Προς το περιεχόμενο

Android 12: Η πρώτη δοκιμαστική έκδοση για προγραμματιστές είναι διαθέσιμη


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι έμεινα εδώ:

Αναφορά σε κείμενο

Η Google στο Android 12 θα προσθέσει επίσης το Android Runtime Module (ART) με το οποίο η εταιρία θα προωθεί ενημερώσεις ασφάλειας και άλλες σημαντικές ενημερώσεις μέσω του Play Store

Ένα ακόμα κομμάτι περνά εντός των υπηρεσιών της google. Στο τέλος ανοικτό στο android θα μείνει μόνο ο kernel. 🙃

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, GreekLegend2 είπε

Ανα 2 χρόνια πρεπει να αλλαζεις android για να παίρνεις την τελευταία έκδοση και τα security patch... και βλέπεις την apple να δίνει 5 χρόνια..

5 χρόνια και στα παλιότερα μοντέλα σου αχρηστευουν το κινητό ώστε να πάρεις καινούργιο.. Για αυτό τον λόγο έχουν ακόμα δικαστήρια.. Τουλάχιστον στο Android γίνεται καλύτερο όχι χειρότερο! 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, TaxiarhisGR είπε

Ναι αλλα μην κοροιδευομαστε ποιος κραταει 5 χρονια ενα κινητο?

Είμαι με ένα Redmi Note 4 και αν δεν πάθει κάτι δε σκοπεύω να το αλλάξω. Δε βρίσκω το λόγο για νέα συσκευή αν καλύπτονται οι ανάγκες μου. Οκ, δεν αντιπροσωπεύω το μέσο χρήστη γιατί έχει πάνω Android 11 με security patch Φεβρουαρίου, αλλά από hardware δε χρειάζομαι κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, BadBoy είπε

Είμαι με ένα Redmi Note 4 και αν δεν πάθει κάτι δε σκοπεύω να το αλλάξω. Δε βρίσκω το λόγο για νέα συσκευή αν καλύπτονται οι ανάγκες μου. Οκ, δεν αντιπροσωπεύω το μέσο χρήστη γιατί έχει πάνω Android 11 με security patch Φεβρουαρίου, αλλά από hardware δε χρειάζομαι κάτι παραπάνω.

Android 11 με custom rom προφανώς. Γιατί η επίσημη υποστήριξη του Redmi Note 4 έχει τελειώσει εδώ και κάτι χρόνια. Ναι μεγάλη ασφάλεια οι custom roms του κάθε Πακιστανού/Ινδού developer.

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, BadLucK_13 είπε

Android 11 με custom rom προφανώς. Γιατί η επίσημη υποστήριξη του Redmi Note 4 έχει τελειώσει εδώ και κάτι χρόνια. Ναι μεγάλη ασφάλεια οι custom roms του κάθε Πακιστανού/Ινδού developer.

Σιγα τα κρατικα μυστικα που εχει ο μεσος χρηστης μεσα στο κινητο. Επισης οι περισσοτερες custom roms βασιζοναι στο aosp και παρα πολλες εχουν ανοιχτα github αποθετηρια με official developers που πληρουν συγκεκριμενα standards για να ειναι officials. Anyway ο καθενας επιλεγει οτι θελει. Ισως το μεγαλυτερο ζορι για το χρηστη ειναι να ασχοληθει για το πως θα περασει custom roms και να καταλαβει πως λειτουργουν. Αν ειναι να διαθεσεις 1000αρικο, προφανως δεν υπαρχει λογος για custom rom, αλλα σε κινητα low-mid range ανασταινουν τις συσκευες

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bele είπε

Σιγα τα κρατικα μυστικα που εχει ο μεσος χρηστης μεσα στο κινητο. Επισης οι περισσοτερες custom roms βασιζοναι στο aosp και παρα πολλες εχουν ανοιχτα github αποθετηρια με official developers που πληρουν συγκεκριμενα standards για να ειναι officials. Anyway ο καθενας επιλεγει οτι θελει. Ισως το μεγαλυτερο ζορι για το χρηστη ειναι να ασχοληθει για το πως θα περασει custom roms και να καταλαβει πως λειτουργουν. Αν ειναι να διαθεσεις 1000αρικο, προφανως δεν υπαρχει λογος για custom rom, αλλα σε κινητα low-mid range ανασταινουν τις συσκευες

“Το επιχείρημα ότι δεν σας ενδιαφέρει το δικαίωμα στην ιδιωτική ζωή επειδή δεν έχετε τίποτα να κρύψετε, δεν διαφέρει από το να λέτε ότι δεν σας νοιάζει για την ελευθερία του λόγου επειδή δεν έχετε τίποτα να πείτε”.

Edward Snowden

  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Antreas von είπε

5 χρόνια και στα παλιότερα μοντέλα σου αχρηστευουν το κινητό ώστε να πάρεις καινούργιο.. Για αυτό τον λόγο έχουν ακόμα δικαστήρια.. Τουλάχιστον στο Android γίνεται καλύτερο όχι χειρότερο! 

Από που προκύπτει αυτό.... έχω ακόμα το 6s και τρέχει το καινούργιο iOS μια χαρά, κινητό του 2016.... δείξε μου το αντίστοιχο Android του 2016!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, arispz είπε

Από που προκύπτει αυτό.... έχω ακόμα το 6s και τρέχει το καινούργιο iOS μια χαρά, κινητό του 2016.... δείξε μου το αντίστοιχο Android του 2016!

https://www.google.gr/amp/s/www.bbc.com/news/amp/technology-51413724

Υπάρχουν χιλιάδες σιτε ψάχνεις και τα βρίσκεις! Όσο για το εάν δεν κατάλαβες τίποτα είναι σχετικό! Ο μισός πλανήτης το κατάλαβε εσύ πάλι όχι 😂 όσο για τα Android άκου τι κάνεις, αντί να σκάσεις 1000 ευρώ να πάρεις ένα iPhone και να σου κρατήσει 6 χρόνια (λέμε τώρα μιας και η μπαταρία τους ούτε 2 χρόνια δεν βγάζει) αγοράζεις 2 android και τα κρατάς από 3 χρόνια το κάθε ένα, έτσι δεν είσαι ποτέ outdated σε τιποτα χαχαχαχαχα 😂😂 

  • Confused 4
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, arispz είπε

Δεν το λες και ίδιο με 5 γενιές iOS!

Ναι αλλά και 5 ετών  συσκευή δεν τη λες και καινούρια. Μπορεί να έχει το τελευταίο update αλλά στα υπόλοιπα θα είναι συσκευή 5ετιας. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Antreas von είπε

https://www.google.gr/amp/s/www.bbc.com/news/amp/technology-51413724

Υπάρχουν χιλιάδες σιτε ψάχνεις και τα βρίσκεις! Όσο για το εάν δεν κατάλαβες τίποτα είναι σχετικό! Ο μισός πλανήτης το κατάλαβε εσύ πάλι όχι 😂 όσο για τα Android άκου τι κάνεις, αντί να σκάσεις 1000 ευρώ να πάρεις ένα iPhone και να σου κρατήσει 6 χρόνια (λέμε τώρα μιας και η μπαταρία τους ούτε 2 χρόνια δεν βγάζει) αγοράζεις 2 android και τα κρατάς από 3 χρόνια το κάθε ένα, έτσι δεν είσαι ποτέ outdated σε τιποτα χαχαχαχαχα 😂😂 

Χαχαχαχα το αντροιτ 😂κολλάει έτσι και αλλιώς στον πρώτο μήνα 😂😂 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, judgevag είπε

κατοχος mi8 και εχω την τελευταια έκδοση official 

πως γίνεται να έχεις official την 11 (γιατί αυτή είναι η τελευταία official) κι εγώ με το mi9 t pro να έχω την 10 ???🤨

 

Επεξ/σία από elteo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, TaxiarhisGR είπε

Η Samsung ειναι η μονη που πλεον δινει 5 χρονια updates. 3 γενιες android και αλλα 2 sequrity updates. Αυτο ισχυει απο S10 και μετα

Ποια έκδοση S είναι 3 χρόνια μετά το S10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, koutsis είπε

Η Samsung είπε ότι θα δίνει 3 χρόνια updates από φετος (εντάξει, τα security patches των 100mb δεν πιάνονται) αλλά κι αυτό μόνο στις ναυαρχιδες της, όχι σε όλες τις συσκευές. Άρα καμία σχέση με  apple!

Δεν ισχύει. Έχω το midranger A70 πήρα το One UI 2.5 και τώρα αναμένω το 3.0. Το ίδιο ισχύει για το φθηνότερο Α50. 

5 ώρες πριν, teri23 είπε

Χαχαχαχα το αντροιτ 😂κολλάει έτσι και αλλιώς στον πρώτο μήνα 😂😂 

Μη σού πω και στην πρώτη μέρα. Πώς τα αγοράζει τόσος κόσμος επειδή κολλάνε περίεργο. 

11 ώρες πριν, Makatsoras είπε

παρα πολλοι...

Πάρα πολύ λίγοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Antreas von είπε

https://www.google.gr/amp/s/www.bbc.com/news/amp/technology-51413724

Υπάρχουν χιλιάδες σιτε ψάχνεις και τα βρίσκεις! Όσο για το εάν δεν κατάλαβες τίποτα είναι σχετικό! Ο μισός πλανήτης το κατάλαβε εσύ πάλι όχι 😂 όσο για τα Android άκου τι κάνεις, αντί να σκάσεις 1000 ευρώ να πάρεις ένα iPhone και να σου κρατήσει 6 χρόνια (λέμε τώρα μιας και η μπαταρία τους ούτε 2 χρόνια δεν βγάζει) αγοράζεις 2 android και τα κρατάς από 3 χρόνια το κάθε ένα, έτσι δεν είσαι ποτέ outdated σε τιποτα χαχαχαχαχα 😂😂 

650 το αγορασα καινουργιο, και επαναλαμβανω τρεχει τελεια το ios 14. Μπαταρια ανετα μια μερα και στο 88% υγεια μπαταριας, τα αντιστοιχα android ειναι στην ανακυκλωση συσκευων!!! Τι δεν καταλαβαινεις???

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...