ενα απλο αμαξακι ειναι ουτε το καλυτερο ουτε το χειροτερο να τρεχεις εχεις διαβασει τι λενε αυτοι που το εχουν?

Επεξ/σία από ΒουρΝ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Για καλό το λες αυτό;

Αν τα ανταλλακτικά του έχουν τις τιμές του punto είναι καλό αυτό. Άν η ποιότητα είναι fiat και οι τιμές των ανταλλακτικών τσιμπημένες όχι δεν το λες καλό αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...