Προς το περιεχόμενο

H Εpic Games μεταφέρει τη δικαστική της διαμάχη με την Apple στην Ευρώπη


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, dieksodo είπε

μονο που εδω δεν μπορουν να με πιασουν

Ναι επείδη θα κρύψεις το τι έκανες. Όπως και οι δολοφόνοι που δεν τους έχουν πιάσει, γιατί κρύβονται. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, mike299 said:

Δεν υπάρχει αυτή την στιγμή epic store σε apple/Google για να κάνουμε σύγκριση, αλλά πριν βγει από app/play store, έδινε έκπτωση για αγορές εκτός αυτών Πηγή

Αν θυμάμαι καλά, η Epic παραχωρούσε ένα κομμάτι αυτών που γλίτωνε απ' το App Store και το υπόλοιπο το έβαζε στην τσέπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Herald said:

Ναι επείδη θα κρύψεις το τι έκανες. Όπως και οι δολοφόνοι που δεν τους έχουν πιάσει, γιατί κρύβονται. ;) 

δε χρειαζεται να κρυψω τιποτα

οταν νοικιαζω το σπιτι μου δεν χρειαζεται να σου εξηγησω γιατι δε σε θελω νοικαρη

η αγορα αποφασιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dieksodo είπε

δε χρειαζεται να κρυψω τιποτα

οταν νοικιαζω το σπιτι μου δεν χρειαζεται να σου εξηγησω γιατι δε σε θελω νοικαρη

η αγορα αποφασιζει

Προφανώς και κρύβεσαι. Δεν μπορείς να βάλεις στην αγγελία "απαγορεύονται οι τάδε εθνικότητες / χρώματα κλπα". Άρα το κρύβεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Herald said:

Προφανώς και κρύβεσαι. Δεν μπορείς να βάλεις στην αγγελία "απαγορεύονται οι τάδε εθνικότητες / χρώματα κλπα". Άρα το κρύβεις. 

προφανως

δεν μπορεις ομως πρακτικα να με σταματησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dieksodo είπε

προφανως

δεν μπορεις ομως πρακτικα να με σταματησεις

Όπως και έναν καλό δολοφόνο. Και? 


Σου εξηγώ οτι δεν μπορείς να κάνεις οτι θες στο σπίτι σου και μου λές μπορείς γιατί θα το....κρύβεις. Ε κάπου κάτι χάνεις. Το κάνεις ότι θες σημαίνει βάζεις ντουντούκα και βγαίνεις στο δρόμο και διαλαλείς οτι νοικιάζεις μόνο σε λευκούς, απαγορεύονται οι επισκέψεις και θα μπαίνεις στο σπίτι μια φορά την ημέρα σε ώρα της αρεσκείας σου με η χωρίς την παρουσία των ενοικιαστών. Και αμά δεν πληρωθεί το ενοίκιο στην ώρα του (μέχρι της 5 του μήνα) θα υπάρχει 100% τόκος.

Μπορείς να θέσεις αυτούς τους κανόνες? Όχι. Άρα δεν κάνεςι οτι θες απλά επειδή είναι σπίτι σου. Απλό και κατανοητό, δεν καταλαβαίνω γιατί σπαταλάμε 200 ποστς να το εξηγήσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Herald said:

Όπως και έναν καλό δολοφόνο. Και? 


Σου εξηγώ οτι δεν μπορείς να κάνεις οτι θες στο σπίτι σου και μου λές μπορείς γιατί θα το....κρύβεις. Ε κάπου κάτι χάνεις. Το κάνεις ότι θες σημαίνει βάζεις ντουντούκα και βγαίνεις στο δρόμο και διαλαλείς οτι νοικιάζεις μόνο σε λευκούς, απαγορεύονται οι επισκέψεις και θα μπαίνεις στο σπίτι μια φορά την ημέρα σε ώρα της αρεσκείας σου με η χωρίς την παρουσία των ενοικιαστών. Και αμά δεν πληρωθεί το ενοίκιο στην ώρα του (μέχρι της 5 του μήνα) θα υπάρχει 100% τόκος.

Μπορείς να θέσεις αυτούς τους κανόνες? Όχι. Άρα δεν κάνεςι οτι θες απλά επειδή είναι σπίτι σου. Απλό και κατανοητό, δεν καταλαβαίνω γιατί σπαταλάμε 200 ποστς να το εξηγήσουμε. 

ναι μπορω να το κανω

απλα δεν μπορω να το διαφημισω λογω πολιτικης ορθοτητας

αρα αφου μπορω να το κανω και αφου δεν μπορεις να μου κανεις τιποτα για αυτο ο νομος ειναι απλα ανουσιος

αφου δεν μπορεις να το αποδειξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, dieksodo είπε

ναι μπορω να το κανω

απλα δεν μπορω να το διαφημισω λογω πολιτικης ορθοτητας

αρα αφου μπορω να το κανω και αφου δεν μπορεις να μου κανεις τιποτα για αυτο ο νομος ειναι απλα ανουσιος

αφου δεν μπορεις να το αποδειξεις

Όπως και ο δολοφόνος δηλαδή, αν δεν μπορείς να αποδείξεις οτι σκότωσε κάποιον. 

Επίσης όχι, σου έφερα παράδειγμα για κάτι που δεν μπορείς να κάνεις. Πχ. επισκέψεις κάθε μέρα να ελέγχξεις την κατάσταση του σπιτιού. Θες δεν θες, δεν κάνεις οτι γουστάρεις δυστηχώς. Αυτά στη ζούγκλα αν θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Herald said:

Όπως και ο δολοφόνος δηλαδή, αν δεν μπορείς να αποδείξεις οτι σκότωσε κάποιον. 

Επίσης όχι, σου έφερα παράδειγμα για κάτι που δεν μπορείς να κάνεις. Πχ. επισκέψεις κάθε μέρα να ελέγχξεις την κατάσταση του σπιτιού. Θες δεν θες, δεν κάνεις οτι γουστάρεις δυστηχώς. Αυτά στη ζούγκλα αν θες. 

υπαρχει μια μικρη διαφορα βεβαια σε ολα αυτα

το σπιτι μου ειναι δικαιωμα μου τι θα το κανω. το οτι δε σε αφηνω γιατι εισαι μαυρος δε σου περιοριζω την ελευθερια σου να βρεις αλλο σπιτι

αν σε δολοφονησω σου περιοριζω την ελευθερια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dieksodo είπε

υπαρχει μια μικρη διαφορα βεβαια σε ολα αυτα

το σπιτι μου ειναι δικαιωμα μου τι θα το κανω. το οτι δε σε αφηνω γιατι εισαι μαυρος δε σου περιοριζω την ελευθερια σου να βρεις αλλο σπιτι

αν σε δολοφονησω σου περιοριζω την ελευθερια σου

Προφανώς και με περιορίζεις, μιας και έχω 1 λιγότερο σπίτι να μείνω. Πχ. μπορεί μόνο εσύ να νοικιάζεις σπίτι σε μια περιοχή. Αλλά δεν έχει σημασία αν με περιορίζεις ή όχι, εδώ συζητάμε το αν μπορείς να επιβάλλεις οτι κανόνες θες "σπίτι σου". Ε δεν μπορείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Herald said:

Προφανώς και με περιορίζεις, μιας και έχω 1 λιγότερο σπίτι να μείνω. Πχ. μπορεί μόνο εσύ να νοικιάζεις σπίτι σε μια περιοχή. Αλλά δεν έχει σημασία αν με περιορίζεις ή όχι, εδώ συζητάμε το αν μπορείς να επιβάλλεις οτι κανόνες θες "σπίτι σου". Ε δεν μπορείς. 

οχι δεν σε περιοριζω γιατι δεν εχεις δικαιωμα να μεινεις σπιτι μου εκτος και αν στο δωσω εγω

αν δε θελω του βαζω φωτια και το καιω

 

οταν λες δεν μπορω τι ακριβως εννοεις

αν δε σε δεχτω για ρατσιστικους λογους και παρανομησω τι ακριβως μπορεις να κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, dieksodo είπε

οχι δεν σε περιοριζω γιατι δεν εχεις δικαιωμα να μεινεις σπιτι μου εκτος και αν στο δωσω εγω

αν δε θελω του βαζω φωτια και το καιω

 

οταν λες δεν μπορω τι ακριβως εννοεις

αν δε σε δεχτω για ρατσιστικους λογους και παρανομησω τι ακριβως μπορεις να κανεις?

Σου εξήγησα και πριν, δεν μπορείς να βάλεις πχ. κανόνα αν δεν πληρώσω το ενοίκιο στην ώρα του να μου πάρεις το νεφρό. Δεν μπορείς να βάλεις κανόνα να επισκέπτεσαι κάθε μέρα το σπίτι για έλεγχο. Οι κανόνες που μπορείς να επιβάλλεις είναι αυτοί που σου επιτρέπει ο νόμος να επιβάλλεις και όχι αυτοί που θες εσύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Herald said:

Σου εξήγησα και πριν, δεν μπορείς να βάλεις πχ. κανόνα αν δεν πληρώσω το ενοίκιο στην ώρα του να μου πάρεις το νεφρό. Δεν μπορείς να βάλεις κανόνα να επισκέπτεσαι κάθε μέρα το σπίτι για έλεγχο. Οι κανόνες που μπορείς να επιβάλλεις είναι αυτοί που σου επιτρέπει ο νόμος να επιβάλλεις και όχι αυτοί που θες εσύ. 

και σου εξηγησα πριν οτι μια χαρα μπορω

μπορει να ειναι παρανομο αλλα κανεις δεν μπορει να με πιασει

για το νεφρο δεν ξερω αλλα το αν θα το νοικιασω με ρατσιστικα ή οποιαδηποτε αλλα κρητηρια ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΕΙ

ετσι εαν βαλουμε ορο η νοικαρισσα να παιρνει πιπες αντι ενοικιο πρακτικα ειναι ΑΔΥΝΑΤΟ να ελεγχθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...