Προς το περιεχόμενο

Φριτεζα αέρος χωρίς λάδι


lyda94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!

Ψάχνουμε για καινούργια φριτεζα και βλέπουμε ότι έχουν βγει πολλές αέρος που μαγειρεύουν χωρίς λάδι..

Τι άποψη έχετε? Βγαίνουν νόστιμα τα φαγητά? Οι πατάτες και οι κοτομπουκιες πχ βγαίνουν τραγανές? Από άποψη ταχύτητας πως είναι? Θα δώσουμε τσάμπα λεφτά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι τέλειες είναι! Κοίτα τις philips όχι αυτές με τα λίγα watt όμως.

Αυτή είναι τέλεια https://www.skroutz.gr/s/19214930/Philips-HD9650-90.html

Και αγοράζεις και λαδακι με σπρέι, ρίχνεις λίγο για να πάρουν χρώμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lyda94 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση σου! Δυστυχώς δεν μπορούμε να πάμε σε κάτι τόσο ακριβό!

 

βολεψου με αυτην https://www.skroutz.gr/s/23065382/HomeVero-HV-AF3-3.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lyda94 είπε

Καλησπέρα σας!

Ψάχνουμε για καινούργια φριτεζα και βλέπουμε ότι έχουν βγει πολλές αέρος που μαγειρεύουν χωρίς λάδι..

Τι άποψη έχετε? Βγαίνουν νόστιμα τα φαγητά? Οι πατάτες και οι κοτομπουκιες πχ βγαίνουν τραγανές? Από άποψη ταχύτητας πως είναι? Θα δώσουμε τσάμπα λεφτά? 

Ναι, μια χαρά είναι οι φριτεζες αέρος. Είχα πάρει μία πριν 7 χρόνια και την δουλεύω ακόμα. Αν θες να τα κάνεις πιο τραγανά, απλά τα ανακατεύεις με λίγο λάδι, ίσα ίσα επιφανειακά. Ψήνεις τα πάντα, πατάτες, λαχανικά, κοτόπουλο, ψάρια, κρέατα. Συνήθως όμως οι μερίδες είναι για ένα άτομο που χωράνε στην φριτεζα. Για δύο άτομα περιμένεις λίγο παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lyda94 είπε

Καλησπέρα σας!

Ψάχνουμε για καινούργια φριτεζα και βλέπουμε ότι έχουν βγει πολλές αέρος που μαγειρεύουν χωρίς λάδι..

Τι άποψη έχετε? Βγαίνουν νόστιμα τα φαγητά? Οι πατάτες και οι κοτομπουκιες πχ βγαίνουν τραγανές? Από άποψη ταχύτητας πως είναι? Θα δώσουμε τσάμπα λεφτά? 

Πολύ καλή επιλογή, μαγειρεύει πιάτα μεστά υγιεινής. Εγω έχω πάρει εδώ και 1+χρόνο και έχω ήδη πέσει από τα 103 στα 96 κιλά.

μια κουταλιά λαδάκι έτσι για τη νοστιμιά και είσαι άρχοντας

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! 

Από θέμα χρόνου πως είναι? Ο χρόνος της μαγειρικής στο σπίτι είναι περιορισμένος, για αυτό η κλασική φριτεζα πάντα μας έλυνε τα χέρια! Η αέρος θέλει πολύ χρόνο για να μαγειρεψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, lyda94 είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! 

Από θέμα χρόνου πως είναι? Ο χρόνος της μαγειρικής στο σπίτι είναι περιορισμένος, για αυτό η κλασική φριτεζα πάντα μας έλυνε τα χέρια! Η αέρος θέλει πολύ χρόνο για να μαγειρεψει?

Σε 15-20 λεπτά τρως τηγανιτές πατάτες.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι διαφορά έχει από "Φουρνάκια Ρομπότ" ίδιο δεν είναι;

Έχει διαφορά από μαγείρεμα σε φούρνο με ατμό ή αέρα;

 

Ρωτάω από περιέργεια, έχω μια φριτέζα κλασσική και δεν με βόλεψε καθόλου, το μόνο θετικό ο θερμοστάτης που σιγά τα αυγά δλδ....

Υπερβολικά πολύ λάδι 3-4λ.

Αντιστάσεις μέσα στο κάδο βυθισμένες στο λάδι.

Άλλη μια συσκευή (χώρος).

Ποιότητα τηγανίσματος τίποτα το ιδιαίτερο, ίδια αποτελέσματα είχα και με κατσαρόλα στο μάτι της κουζίνας.

Το πόσο τραγανές βγαίνουν εξαρτάτε από την ποικιλία (δεν χρησιμοποιώ προτηγανισμένες).

Spoiler

image.png.9ff1217473d266ca4420c447b537cf2f.png

 

Επεξ/σία από Havik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Havik είπε

Τι διαφορά έχει από "Φουρνάκια Ρομπότ" ίδιο δεν είναι;

Έχει διαφορά από μαγείρεμα σε φούρνο με ατμό ή αέρα;

 

Ρωτάω από περιέργεια, έχω μια φριτέζα κλασσική και δεν με βόλεψε καθόλου, το μόνο θετικό ο θερμοστάτης που σιγά τα αυγά δλδ....

Υπερβολικά πολύ λάδι 3-4λ.

Αντιστάσεις μέσα στο κάδο βυθισμένες στο λάδι.

Άλλη μια συσκευή (χώρος).

Ποιότητα τηγανίσματος τίποτα το ιδιαίτερο, ίδια αποτελέσματα είχα και με κατσαρόλα στο μάτι της κουζίνας.

Το πόσο τραγανές βγαίνουν εξαρτάτε από την ποικιλία (δεν χρησιμοποιώ προτηγανισμένες).

 

Τα ρομποτακια δεν τα έχω χρησιμοποιήσει καθόλου, δεν γνωρίζω. 

Η κλασική φριτεζα μας είχε λύσει τα χέρια ξεκάθαρα! Ειδικά εγώ, ούσα άχρηστη στη μαγειρική, τα πέταγα μέσα και τελείωνε η υπόθεση! Ευτυχώς μαγειρεύει ο άνδρας! 😂

Την παραγγείλαμε παιδιά και ότι βγει! Μόλις έρθει θα ενημερώσω!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lyda94 είπε

Τα ρομποτακια δεν τα έχω χρησιμοποιήσει καθόλου, δεν γνωρίζω. 

Η κλασική φριτεζα μας είχε λύσει τα χέρια ξεκάθαρα! Ειδικά εγώ, ούσα άχρηστη στη μαγειρική, τα πέταγα μέσα και τελείωνε η υπόθεση! Ευτυχώς μαγειρεύει ο άνδρας! 😂

Την παραγγείλαμε παιδιά και ότι βγει! Μόλις έρθει θα ενημερώσω!

Ναι, για πες μας γιατί ψήνομαι και εγώ να πάρω. Το βασικό είναι αν χωράει αρκετά, δηλαδή να κάνει 2 μερίδες πατάτες ή 2 μπούτια κοτόπουλο π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tefal actifry +1 κουταλιά λάδι. Δεν μπορώ να φάω πλέον κανονικές τηγανητές πατάτες!

 

Επεξ/σία από clevercitizen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...