Προς το περιεχόμενο

Παραπλανηση - κοροιδια skroutzομαγαζων (και των αλλων)


gf030

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, filip123go είπε

Πως κάτι το βάζεις άμεσα διαθέσιμο αν δεν το έχεις;;;
Εκεί το βάζεις 4-10 μέρες όπως κάνουν όλοι! 
Το ξανα-λέω, άμεσα διαθέσιμο σημαίνει έρχομαι τώρα στο κατάστημα και το παίρνω. Όλα τα άλλα είναι παραπλάνηση του καταναλωτή και διώκεται ποινικά. Αλλά όπως έγραψε και ένα παιδί πιο πάνω από την  στιγμή που δεν υπάρχουν κυρώσεις, βάλε εκεί άμεσα διαθέσιμο και  αν τσιμπήσουμε την πώληση βλέπουμε.

Άμεσα διαθέσιμο στο σκρουτζ σημαίνει πολύ συγκεκριμένο πράγμα:
https://www.skroutz.gr/blog/posts/352-diathesimotita-proionton-vs-paradosi-paragelias-mathe-ti-allazei

Tο καταλαβαίνεις οτι αυτό που έβαλες δεν είναι παρα μια "ευχή" καλής λειτουργίας του Skroutz, που δεν έχει καμία σχέση με την πραγματική λειτουργία του 95% των Eshops , τα οποία σε πλειοψηφία δεν έχουν καν φυσική παρουσία. Ούτε το ίδιο το Skroutz που σου τάζει τέτοια πράγματα δεν μπορεί να αναγκάσει τους συνεργάτες του να ακολουθήσουν, γιατι ξέρεις, ξέρω και ξέρει και αυτό οτι χρεώνει το κλικ. 

Εγώ λέω απλά οτι επειδή η αγορά είναι σε τεράστιο βαθμό βασισμένη στη προπαραγγελία, απο  κοινούς μάλιστα προμηθευτές, το σενάριο live εικόνας του stock είναι προιόν φαντασίας. Ολόκληρες αλυσίδες με δεκάδες καταστήματα, και βασίζονται σε αποθήκες των προμηθευτών τους, δεν μπορώ να ζητήσω απο ενα eshop να έχει στοκ τα 10.000 προιόντα που εμπορεύεται.

Αν δε σας αρέσουν οι τακτικές τους, κάνετε μια καταγγελία και πάτε παρακάτω, υπάρχουν δεκάδες καταστήματα. Εδώ υπάρχουν καταστήματα που φόρα παρτίδα δίνουν "αλλη τιμή καταστήματος, και άλλη Internet" και έχουν ξεκολωθεί να πουλάνε.

Και για αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν λέω οτι δεν πρέπει να επιλέγουν σωστά το 4-10 μέρες ως ημέρες διάθεσης, αλλα ακομα και αυτό δεν αλλάζει το γεγονός οτι υπάρχει σημαντική περίπτωση να πάρεις κάτι που ΔΕΝ ΕΧΕΙ. Για αυτό πάντα κάνω ένα τηλεφωνάκι και έχω ηρεμήσει.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εταιρια με αμεση διαθεσιμοτητα-  σε προσφορα κινητο 100ευρω κατω απο αλλα μαγαζια καθε ειδους μετα απο τηλεφωνο λενε "α δεν το εχουμε διαθεσιμο" δωσε email Να ενημερωσουμε ποτε θα το εχουμε.  μολις τελειωσουν οι εκπτωσεις ως δια μαγειας θα ειναι διαθεσιμο. ενω τους ειπα αυτη ειναι απιστευτη προσφορα 100ευρω κατω απο αλλα μαγαζια. το κινητο εκανε 180-200 και το διναν 80(79ευρω) για την ακρίβεια αλλα δεν πειραζει. χασαν αρκετα ατομα οταν προτεινα το συγκεκριμενο τηλεφωνο. ουτε απο μαγαζι μπορω να το παρω αν το ειχε ενω δεν εχουμε προβλημα εδω που ειμαι. αυτοι χασαν. οχι εγω.

Επεξ/σία από xxatziva
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kyr123 είπε

Μην κάνετε μάγκες "απατεώνες" που θέλουν να βγάλουν χρήμα με δικά σας λεφτά.ΠΧ υπάρχει γνωστό κατάστημα στο σκρουτζ που δουλέυει μόνο με προπαραγγελίας ασχέτου εάν λένε άμεσα διαθέσιμα τα προϊόντα τους.Έχει βέβαια και τις αντίστοιχες κακές κριτικές αλλά πάλι είναι ψηλά στις πωλήσεις.Αυτοί οι τύποι πληρώνονται από τους πελάτες και με τα δικά τους λεφτά παραγγέλνουν το προϊόν.Θα ήταν ΟΚ εάν είχε τις πραγματικές διαθεσιμότητες πχ 4-10 ημέρες η 30 αλλά από την στιγμή που δεν έχει μείνετε μακρία από τέτοια μαγαζιά.

 

Οτι πιο αστειο εχω διαβασει, και βεβαια καμια σχεση με απατεωνιες οπως αρεσκεστε να πιστευετε ορισμενοι. Παντως μεσα σε 5 γραμμες βλεπεις το ωραιο σκεπτικο του ελληνα, θελω το Χ προιον αμεσα διαθεσιμο στη χαμηλοτερη τιμη και εννοειτε αν εγω τελικα δε το παρω ποτε να το εχει στοκ εκει να υπαρχει. Ενταξει για σενα που εισαι πελατης μπορεις να θελεις και τπτ σεξουλικα να μας κανεις αλλα οκ χαλαρωσε γτ και στοκ και χαμηλη τιμη και οτι αλλο νομιζετε δεν υπαρχουν. Και για να τελειωνει το παραμυθακι και η ουτοπια που ζει ο ελληνας καταναλωτης οι σοβαρες επιχειρησεις κοιταζουν να ζησουν και να επιβιωσουν, με κερδος 1 και 2 ευρω στη μητρικη η στο κινητο δεν ζει κανεις, επομενως διαλεγετε και παιρνετε, μητρικη Α με 50 ευρω και σε 30 μερες παραδοση η μητρικη Α 65 ευρω και παραλαβη 1-3 μερες, το να εχω στοκ μητρικη επεξεργαστη οταν υπαρχουν χιλιαδες επιλογες ειναι τουλαχιστον ακυρο για να ερχετε ο καθενας και να σου ζηταει συγκεκριμενο μοντελο.

Οποιος ειναι τοσο μαγκας μπορει να ανοιξει το δικο του καταστημα και να εχει τα παντα αμεσα διαθεσιμα (δεν ξερω αν αρκουν περι τα 500000ευρω) για να παει ο χουβαρντας τακης απο το περιστερι να το παρει αυτοπροσωπως απο τον ασπροπυργο.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες βλέπω τις Crucial Ballistix 32GB (2X16GB) DDR4 3200MHz στα 97€ από 140€+. Η προσφορά ήταν η χαμηλότερη στην παγκόσμια αγορά από ελληνικό κατάστημα, με τέτοια προσφορά κάθομαι στα αυγά μου και περιμένω μέχρι να βγουν πουλάκια.

Spoiler

Βέβαια η τιμή ήταν λάθος και την επομένη με τηλεφώνησαν για επιστροφή χρημάτων :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, v2020 είπε

Οτι πιο αστειο εχω διαβασει, και βεβαια καμια σχεση με απατεωνιες οπως αρεσκεστε να πιστευετε ορισμενοι. Παντως μεσα σε 5 γραμμες βλεπεις το ωραιο σκεπτικο του ελληνα, θελω το Χ προιον αμεσα διαθεσιμο στη χαμηλοτερη τιμη και εννοειτε αν εγω τελικα δε το παρω ποτε να το εχει στοκ εκει να υπαρχει. Ενταξει για σενα που εισαι πελατης μπορεις να θελεις και τπτ σεξουλικα να μας κανεις αλλα οκ χαλαρωσε γτ και στοκ και χαμηλη τιμη και οτι αλλο νομιζετε δεν υπαρχουν. Και για να τελειωνει το παραμυθακι και η ουτοπια που ζει ο ελληνας καταναλωτης οι σοβαρες επιχειρησεις κοιταζουν να ζησουν και να επιβιωσουν, με κερδος 1 και 2 ευρω στη μητρικη η στο κινητο δεν ζει κανεις, επομενως διαλεγετε και παιρνετε, μητρικη Α με 50 ευρω και σε 30 μερες παραδοση η μητρικη Α 65 ευρω και παραλαβη 1-3 μερες, το να εχω στοκ μητρικη επεξεργαστη οταν υπαρχουν χιλιαδες επιλογες ειναι τουλαχιστον ακυρο για να ερχετε ο καθενας και να σου ζηταει συγκεκριμενο μοντελο.

Οποιος ειναι τοσο μαγκας μπορει να ανοιξει το δικο του καταστημα και να εχει τα παντα αμεσα διαθεσιμα (δεν ξερω αν αρκουν περι τα 500000ευρω) για να παει ο χουβαρντας τακης απο το περιστερι να το παρει αυτοπροσωπως απο τον ασπροπυργο.

Μπορεί να έχεις και δίκαιο, πάντως και στην Αυστρία που έχω ζήσει και στην Ταϊλάνδη, αυτό που περιγράφεις δε συμβαίνει. Τα περισσότερα μαγαζιά έχουν στοκ μεγάλο ποσοστό πραγμάτων και πας και το παίρνεις. Βέβαια αυτοί ίσως είναι και καραγκιόζηδες καταστηματάρχες, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, v2020 είπε

Οτι πιο αστειο εχω διαβασει, και βεβαια καμια σχεση με απατεωνιες οπως αρεσκεστε να πιστευετε ορισμενοι. Παντως μεσα σε 5 γραμμες βλεπεις το ωραιο σκεπτικο του ελληνα, θελω το Χ προιον αμεσα διαθεσιμο στη χαμηλοτερη τιμη και εννοειτε αν εγω τελικα δε το παρω ποτε να το εχει στοκ εκει να υπαρχει. Ενταξει για σενα που εισαι πελατης μπορεις να θελεις και τπτ σεξουλικα να μας κανεις αλλα οκ χαλαρωσε γτ και στοκ και χαμηλη τιμη και οτι αλλο νομιζετε δεν υπαρχουν. Και για να τελειωνει το παραμυθακι και η ουτοπια που ζει ο ελληνας καταναλωτης οι σοβαρες επιχειρησεις κοιταζουν να ζησουν και να επιβιωσουν, με κερδος 1 και 2 ευρω στη μητρικη η στο κινητο δεν ζει κανεις, επομενως διαλεγετε και παιρνετε, μητρικη Α με 50 ευρω και σε 30 μερες παραδοση η μητρικη Α 65 ευρω και παραλαβη 1-3 μερες, το να εχω στοκ μητρικη επεξεργαστη οταν υπαρχουν χιλιαδες επιλογες ειναι τουλαχιστον ακυρο για να ερχετε ο καθενας και να σου ζηταει συγκεκριμενο μοντελο.

Οποιος ειναι τοσο μαγκας μπορει να ανοιξει το δικο του καταστημα και να εχει τα παντα αμεσα διαθεσιμα (δεν ξερω αν αρκουν περι τα 500000ευρω) για να παει ο χουβαρντας τακης απο το περιστερι να το παρει αυτοπροσωπως απο τον ασπροπυργο.

Έχεις μπερδέψει λίγο το θέμα. Η ένσταση μας είναι το ότι αναγράφεται στο eShop του κάθε καταστήματος πως το προϊόν είναι άμεσα διαθέσιμο, ενώ δεν είναι. Αυτό εκ λαμβάνουμε και εμείς και ο νόμος σαν παραπλάνηση καταναλωτή. Το να αναγράφεις διαθέσιμο στην αποθήκη του προμηθευτή η διαθέσιμο σε 4-10 ημέρες δεν είναι κάτι το μεμπτό.

Και από εκεί και πέρα, άσε με εμένα που θέλω να πληρώσω 200€ παραπάνω για same day delivery και πιάσε τον άλλο πελάτη που θέλει να το πάρει 200€ φθηνότερα αλλά να περιμένει.

Προσπαθείς σε όλο το thread να μας πείσεις ότι άμεσα διαθέσιμο σημαίνει ότι το έχει ο προμηθευτής. Ε όχι δεν σημαίνει αυτό. Άμεσα διαθέσιμο σημαίνει έρχομαι σε 10 λεπτά από το κατάστημα και το παίρνω.

Και υπάρχουν και μάγκες που έχουν αποθήκες και έχουν πάρα πολλά προϊόντα άμεσα διαθέσιμα. 

Και το να θέλει κάποιος το αγαθό με την χαμηλότερη τιμή στον λιγότερο δυνατό χρόνο είναι δικαίωμα του! Όπως δικαίωμα σου είναι να μην έχεις καθόλου στοκ και να απορρίπτεις τέτοιους απαιτητικούς πελάτες.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dkmaster είπε

Μπορεί να έχεις και δίκαιο, πάντως και στην Αυστρία που έχω ζήσει και στην Ταϊλάνδη, αυτό που περιγράφεις δε συμβαίνει. Τα περισσότερα μαγαζιά έχουν στοκ μεγάλο ποσοστό πραγμάτων και πας και το παίρνεις. Βέβαια αυτοί ίσως είναι και καραγκιόζηδες καταστηματάρχες, δεν ξέρω.

Υπάρχουν δηλαδή σκρουτζομάγαζα στην Αυστρία και την Ταϊλάνδη; Νομίζω πως γι αυτά γίνεται λόγος όχι για super markets...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, υπάρχουν αντίστοιχες υπηρεσίες skroutz και στις δύο χώρες. Δεν αναφέρομαι σε super markets... Απλά φαίνεται ότι δε θέλουμε να προχωρήσουμε ούτε σαν καταναλωτές, ούτε σαν επιχειρηματίες.

12 λεπτά πριν, dkmaster είπε

Ναι, υπάρχουν αντίστοιχες υπηρεσίες skroutz και στις δύο χώρες. Δεν αναφέρομαι σε super markets... Απλά φαίνεται ότι δε θέλουμε να προχωρήσουμε ούτε σαν καταναλωτές, ούτε σαν επιχειρηματίες.

Επίσης, αυτό που αναφέρει ο @filip123go το οποίο στην Ελλάδα φαίνεται εξωπραγματικό, ενώ είναι πραγματοποιήσιμο δε το αποφεύγουν μόνο τα skroutzομάγαζα αλλά και τα τεράστια καταστήματα. Ο δαίμονας του live stock θα έπρεπε να υπάρχει παντού. Π.χ. γιατί να μπορούν να έχουν τα ΙΚΕΑ μέχρι και τον αριθμό τεμαχίων και να μην μπορεί ένα μαγαζί με μικρότερο εκ των πραγμάτων στοκ; Πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσουμε να δεχόμαστε αμάσητη την κάθε δικαιολογία.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To stock θέλει αποθήκη+ διαχείριση + εργατικά, δηλαδή πάμε σε τριπλό λειτουργικό κόστος, οπότε η "φθήνια" του απλού καταστήματος των 10τμ πάει περίπατο, συν το γεγονός ότι τα προϊόντα τεχνολογίας απαξιώνονται οικονομικά μέσα σε λίγες εβδομάδες ή και ημέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

To stock θέλει αποθήκη+ διαχείριση + εργατικά, δηλαδή πάμε σε τριπλό λειτουργικό κόστος, οπότε η "φθήνια" του απλού καταστήματος των 10τμ πάει περίπατο, συν το γεγονός ότι τα προϊόντα τεχνολογίας απαξιώνονται οικονομικά μέσα σε λίγες εβδομάδες ή και ημέρες.

ακριβως αυτο

5 ώρες πριν, dkmaster είπε

Ναι, υπάρχουν αντίστοιχες υπηρεσίες skroutz και στις δύο χώρες. Δεν αναφέρομαι σε super markets... Απλά φαίνεται ότι δε θέλουμε να προχωρήσουμε ούτε σαν καταναλωτές, ούτε σαν επιχειρηματίες.

Επίσης, αυτό που αναφέρει ο @filip123go το οποίο στην Ελλάδα φαίνεται εξωπραγματικό, ενώ είναι πραγματοποιήσιμο δε το αποφεύγουν μόνο τα skroutzομάγαζα αλλά και τα τεράστια καταστήματα. Ο δαίμονας του live stock θα έπρεπε να υπάρχει παντού. Π.χ. γιατί να μπορούν να έχουν τα ΙΚΕΑ μέχρι και τον αριθμό τεμαχίων και να μην μπορεί ένα μαγαζί με μικρότερο εκ των πραγμάτων στοκ; Πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσουμε να δεχόμαστε αμάσητη την κάθε δικαιολογία.

δεν ξερω τι κανουν στην ταυλανδη ξερω τι γινεται εδω, και ενταξει μην τρελαθουμε οτι εχουν  την ιδια ποικιλια πραγματων στην αυστρια 4 5 μεγαλες αλυσιδες παιζουν οχι την ιδια μητρικη σε 50 καταστηματα, η ραχοκοκαλια της ελλαδας ειναι μικρες επιχειρησεις οχι mediamarkt κτλ και οπως σου απαντησαν το φθηνο παει περιπατο οταν καποια σκρουτζομαγαζα δουλευουν με 2 και 3 ευρω κερδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/2/2021 στις 11:11 ΠΜ, magicnumbers είπε

Οτι ασχοληθηκαν μαζι σου κ εννοειται τα λεφτα σου δε θα τα χασεις.Οι μεγαλες εταιρειες εχουν μια διαδικασια στο θεμα επιστροφης χρηματων γιατι πρεπει να δοθει εγκριση απο αλλα τμηματα.Οσο για το προιον δεν ηρθε κ το τελος του κοσμου εν μεσω πανδημιας με το μισο προσωπικο κ κατω απτο μισο στα κουριερ αν σου ερθει σε 3 βδομαδες μια γκατζετια η δεν υπηρχε εξαρχης λογω λαθος αποθεματος (η ελλειψη προσωπικου που λεγαμε) η δεν ερθει καθολου.

Ας δουμε λιγο κ τον κοσμο γυρω μας οχι μονο τη παρτη μας.Δε το λεω για σενα αλλα κυριως για το ζομπι καταναλωτη που παραγγελνει οτι σαπιλα δει στο ιντερνετ κ μετα λεει αα μουρθε μετα απο ενα μηνα σπασμενο μπλα μπλα,η προχτες με τα χιονια ηθελε καφεδες κ πιτογυρα ντελιβερι κ ξεσπαθωνει σαυτα τα θεματα κ καταπινει αμασητα αλλα κ αλλα.

Ασε να λαϊκησουμε αργοτερα.Ποια παρτυ μου αναφερεσαι οτι κοιταω εγω ή ο φιλος που ανοιξε το θεμα επειδη παραγγειλα ενα ακουστικο bleutooth που χρειαζομαι στην δουλεια μου.Ενταξει δεν χαλασε ο κοσμος.Θα σεβομουν να με καλεσουν να μου πουν κυριε ,λαθος.δεν υπάρχει στοκ σε αυτο το χρωμα ή σε κανενα χρωμα αν θελετε σας ακυρωνω την παραγγελία και επιστρεφω πίσω τα λεφτά σας.Αν ειχα παραγγειλει 500€ κινητο γιατι εσπασε το προηγούμενο και καιγομαι τι θα ελεγες τωρα;

Εν μεσω πανδημιας δεχομαι οποιαδηποτε καθυστερηση ευλογου διαστήματος,οχι 20 μερων.παραγγελνω Παρασκευή βράδυ απο Σλοβενία και τεταρτη μεσημερι τα πράγματα ειναι σπιτι μου.Ηθελα να ηξερα ,εκει πανδημία δεν εχουν;Μονο εδω γινονται ολα τα στραβα;

 

υγ.Να μην σας αφησω με την περιέργεια .σημερα ηρθε email οτι εγινε "αποστολη απο αποθηκη"

Σκρουτζομαγαζο και παλι σκρουτζομαγαζο ...να φαει και κανενας αλλος..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, vasilllis είπε

Ασε να λαϊκησουμε αργοτερα.Ποια παρτυ μου αναφερεσαι οτι κοιταω εγω ή ο φιλος που ανοιξε το θεμα επειδη παραγγειλα ενα ακουστικο bleutooth που χρειαζομαι στην δουλεια μου.Ενταξει δεν χαλασε ο κοσμος.Θα σεβομουν να με καλεσουν να μου πουν κυριε ,λαθος.δεν υπάρχει στοκ σε αυτο το χρωμα ή σε κανενα χρωμα αν θελετε σας ακυρωνω την παραγγελία και επιστρεφω πίσω τα λεφτά σας.Αν ειχα παραγγειλει 500€ κινητο γιατι εσπασε το προηγούμενο και καιγομαι τι θα ελεγες τωρα;

Εν μεσω πανδημιας δεχομαι οποιαδηποτε καθυστερηση ευλογου διαστήματος,οχι 20 μερων.παραγγελνω Παρασκευή βράδυ απο Σλοβενία και τεταρτη μεσημερι τα πράγματα ειναι σπιτι μου.Ηθελα να ηξερα ,εκει πανδημία δεν εχουν;Μονο εδω γινονται ολα τα στραβα;

 

υγ.Να μην σας αφησω με την περιέργεια .σημερα ηρθε email οτι εγινε "αποστολη απο αποθηκη"

Σκρουτζομαγαζο και παλι σκρουτζομαγαζο ...να φαει και κανενας αλλος..

 

Οτι δεν προνοησες για κατι σημαντικο αλλα φθαρτο κ μεταθετεις την ευθυνη αυτη σε αλλον.

Αν σε πιασει λαστιχο στο πουθενα φταιει το λαστιχο που εσκασε η το καρφι που πατησες?Δεν εχει σημασια.Σορυ επρεπε ναχες ρεζερβα.

Ετσι κ στο κινητο.

Επεξ/σία από magicnumbers
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, vasilllis είπε

Αν ειχα παραγγειλει 500€ κινητο γιατι εσπασε το προηγούμενο και καιγομαι τι θα ελεγες τωρα;

Εν μεσω πανδημιας δεχομαι οποιαδηποτε καθυστερηση ευλογου διαστήματος,οχι 20 μερων.παραγγελνω Παρασκευή βράδυ απο Σλοβενία και τεταρτη μεσημερι τα πράγματα ειναι σπιτι μου.Ηθελα να ηξερα ,εκει πανδημία δεν εχουν;Μονο εδω γινονται ολα τα στραβα;

 

υγ.Να μην σας αφησω με την περιέργεια .σημερα ηρθε email οτι εγινε "αποστολη απο αποθηκη"

Σκρουτζομαγαζο και παλι σκρουτζομαγαζο ...να φαει και κανενας αλλος..

 

εδω βλεπουμε το εξης οξυμωρο, επειδη εσυ καιγεσαι το καταστημα θελεις να σε σεβαστει αλλα εσυ οταν κατι δεν γινει οπως το θελεις να βγεις αμεσως και να κανεις παραπονο η καταγγελια, και το σκυλο χορτατο και τη πιτα ολοκληρη δηλαδη. σε καμια χωρα του εξωτερικου δεν σκιζονται να σε ξυπηρετησουν οπως στην ελλαδα, αν το καταστημα κλεινει στις 2 και εσυ πας παρα 5 θα σου πει κλεινω δεν θα μεινει παραπανω για σενα και για να μην πω για τα παζαρια που στο εξωτερικο σου λενε "αν θελετε ειδαλως η πορτα απο εκει"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, magicnumbers είπε

Οτι δεν προνοησες για κατι σημαντικο αλλα φθαρτο κ μεταθετεις την ευθυνη αυτη σε αλλον.

Αν σε πιασει λαστιχο στο πουθενα φταιει το λαστιχο που εσκασε η το καρφι που πατησες?Δεν εχει σημασια.Σορυ επρεπε ναχες ρεζερβα.

Ετσι κ στο κινητο.

 

48 λεπτά πριν, v2020 είπε

εδω βλεπουμε το εξης οξυμωρο, επειδη εσυ καιγεσαι το καταστημα θελεις να σε σεβαστει αλλα εσυ οταν κατι δεν γινει οπως το θελεις να βγεις αμεσως και να κανεις παραπονο η καταγγελια, και το σκυλο χορτατο και τη πιτα ολοκληρη δηλαδη. σε καμια χωρα του εξωτερικου δεν σκιζονται να σε ξυπηρετησουν οπως στην ελλαδα, αν το καταστημα κλεινει στις 2 και εσυ πας παρα 5 θα σου πει κλεινω δεν θα μεινει παραπανω για σενα και για να μην πω για τα παζαρια που στο εξωτερικο σου λενε "αν θελετε ειδαλως η πορτα απο εκει"

Τελικα δεν μου φαινεται περιεργο γιατι εχουμε τετοια εξυπηρετηση απο τα ελληνικα καταστηματα.

Ο ενας μου λεει για ρεζερβα ,επειδη πληρωσα να παρω κατι που εχει στο ραφι,ο αλλος μου λεει επειδη πηγα στις 17:00 να ψωνισω!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...