Προς το περιεχόμενο

Επιλογη cpu/mobo/ram


panagiotis54

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.skroutz.gr/s/25014008/Corsair-4000D-Airflow-Black.html

https://www.skroutz.gr/s/20013539/Phanteks-Eclipse-P400A-Digital-Black.html

Και το 500dx που έβαλες από πάνω το οποίο είναι και το αγαπημένο μου. Το corsair δύσκολα θα το βρεις σε μαύρο κυκλοφορεί και σε άσπρο. Στο κατοστάρικο και τα 3 αλλά είναι τοπ σε ποιότητα και ευκολίες. 

Δυστυχώς από πιο οικονομικά κουτιά δεν έχω γνώση εκτός από το aerocool 500 που έχω κάνει ένα build και το βρήκα τίμιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από αυτά που έβαλες σαν επιλογές το 500dx και το P400A είναι θεωρώ τα τοπ. Τώρα από το bequiet δεν έχω εμπειρία αλλά από την phanteks έχω μια γνώμη, βέβαια αφορά το enthoo pro m το οποίο είναι κορυφή, σε ποιότητα σε χώρους. Απλά δεν θα άλλαζα αυτήν την εταιρία και σε μελλοντική αγορά κουτιού (μεχρι και τα τωρινά δεδομένα τουλάχιστον).

 

Υ. Γ για τσέκαρε κι το παρακάτω σαν πιο φρέσκο από το p400

https://www.skroutz.gr/s/27207451/Phanteks-Eclipse-P500A-NON-RGB-Black.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

13 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

εε.....ειμαστε που ειμαστε εδω ρε παιδια και σας εκμεταλευομαι οσο δεν παει....
εε....κουτι? 😛 εχω βρει αυτα...δεν ξερω τι αξιζει

kuKJyX9.png

 

To p400A είναι το καλύτερο σε απόδοση (αν και κουτί των 80€ πέρασε το 100αρικο), μετά είναι το 500DX, 3ο το meshify (Αν είναι αυτό με τη σίτα μπροστά).

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω geizhals το εχουν Phanteks Eclipse P400A black, glass window στα 70 ευρα...ενω το digital black στα 99,
ελλαδα 99 και 106...το digital φαινεται λιγο πιο ωραιο ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολόγιζε και τα μεταφορικά. Όταν έψαχνα είχα καταλήξει στο 500dx αλλά τελικά αργούσε η παραγγελία ήταν κι ένα 15αρι νομίζω τα μτφ, τελικά πήρα το 802 που το βρήκα σε ένα μαγαζί στη Γλυφάδα και μου το έφερε ο άνθρωπος σε μια εκκλησία εδώ πιο κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξερουμε καποιον να τα συναρμολογει κιολας μπας και τα παρω απο εναν? ή να τα παρω χωριστα και να πληρωσω καποιον να το κανει μετα? (δεν θελω να το κανω εγω...θα σπασω τπτ και θα τρεχω, συν να μου κανει λιγο καλο cable managment)

ασε που βλεπω κατι περιεργα μαγαζια Sonoshop Beboo, ο Dexter με μονο 30 reviews...τι εχει γινει?!

χμμ...βλεπω ο kavatzas εχει τα παντα πλην των ραμ...εχουμε εναλλακτικη ή ειναι πολυ καλες και να τις παρω απο αλλου?

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eshop, cosmodata ξέρω σίγουρα οτι στήνουν (και πλαίσιο επίσης αλλά μάλλον θα πάθεις συγκοπή με τις τιμές). Τα 2 μαγαζια μεταξύ τους έχουν ψιλοδιαφορές, ανάλογα τα προϊόντα, σίγουρα όχι τις καλύτερες τιμές, η cosmodata χρεώνει 20ευρώ αλλά περίπου μια η άλλη έρχεται συνήθως. Ρίξε μια ματιά αν θες, μέχρι να προτείνουν και οι υπόλοιποι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το e-shop έχω αρκετές κακές εμπειρίες, κανονικά δεν το πρότεινα ποτέ,

ούτε καν άνοιγα τη σελίδα, το ίδιο και το αΠαίσιο, αλλά εδώ που φτάσαμε....

Cosmodata έχω φίλους και γνωστούς μέσα επομένως έχω μεροληπτική άποψη υπέρ τους.

To priveshop στήνει και το hellasphone, νομίζω και οι δύο με χρέωση.

Μπορείς να πάρεις τα κομμάτια ξεχωριστά και να πάρεις έναν άνθρωπο από μια αγγελία

να στο μοντάρει, θα δώσεις κάνα 20άρι πάνω κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλαισιο και eshop δεν τους δινω λεφτα....hellasphone ειναι πειραιωτες οπως εγω θα παρω ενα τηλ να ρωτησω ποσο κανει να μου το συναρμολογησουν αυτοι αν τους δωσω τα κομματια...τι εννοουμε απο αγγελια? απο εδω το insomnia?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχει και στο Insomnia έχει και στο facebook, βρωμάει ο τόπος τεχνικούς😁

Στη τελική βάλε εσύ μια αγγελία ζήτησης και διαλέγεις κάποιον με καλές αξιολογήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να σας πω ρε παιδια...αφου ετσι σας εχω πρηξει 3 σελιδες και δεν εχετε βγαλει αχνα...
εσεις καλα ειστε? σπιτι οικογενεια καλα? κανενα γκομενακι? 😛

 

Spoiler

τι να κανουμε αισθανομαι ασχημα ντε να μην ρωτησω?! 😛

 

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βράδυα έρχομαι στην σύντροφο και το pc το έχω σπίτι,

επομένως αράζω forum όσο με αφήνει ήσυχο, μόλις φάω agro τα κλείνω κι αύριο πάλι 😁

Έχω ένα χρέπι εδώ 2400g με 8gb 2666 single channel και σηκώνει μόνο baldurs gate το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...