Προς το περιεχόμενο

Παραπλανηση - κοροιδια skroutzομαγαζων (και των αλλων)


gf030

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, v2020 είπε

Γελάω απλά γελάω , γελάω απλά γελάω, χαχαχσχαχαχα α ρε φουκαρα Έλληνα εσύ δε στήνεις υπολογιστή απλως κοροϊδεύεις τον εαυτό σου και το παίζεις και έξυπνος. 8 διαφορετικά parts από 8 διαφορετικά μαγαζιά χαχαχσχαχαχα δε μπορώ να σταματήσω να γελάω χαχαχαχαχα γλύτωσες που λέει ο λόγος 100€ και τα έχεις χάσει ήδη σε εργατοώρες μιλώντας στο τηλέφωνο και έχοντας χάσει τη ψυχική σου ηρεμία χαχαχσχαχαχα κυριακάτικα πιστεύω μας τρολαρεις γα καταγγελίες και τα συναφή. 

Λιανομαγαζο να στοκαρει ξεχαστε το όλοι εσείς οι χουβαρνταδες πελάτες ο λόγος είναι το ποστ του ts, οποίος θέλει άμεσα πληρώνει άμεσα μέχρι κάποια ώρα για το έχει σε 3 μέρες εφόσον υπάρχει στον εγχώριο προμηθευτή, για τις αντικαταβολες που είπαν κάποιοι ούτε καν θα το είχα σαν επιλογή. Ο λόγος πολύ απλός, αφερεγγυος ο Έλληνας καταναλωτής και πριχτης οποίος διαφωνεί μπορεί να στοκαρει ένα εικοσαχιλιαρικο στο μαγαζί του και να πουλάει στη πιο χαμηλή τιμή του Σκρουτζ.

Σε αμολησαν ή τους ξεφυγες;

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 λεπτά πριν, filip123go είπε

Από "σκρουτζομαγαζα" πάντως, σε όσα έχουν next day και same day delivery και το έχω δοκιμάσει, μια χαρά λειτουργεί!! Το τελευταίο που πήρα ήταν μία mb, πριν από μία εβδομάδα από το mgmanager.gr στις 11 το πρωί το παρήγγειλα στις  9 το βράδυ μου ήρθε. Η βλακεία είναι πως το σκρουτζ (σκόπιμα ίσως;;) δεν αναφέρει ποια μαγαζιά έχουν αυτή την υπηρεσία. 
Για την ιστορία, 5 ευρώ ήταν να σταλεί η mb με γενική ταχυδρομική και 10 ευρώ το same day delivery. 
Και γενικώς από "σκρουτζομαγαζα" ειδικά μέσα στην περίοδο του lockdown, είχα πολύ καλύτερη εξυπηρέτηση απ' ότι μεγάλες αλυσίδες.  

Το mgmanager κάνει μόνο του παράλληλες εισαγωγές επομένως έχει στοκ προϊόντων για σένα που είσαι Αθήνα φίλε ναι οκ έβαλε same day delivery αλλά ας μην μιλάμε για τις εξαιρέσεις σκρουτζομαγαζων γιατί ο κανόνας είναι αυτός του ts, επίσης όλα τα καταστήματα δεν συνδέονται με καμία αποθήκη προμηθευτή επομένως μπορεί όντως ένα προϊόν να τελείωσε και να μην πρόλαβαν να το ανανεώσουν στο site τους. Για παράδειγμα refurbished laptop σε μισή ώρα είχαν φύγει από προμηθευτή γιατί πέσανε πάνω τους σαν τις ύαινες και εννοείται δεν εξυπηρέτησα τον πελάτη εφόσον είχαν τελειώσει τόσο γρήγορα και ο πελάτης το σκεφτόταν ακόμα αν θα το πάρει η οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, v2020 είπε

Το mgmanager κάνει μόνο του παράλληλες εισαγωγές επομένως έχει στοκ προϊόντων για σένα που είσαι Αθήνα φίλε ναι οκ έβαλε same day delivery αλλά ας μην μιλάμε για τις εξαιρέσεις σκρουτζομαγαζων γιατί ο κανόνας είναι αυτός του ts, επίσης όλα τα καταστήματα δεν συνδέονται με καμία αποθήκη προμηθευτή επομένως μπορεί όντως ένα προϊόν να τελείωσε και να μην πρόλαβαν να το ανανεώσουν στο site τους.

Σαν καταναλωτή δεν  με ενδιαφέρει πως έχει το mgmanager και το κάθε mgmanager στοκ. Ας κάνουν και οι άλλοι παράλληλες εισαγωγές. Εγώ βλέπω άμεσα διαθέσιμο στο κατάστημα (γιατί το σκρουτζ μπορεί να μην είναι ενημερωμένο) και απαιτώ να είναι άμεσα διαθέσιμο. Εάν δεν είναι, η είσαι κουτοπόνηρος και πας να μου την φέρεις, όπως λέει ο ts η έχει πρόβλημα το ERP είτε το δικό, είτε του προμηθευτή σου (αλήθεια αφού δεν συνδέονται τα ERP, πως ξέρεις αν το έχει διαθέσιμο ο προμηθευτής;;; Απλά το αφήνεις διαθέσιμο στο σάιτ και αν γίνει παραγγελία, τον παίρνεις τηλέφωνο και τον ρωτάς; Τι φάση;;). Πάλι σαν καταναλωτή δεν με απασχολεί.
 Επίσης και από άλλα μαγαζιά που έχω κάνει αγορές same day μου έχουν έρθει.
Γενικώς το φαινόμενο που αναφέρει ο ts το έχω ακούσει από πολλούς, αλλά το έχω πάθει μόνο από το public (που υποτίθεται είναι και μεγάλη αλυσίδα και πιο αξιόπιστη).

53 λεπτά πριν, v2020 είπε

 Για παράδειγμα refurbished laptop σε μισή ώρα είχαν φύγει από προμηθευτή γιατί πέσανε πάνω τους σαν τις ύαινες και εννοείται δεν εξυπηρέτησα τον πελάτη εφόσον είχαν τελειώσει τόσο γρήγορα και ο πελάτης το σκεφτόταν ακόμα αν θα το πάρει η οχι

Άλλο να το σκέφτεται και άλλο να το έχει παραγγείλει. Εγώ σκέφτομαι να πάρω το καινούριο iphone, από τότε που βγήκε. Τι σημαίνει αυτό, τα καταστήματα θα πρέπει να μου κρατήσουν στοκ;;;
Και από την στιγμή που είχαν φύγει από τον προμηθευτή εσύ γιατί τα έδειχνες διαθέσιμα; Πάλι ερχόμαστε στο πρόβλημα του ERP.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, filip123go είπε

Σαν καταναλωτή δεν  με ενδιαφέρει πως έχει το mgmanager και το κάθε mgmanager στοκ. Ας κάνουν και οι άλλοι παράλληλες εισαγωγές. Εγώ βλέπω άμεσα διαθέσιμο στο κατάστημα (γιατί το σκρουτζ μπορεί να μην είναι ενημερωμένο) και απαιτώ να είναι άμεσα διαθέσιμο. Εάν δεν είναι, η είσαι κουτοπόνηρος και πας να μου την φέρεις, όπως λέει ο ts η έχει πρόβλημα το ERP είτε το δικό, είτε του προμηθευτή σου (αλήθεια αφού δεν συνδέονται τα ERP, πως ξέρεις αν το έχει διαθέσιμο ο προμηθευτής;;; Απλά το αφήνεις διαθέσιμο στο σάιτ και αν γίνει παραγγελία, τον παίρνεις τηλέφωνο και τον ρωτάς; Τι φάση;;). Πάλι σαν καταναλωτή δεν με απασχολεί.
 Επίσης και από άλλα μαγαζιά που έχω κάνει αγορές same day μου έχουν έρθει.
Γενικώς το φαινόμενο που αναφέρει ο ts το έχω ακούσει από πολλούς, αλλά το έχω πάθει μόνο από το public (που υποτίθεται είναι και μεγάλη αλυσίδα και πιο αξιόπιστη).

Άλλο να το σκέφτεται και άλλο να το έχει παραγγείλει. Εγώ σκέφτομαι να πάρω το καινούριο iphone, από τότε που βγήκε. Τι σημαίνει αυτό, τα καταστήματα θα πρέπει να μου κρατήσουν στοκ;;;
Και από την στιγμή που είχαν φύγει από τον προμηθευτή εσύ γιατί τα έδειχνες διαθέσιμα; Πάλι ερχόμαστε στο πρόβλημα του ERP.  

Σιγά ρε φίλε μην είναι ένα κατάστημα σε αναμονή για να βάλεις εσύ και ο καθένας παραγγελία και απαιτείς σε live χρόνο να ενημερώνονται όλα, ολα αυτά που γράφεται εσείς στα φόρουμ δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα και το πώς λειτουργούν οι επιχειρήσεις. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, v2020 είπε

Σιγά ρε φίλε μην είναι ένα κατάστημα σε αναμονή για να βάλεις εσύ και ο καθένας παραγγελία και απαιτείς σε live χρόνο να ενημερώνονται όλα, ολα αυτά που γράφεται εσείς στα φόρουμ δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα και το πώς λειτουργούν οι επιχειρήσεις. 

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος!! 
Έχω δουλέψει για μεγάλα eshops (και για το πιο μεγάλο απ όλα εδώ στην Ελλάδα) και όλα όσα λειτουργούν σωστά έχουν live το απόθεμα σε πραγματικό χρόνο (σε κάποια μάλιστα τους έκανα και ολόκληρο το ERP και guess what, δουλεύει ολόσωστα) ! Το ότι εσύ δεν δουλεύεις έτσι, δεν σημαίνει πως όλοι δουλεύουν όπως εσύ.! Περιθώριο λάθους πάντα υπάρχει. Τα αποθέματα στο σκρουτζ δεν είναι να τα εμπιστεύεσαι γιατί τα τραβάει κάθε τόσο από  ένα xml που πρέπει να του δώσει το ίδιο το eshop (τρέχα γύρευε δηλαδή, η περισσότεροι το κάνουν 1 φορά την ημέρα).
Επίσης, άμεσα διαθέσιμο σημαίνει ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ  δηλαδή έρχομαι τώρα από το κατάστημα και το παίρνω! Όχι περίμενε να δω αν το έχει ο προμηθευτής και τα ξανά-λέμε σε 2-3 μέρες.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, filip123go είπε

Από "σκρουτζομαγαζα" πάντως, σε όσα έχουν next day και same day delivery και το έχω δοκιμάσει, μια χαρά λειτουργεί!! Το τελευταίο που πήρα ήταν μία mb, πριν από μία εβδομάδα από το mgmanager.gr στις 11 το πρωί το παρήγγειλα στις  9 το βράδυ μου ήρθε. Η βλακεία είναι πως το σκρουτζ (σκόπιμα ίσως;;) δεν αναφέρει ποια μαγαζιά έχουν αυτή την υπηρεσία. 
Για την ιστορία, 5 ευρώ ήταν να σταλεί η mb με γενική ταχυδρομική και 10 ευρώ το same day delivery. 
Και γενικώς από "σκρουτζομαγαζα" ειδικά μέσα στην περίοδο του lockdown, είχα πολύ καλύτερη εξυπηρέτηση απ' ότι μεγάλες αλυσίδες.  

Το μαγαζί που αναφέρεις είναι σοβαρό και χρόνια στην αγορά, δεν σχετίζεται η ποιότητα των υπηρεσιών  του με το skroutz, οπότε δεν είναι παράδειγμα για τις υπηρεσίες των μαγαζιών του σκρουτζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό τον λόγο, πάντα κάνουμε ένα τηλεφωνάκι πριν από μια σημαντική αγορά για να επιβεβαιώσουμε την διαθεσιμότητα, και μετά ούτε γάτα ούτε ζημιά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, filip123go είπε

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος!! 
Έχω δουλέψει για μεγάλα eshops (και για το πιο μεγάλο απ όλα εδώ στην Ελλάδα) και όλα όσα λειτουργούν σωστά έχουν live το απόθεμα σε πραγματικό χρόνο (σε κάποια μάλιστα τους έκανα και ολόκληρο το ERP και guess what, δουλεύει ολόσωστα) ! Το ότι εσύ δεν δουλεύεις έτσι, δεν σημαίνει πως όλοι δουλεύουν όπως εσύ.! Περιθώριο λάθους πάντα υπάρχει. Τα αποθέματα στο σκρουτζ δεν είναι να τα εμπιστεύεσαι γιατί τα τραβάει κάθε τόσο από  ένα xml που πρέπει να του δώσει το ίδιο το eshop (τρέχα γύρευε δηλαδή, η περισσότεροι το κάνουν 1 φορά την ημέρα).
Επίσης, άμεσα διαθέσιμο σημαίνει ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ  δηλαδή έρχομαι τώρα από το κατάστημα και το παίρνω! Όχι περίμενε να δω αν το έχει ο προμηθευτής και τα ξανά-λέμε σε 2-3 μέρες.

Μάλλον και εσύ δε θες να καταλαβεις ότι άμεσα διαθέσιμο το έχουν όσα έχουν δικό τους στοκ στο χώρο τους, δεν υπάρχει όμως λόγος να ψάχνω στο σκρουτζ άμα το έχει ένα κατάστημα πηγαίνω και το παίρνω εφόσον είναι κανονικό κατάστημα και όχι τηλεφωνικό κέντρο με τριγωνική πώληση. Εφόσον εσύ ο ίδιος λες ότι περνάνε το xml στο σκρουτζ μια φορά την ημέρα πως είναι λοιπόν live τα erp όταν ψάχνεις στο σκρουτζ με τα συγκεκριμένα φιλτρα άμεσης παραλαβής ?  

Όπως έγραψαν και πιο πάνω παίρνεις τηλέφωνο πρώτα, εγώ για παράδειγμα με ευθύνη του πελάτη πήρα τηλέφωνο πρώτα ρώτησα αν ο προμηθευτής τους είχε δύο εκτυπωτές αποδείξεων και μετά προχώρησα στην κατάθεση στο κατάστημα που βρήκα μέσω σκρουτζ, οποίοι δεν θέλετε να καταλάβετε κάποια πράγματα και λειτουργείτε με τη νοοτροπία πληρώνω και κάνω ότι θέλω είστε πολύ θα γελασμενοι.

Επεξ/σία από v2020
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, NickStavr είπε

Για αυτό τον λόγο, πάντα κάνουμε ένα τηλεφωνάκι πριν από μια σημαντική αγορά για να επιβεβαιώσουμε την διαθεσιμότητα, και μετά ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Για χιλιοστή πεντηκοστή φορά, είναι ΤΟΣΟ ΑΠΛΗ Η ΛΥΣΗ, αλλα αρνείστε να σηκώσετε το τηλεφωνο η να μιλήσετε μέσω FB, η τέλοσπάντων να επιβεβαιώσετε κάπως τη διαθεσιμότητα πριν την παραγγελία, γιατι μετά δε θα είχατε ιστορίες να πείτε στο Insomnia.

 

40 λεπτά πριν, filip123go είπε

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος!! 
Έχω δουλέψει για μεγάλα eshops (και για το πιο μεγάλο απ όλα εδώ στην Ελλάδα) και όλα όσα λειτουργούν σωστά έχουν live το απόθεμα σε πραγματικό χρόνο (σε κάποια μάλιστα τους έκανα και ολόκληρο το ERP και guess what, δουλεύει ολόσωστα) ! Το ότι εσύ δεν δουλεύεις έτσι, δεν σημαίνει πως όλοι δουλεύουν όπως εσύ.! Περιθώριο λάθους πάντα υπάρχει. Τα αποθέματα στο σκρουτζ δεν είναι να τα εμπιστεύεσαι γιατί τα τραβάει κάθε τόσο από  ένα xml που πρέπει να του δώσει το ίδιο το eshop (τρέχα γύρευε δηλαδή, η περισσότεροι το κάνουν 1 φορά την ημέρα).
Επίσης, άμεσα διαθέσιμο σημαίνει ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ  δηλαδή έρχομαι τώρα από το κατάστημα και το παίρνω! Όχι περίμενε να δω αν το έχει ο προμηθευτής και τα ξανά-λέμε σε 2-3 μέρες.

Άμεσα διαθέσιμο σημαίνει άμεσα διαθέσιμο στην αποθήκη του Eshop ή του προμηθευτή. Ή μπορεί και να σημαίνει άμεσα διαθέσιμο για παραγγελία απο Σιγκαπούρη, δεν σημαίνει τίποτα απολύτως σαν φράση.

Επίσης η live εικόνα των αποθεμάτων ενός προιόντος σε Eshop πέρα των 5-10 μεγάλων, δεν είναι απλα εκτός λογικής, είναι ουτοπικό. Εκτός ξέρω γω αν φαντάζεσαι οτι οοοοολα αυτα τα Eshop έχουν δικές τους αποθήκες, και δεν βασίζονται στις αποθήκες των προμηθευτών τους, οπότε πάω πάσο, απλά δεν ξέρεις τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, v2020 είπε

Μάλλον και εσύ δε θες να καταλαβεις ότι άμεσα διαθέσιμο το έχουν όσα έχουν δικό τους στοκ στο χώρο τους, δεν υπάρχει όμως λόγος να ψάχνω στο σκρουτζ άμα το έχει ένα κατάστημα πηγαίνω και το παίρνω εφόσον είναι κανονικό κατάστημα και όχι τηλεφωνικό κέντρο με τριγωνική πώληση. Εφόσον εσύ ο ίδιος λες ότι περνάνε το xml στο σκρουτζ μια φορά την ημέρα πως είναι λοιπόν live τα erp όταν ψάχνεις στο σκρουτζ με τα συγκεκριμένα φιλτρα άμεσης παραλαβής ?  

Ρε φίλε, σοβαρά τώρα, διαβάζεις αυτά που λέω η όχι.;;; ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΡΟΥΤΖ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ. Η σελίδα του eshop όμως δεν δικαιολογείται να έχει άλλα αποθέματα.

14 λεπτά πριν, papp0us είπε

Επίσης η live εικόνα των αποθεμάτων ενός προιόντος σε Eshop πέρα των 5-10 μεγάλων, δεν είναι απλα εκτός λογικής, είναι ουτοπικό. Εκτός ξέρω γω αν φαντάζεσαι οτι οοοοολα αυτα τα Eshop έχουν δικές τους αποθήκες, και δεν βασίζονται στις αποθήκες των προμηθευτών τους, οπότε πάω πάσο, απλά δεν ξέρεις τι γίνεται.

Πως κάτι το βάζεις άμεσα διαθέσιμο αν δεν το έχεις;;;
Εκεί το βάζεις 4-10 μέρες όπως κάνουν όλοι! 
Το ξανα-λέω, άμεσα διαθέσιμο σημαίνει έρχομαι τώρα στο κατάστημα και το παίρνω. Όλα τα άλλα είναι παραπλάνηση του καταναλωτή και διώκεται ποινικά. Αλλά όπως έγραψε και ένα παιδί πιο πάνω από την  στιγμή που δεν υπάρχουν κυρώσεις, βάλε εκεί άμεσα διαθέσιμο και  αν τσιμπήσουμε την πώληση βλέπουμε.

14 λεπτά πριν, papp0us είπε

Άμεσα διαθέσιμο σημαίνει άμεσα διαθέσιμο στην αποθήκη του Eshop ή του προμηθευτή. Ή μπορεί και να σημαίνει άμεσα διαθέσιμο για παραγγελία απο Σιγκαπούρη, δεν σημαίνει τίποτα απολύτως σαν φράση.

Άμεσα διαθέσιμο στο σκρουτζ σημαίνει πολύ συγκεκριμένο πράγμα:
https://www.skroutz.gr/blog/posts/352-diathesimotita-proionton-vs-paradosi-paragelias-mathe-ti-allazei

Επεξ/σία από filip123go
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογω του οτι κινουμαι στον χωρο της εφοδιαστικης (logistics που λεμε και στο χωριο μου)

για γερμανια παντα μιλωντας, ο μονος  λογος(αντε και ενας ακομα αλλα δεν ειναι της παρουσης)  για να σου αργησει μια παραγγελια ειναι να φαινεται οτι υπαρχει και στην πραγματικοτητα να μην υπαρχει.

σε αυτην την περιπτωση ο προμηθευτης ειτε σε ενημερωνει και σου λεει θα καθυστερησω λιγο , αν θες ακυρωνεις, 

ή οπως ειχε εκανε συναδερφος με κατι θηκες για ps4 με ανεμιστηρες, απλα ακυρωσε μονος τους 14 παραγγελιες γιατι δεν υπηρχε το προιον.

ο καταναλωτης εχει να κινηθει αν θελει. αλλα οπως λεει και ο φριτς , αν εχεις δωσει τα λεφτα πισω δεν πα να χοροπηδαει.

...

για αγορες, paypal παιδια.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, v2020 είπε

Γελάω απλά γελάω , γελάω απλά γελάω, χαχαχσχαχαχα α ρε φουκαρα Έλληνα εσύ δε στήνεις υπολογιστή απλως κοροϊδεύεις τον εαυτό σου και το παίζεις και έξυπνος. 8 διαφορετικά parts από 8 διαφορετικά μαγαζιά χαχαχσχαχαχα δε μπορώ να σταματήσω να γελάω χαχαχαχαχα γλύτωσες που λέει ο λόγος 100€ και τα έχεις χάσει ήδη σε εργατοώρες μιλώντας στο τηλέφωνο και έχοντας χάσει τη ψυχική σου ηρεμία χαχαχσχαχαχα κυριακάτικα πιστεύω μας τρολαρεις γα καταγγελίες και τα συναφή. 

Λιανομαγαζο να στοκαρει ξεχαστε το όλοι εσείς οι χουβαρνταδες πελάτες ο λόγος είναι το ποστ του ts, οποίος θέλει άμεσα πληρώνει άμεσα μέχρι κάποια ώρα για το έχει σε 3 μέρες εφόσον υπάρχει στον εγχώριο προμηθευτή, για τις αντικαταβολες που είπαν κάποιοι ούτε καν θα το είχα σαν επιλογή. Ο λόγος πολύ απλός, αφερεγγυος ο Έλληνας καταναλωτής και πριχτης οποίος διαφωνεί μπορεί να στοκαρει ένα εικοσαχιλιαρικο στο μαγαζί του και να πουλάει στη πιο χαμηλή τιμή του Σκρουτζ.

Εκανες το εμβολιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mples είπε

Εκανες το εμβολιο ;

Και εσύ τα ίδια κρύα αστεία λες?  Η σε πείραξε η αλήθεια που έγραψα? 

31 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

Λογω του οτι κινουμαι στον χωρο της εφοδιαστικης (logistics που λεμε και στο χωριο μου)

για γερμανια παντα μιλωντας, ο μονος  λογος(αντε και ενας ακομα αλλα δεν ειναι της παρουσης)  για να σου αργησει μια παραγγελια ειναι να φαινεται οτι υπαρχει και στην πραγματικοτητα να μην υπαρχει.

σε αυτην την περιπτωση ο προμηθευτης ειτε σε ενημερωνει και σου λεει θα καθυστερησω λιγο , αν θες ακυρωνεις, 

ή οπως ειχε εκανε συναδερφος με κατι θηκες για ps4 με ανεμιστηρες, απλα ακυρωσε μονος τους 14 παραγγελιες γιατι δεν υπηρχε το προιον.

ο καταναλωτης εχει να κινηθει αν θελει. αλλα οπως λεει και ο φριτς , αν εχεις δωσει τα λεφτα πισω δεν πα να χοροπηδαει.

...

για αγορες, paypal παιδια.

 

Καλά τα λες αλλά εδώ το ινσομνια είναι καταφύγιο και πρέπει να συμφωνούμε με ότι γράφει ο καθενας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, filip123go είπε

 

Πως κάτι το βάζεις άμεσα διαθέσιμο αν δεν το έχεις;;;
Εκεί το βάζεις 4-10 μέρες όπως κάνουν όλοι! 
Το ξανα-λέω, άμεσα διαθέσιμο σημαίνει έρχομαι τώρα στο κατάστημα και το παίρνω. Όλα τα άλλα είναι παραπλάνηση του καταναλωτή και διώκεται ποινικά. Αλλά όπως έγραψε και ένα παιδί πιο πάνω από την  στιγμή που δεν υπάρχουν κυρώσεις, βάλε εκεί άμεσα διαθέσιμο και  αν τσιμπήσουμε την πώληση βλέπουμε.

Άμεσα διαθέσιμο στο σκρουτζ σημαίνει πολύ συγκεκριμένο πράγμα:
https://www.skroutz.gr/blog/posts/352-diathesimotita-proionton-vs-paradosi-paragelias-mathe-ti-allazei

Ο φίλος έχει δίκιο και έτσι ακριβώς είναι.Το άμεσα διαθέσιμο σημαίνει ότι είναι στο κατάστημα ή στην αποθήκη του καταστήματος εάν έχει(και όχι του προμηθευτή) έτοιμο για παραλαβή.Δηλάδη η εταιρία η το μαγαζί έχει βάλει κεφάλαιο με κόπο και ιδρώτα και ρίσκο φυσικά..Το να λεει άμεσα διαθέσιμο και να έχει το προϊόν στην αποθήκη του προμηθευτή δεν είναι άμεσε διαθεσημότητα.

Μην κάνετε μάγκες "απατεώνες" που θέλουν να βγάλουν χρήμα με δικά σας λεφτά.ΠΧ υπάρχει γνωστό κατάστημα στο σκρουτζ που δουλέυει μόνο με προπαραγγελίας ασχέτου εάν λένε άμεσα διαθέσιμα τα προϊόντα τους.Έχει βέβαια και τις αντίστοιχες κακές κριτικές αλλά πάλι είναι ψηλά στις πωλήσεις.Αυτοί οι τύποι πληρώνονται από τους πελάτες και με τα δικά τους λεφτά παραγγέλνουν το προϊόν.Θα ήταν ΟΚ εάν είχε τις πραγματικές διαθεσιμότητες πχ 4-10 ημέρες η 30 αλλά από την στιγμή που δεν έχει μείνετε μακρία από τέτοια μαγαζιά.

 

Επεξ/σία από kyr123
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, v2020 είπε

Και εσύ τα ίδια κρύα αστεία λες?  Η σε πείραξε η αλήθεια που έγραψα? 

Καλά τα λες αλλά εδώ το ινσομνια είναι καταφύγιο και πρέπει να συμφωνούμε με ότι γράφεΚαλά τα λες αλλά εδώ το ινσομνια είναι καταφύγιο και πρέπει να συμφωνούμε με ότι γράφει ο καθενι ο καθενας

Δεν κανω ποτε αστεια φιλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...