Προς το περιεχόμενο

Με Gaming headset, keyboard ή mouse δωροεπιταγή 30€ για επόμενη αγορά 2πλάσιας αξίας [ΤΕΛΟΣ]


ImmortalR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, thanasis00 είπε

Νομίζω λέει ότι η δωροεπιταγή έχει διάρκεια 1 χρόνο, οπότε σίγουρα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε κάποιο άλλο sales period. Έχει κανείς εντυπώσεις από το https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/pc/gaming-mice/202653-logitech-g305-lightspeed-wireless? Έχω ένα logitech g502, αλλά τα χει φάει τα ψωμιά του, και σκέφτομαι να πάω σε wireless καθώς το καλώδιο καμιά φορά ενοχλεί σε gaming.

Άμα διαβάσεις το 2ο post που αναγράφει τους όρους, θα δεις ότι η εξαργύρωση της επιταγής μπορεί να γίνει μέχρι 15 Μαρτίου. Δηλαδή έχεις περίπου 2 βδομάδες για να βρεις τι θα αγοράσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Άμα διαβάσεις το 2ο post που αναγράφει τους όρους, θα δεις ότι η εξαργύρωση της επιταγής μπορεί να γίνει μέχρι 15 Μαρτίου. Δηλαδή έχεις περίπου 2 βδομάδες για να βρεις τι θα αγοράσεις.

Σωστά, συγγνώμη μου διέφυγε αυτό το σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις σας ερθει η δωροεπιταγη καντε εναν ελεγχο αγορας , ακομα και χωρις εκπτωσεις εχει παρα πολλα πραγματα που εαν συνδιαστουν με -30ευρω θα ειναι ακομα χαμηλοτερη η τιμη απο skroutz.

Επεξ/σία από ImmortalR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, BrocasHelm είπε

Αν είσαι τυχερός. Βασικά αν όλα πάνε καλά, θα σου έρθει εντός λίγων ωρών με SMS το πολύ από την παραλαβή της παραγγελίας.

Αλλά αν είσαι άτυχος, όπως ήμουν εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση, η δωροεπιταγή ήρθε μετά από 20 μέρες μετά από 30+ τηλέφωνα και 10+ emails. Και φυσικά ενώ μου έλεγαν λόγω της καθυστέρησης θα μετατεθεί η ημερομηνία λήξης της, δεν έγινε ποτέ και ήταν να λήξει κανονικά 28/2. Βέβαια χτες την χρησιμοποίησα οπότε κανένα πρόβλημα, απλά ήταν να μην πέσεις στην περίπτωση.

Δεν είναι στους όρους της ενέργειας ότι το SMS με την δωροεπιταγη θα έρθει σε 7 ημέρες από την παραλαβή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TheoAlex50 είπε

Δεν είναι στους όρους της ενέργειας ότι το SMS με την δωροεπιταγη θα έρθει σε 7 ημέρες από την παραλαβή? 

Το πολύ. Το θέμα είναι ότι εγώ (που τα έχω γράψει και στο αντίστοιχο thread με τις τηλεοράσεις) δεν ήμουν τυχερός. Υπήρχε "τεχνικό πρόβλημα". Έχω κρατήσει logs με όλα τα τηλέφωνα που έπαιρνα, χρόνους αναμονής, τι μου έλεγαν, και υπάρχουν και emails, στα οποία ήμουν 1 κλικ πριν κάνω καταγγελίες σε ΣτΚ κλπ γιατί και η υπομονή είχε όρια. Παραγγελία από 22/1 (ημέρα Παρασκευή), παραλαβή 25/1, το SMS με τον κωδικό δωροεπιταγής μου ήρθε 8/2. Γιατί το τμήμα που είναι υπεύθυνο για τις δωροεπιταγές είναι "άλλοι" και δεν υπάρχει direct επικοινωνία με αυτούς οπότε μιλούσα με διάφορους υπαλλήλους. Στην αρχή μου είπαν 7 εργάσιμες μέρες και όχι ημερολογιακές, μετά άνοιξαν ticket για το αντίστοιχο τμήμα που θα απαντούσε εντός 7 ημερών, μετά έγιναν 7 εργάσιμες κι αυτές οι ημέρες, και έτσι χάθηκαν 20 μέρες χοντρικά.

Στην συγκεκριμένη ενέργεια που λήγει και στις 15/3 μάλιστα, είναι να μην σου τύχει. Παίζει να σου έρθει το SMS αν είσαι άτυχος 15/3 μεσημέρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, BrocasHelm είπε

Το πολύ. Το θέμα είναι ότι εγώ (που τα έχω γράψει και στο αντίστοιχο thread με τις τηλεοράσεις) δεν ήμουν τυχερός. Υπήρχε "τεχνικό πρόβλημα". Έχω κρατήσει logs με όλα τα τηλέφωνα που έπαιρνα, χρόνους αναμονής, τι μου έλεγαν, και υπάρχουν και emails, στα οποία ήμουν 1 κλικ πριν κάνω καταγγελίες σε ΣτΚ κλπ γιατί και η υπομονή είχε όρια. Παραγγελία από 22/1 (ημέρα Παρασκευή), παραλαβή 25/1, το SMS με τον κωδικό δωροεπιταγής μου ήρθε 8/2. Γιατί το τμήμα που είναι υπεύθυνο για τις δωροεπιταγές είναι "άλλοι" και δεν υπάρχει direct επικοινωνία με αυτούς οπότε μιλούσα με διάφορους υπαλλήλους. Στην αρχή μου είπαν 7 εργάσιμες μέρες και όχι ημερολογιακές, μετά άνοιξαν ticket για το αντίστοιχο τμήμα που θα απαντούσε εντός 7 ημερών, μετά έγιναν 7 εργάσιμες κι αυτές οι ημέρες, και έτσι χάθηκαν 20 μέρες χοντρικά.

Στην συγκεκριμένη ενέργεια που λήγει και στις 15/3 μάλιστα, είναι να μην σου τύχει. Παίζει να σου έρθει το SMS αν είσαι άτυχος 15/3 μεσημέρι.

Και σε μενα τα ιδια γιναν τοτε που λες... μετα απο απειρα τηλ μ στειλαν δωροεπιταγη η οποια ναι μεν ηταν ενεργη , αλλα δεν ειχε μεσα κανενα ποσο... κατι το οποιο κατα τυχη το καταλαβαν,οποτε επρεπε να ξαναεπικοινωνησω παλι αρκετες φορες , τελικα την στειλαν αλλα ηθελε γερη υπομονη, κ προφανως μεχρι ν γινουν ολα αυτα ειχε ληξει πολλες φορες κ την ανανεωναν εως οτου στειλαν νεα δωροεπιταγη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BrocasHelm είπε

Το πολύ. Το θέμα είναι ότι εγώ (που τα έχω γράψει και στο αντίστοιχο thread με τις τηλεοράσεις) δεν ήμουν τυχερός. Υπήρχε "τεχνικό πρόβλημα". Έχω κρατήσει logs με όλα τα τηλέφωνα που έπαιρνα, χρόνους αναμονής, τι μου έλεγαν, και υπάρχουν και emails, στα οποία ήμουν 1 κλικ πριν κάνω καταγγελίες σε ΣτΚ κλπ γιατί και η υπομονή είχε όρια. Παραγγελία από 22/1 (ημέρα Παρασκευή), παραλαβή 25/1, το SMS με τον κωδικό δωροεπιταγής μου ήρθε 8/2. Γιατί το τμήμα που είναι υπεύθυνο για τις δωροεπιταγές είναι "άλλοι" και δεν υπάρχει direct επικοινωνία με αυτούς οπότε μιλούσα με διάφορους υπαλλήλους. Στην αρχή μου είπαν 7 εργάσιμες μέρες και όχι ημερολογιακές, μετά άνοιξαν ticket για το αντίστοιχο τμήμα που θα απαντούσε εντός 7 ημερών, μετά έγιναν 7 εργάσιμες κι αυτές οι ημέρες, και έτσι χάθηκαν 20 μέρες χοντρικά.

Στην συγκεκριμένη ενέργεια που λήγει και στις 15/3 μάλιστα, είναι να μην σου τύχει. Παίζει να σου έρθει το SMS αν είσαι άτυχος 15/3 μεσημέρι.

Ε δεν πιστευω, αν γινει κατι τετοιο θα δωσουν παραταση. Ειναι χοντρο να σου πουνε παρτη, εχεις 3  ωρες να την ξοδεψεις. Αλλιως ο Συνηγορος καταναλωτη θα χει πατημα. Σιγουρα δεν παιζει να πουν κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BrocasHelm είπε

Στην συγκεκριμένη ενέργεια που λήγει και στις 15/3 μάλιστα, είναι να μην σου τύχει. Παίζει να σου έρθει το SMS αν είσαι άτυχος 15/3 μεσημέρι.

Πιστεύω ακόμα και σε αυτή την περίπτωση θα την παρατείνουν έστω για ένα μικρό διάστημα (προσωπική εμπειρία μία φορά και μου φάνηκαν σχετικά χαλαροί σε αυτό, ιδιαίτερα εφόσον ήταν προφανές ότι το φταίξιμο ήταν της εταιρείας και όχι του πελάτη). Δεν θα ανησυχούσα τόσο για αυτό όσο για το ότι αν πάει κάτι στραβά και δεν έρχεται η δωροεπιταγή θα φας ώωωωωρες στο τηλέφωνο και θα μιλήσεις με καμιά δεκαριά άτομα να σε στέλνουν ο ένας στον άλλον (και θα ακούς αντικρουόμενα πράγματα από τον καθένα) μέχρι να μπορέσεις να βγάλεις άκρη.

Έχω κάνει πάρα πολλές αγορές από τον Κωτσόβολο την τελευταία δεκαετία και είχα πολύ συχνά θέματα με παραγγελίες. Όλα τα θέματα στο τέλος λύθηκαν, αλλά κάθε φορά καταλήγεις εξουθενωμένος από την προσπάθεια να τους καταφέρεις ώστε να γίνουν όλα όπως πρέπει. Και νομίζω γενικά ότι η κατάσταση γίνεται όλο και χειρότερη. Τελευταία εμπειρία πριν 1 μήνα που δεν είχε κανείς ιδέα τις τρέχουσες εμπορικές προσφορές στο site τους (πήρα κι εγώ από τη δεύτερη μέρα της προσφοράς τηλέφωνο, λάθος μου να πάρω τόσο νωρίς) και με βγάζανε τρελό ακόμα κι όταν τους έλεγα πού ακριβώς το γράφει για να το διαβάσουν από το ίδιο τους το site. Μέχρι που πέτυχα έναν υπάλληλο που το κατάλαβε αλλά μου υπέδειξε λάθος διαδικασία (μου είπε ότι η συγκεκριμένη προωθητική ενέργεια παρέχεται από την αντιπροσωπεία και θα πρέπει να απευθυνθώ απευθείας στην αντιπροσωπεία, ενώ φυσικά όπως ήταν λογικό ο Κωτσόβολος έπρεπε να προωθήσει τα στοιχεία μου στην αντιπροσωπεία ώστε εκείνη να αναλάβει). Άρα ξανά τηλέφωνα στον Κωτσόβολο όπου πέφτω σε άλλους που πάλι με έβγαζαν τρελό (επειδή αυτοί ήταν αδιάβαστοι) μέχρι να πέσω σε κάποιον που το ήξερε και προώθησε την κλήση μου σε κάποιον που ήταν και καλά ο υπεύθυνος για αυτό το θέμα. Με συνδέει με αυτόν λοιπόν και ο άνθρωπος πάλι δεν είχε ιδέα για τι πράγμα μιλούσα. Ξανά λοιπόν από την αρχή τηλέφωνα μέχρι που πέτυχα υπάλληλο που πραγματικά είχε γνώση της προσφοράς και της διαδικασίας που απαιτείται και διευθέτησε το θέμα άψογα. Χρόνος επίλυσης 2 εβδομάδες, τουλάχιστον 4 ώρες στο τηλέφωνο, σπάσιμο νεύρων φουλ (κυρίως λόγω της ξερολίασης των αδιάβαστων). Η δουλειά βέβαια στο τέλος έγινε.

Κάποιοι υπάλληλοι είναι διαβασμένοι και σωστοί, αλλά δυστυχώς φαίνεται πως τα τελευταία χρόνια αυτοί όλο και λιγοστεύουν, είναι πλέον τόσο μικρή η αναλογία τους που είναι πραγματικά αποτρεπτικός παράγοντας να παραγγείλεις κάτι "σύνθετο", όπως π.χ. αγορά που παρέχει δωροεπιταγή για επόμενη αγορά. Οπότε προετοιμαστείτε για "μάχη" αν τυχόν πάει κάτι στραβά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, petroschelsea είπε

Νομίζω το καλύτερο είναι να αγοραστεί μετά gift card των 60 ευρώ.

Πολυ καλο. Αρκει να γινεται αγορα gc με χρηση κουπονιου. Το εχει δοκιμασει κανεις στο παρελθον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Πολυ καλο. Αρκει να γινεται αγορα gc με χρηση κουπονιου. Το εχει δοκιμασει κανεις στο παρελθον;

Έχει επιλογή για εισαγωγή κωδικού και στην gift card οπότε λογικά θα γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για οποιον βρει κατι σε καλη τιμη αυτη (αν και οταν λαβει τον κωδικο) ειναι μια καλη λυση παρατασης διαρκειας. Δεν εχω βρει κατι σε καλη τιμη προσωπικα, ενα πραγμα που βρηκα σε κοντινη με σκρουτζ τιμη και οχι 20-50% πανω, υπαρχει μονο επαρχια οποτε προσπερνω με ολα τα ασχημα που διαβασα για τις πιθανοτητες και την ταλαιπωρια. Αλλιως θα εδινα και μεταφορικα και πλεον το θεωρητικο 30αρι θα γινοταν εμμεσα 15αρι. Συν την πιθανη ταλαιπωρια που για μενα θα ηταν πολυ πιο ακριβη απο τα 15 ευρω. Αν υπολογισεις μαλιστα οτι σε κραταει και για επομενη αγορα, αστο εφυγε. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρετε ότι υπάρχει πιθανότητα η δωροεπιταγή που δίνουν να ισχύει μόνο για συγκεκριμένη κατηγορία προϊόντων. Αυτό θα το γράφει στο SMS που θα λάβετε με το κωδικό της δωροεπιταγής.

Μου έχει τύχει σε παρόμοια αγορά πριν 2 μήνες για αυτό το λέω. Ο Κωτσόβολος δεν ανέφερε πουθενά στους όρους ότι η δωροεπιταγή ήταν εξαργυρώσιμη σε συγκεκριμένη κατηγορία προϊόντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως δεν έχει και τίποτα σε φοβερή τιμή. Το μόνο που θα πρότεινα θα ήταν το G305 επειδή έχει σε όλα τα χρώματα ίδια τιμή και γλυτώνεις και μεταφορικά. Ότι καλύτερο σε ασύρματο gaming ποντίκι σε αυτά τα χρήματα. must have για τρελά μοντακια - custom mice - με 3D printing bases για μετατροπές ποντικιών κάθε σχήματος σε wireless. Οι γνωστές θα καταλάβουν ;) αλλά και σαν σκέτο με stock mods πάλι μιλάμε για "god tier" προϊόν.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Πάντως δεν έχει και τίποτα σε φοβερή τιμή. Το μόνο που θα πρότεινα θα ήταν το G305 επειδή έχει σε όλα τα χρώματα ίδια τιμή και γλυτώνεις και μεταφορικά. Ότι καλύτερο σε ασύρματο gaming ποντίκι σε αυτά τα χρήματα. 

Μεταφορικα απο 99 ευρω κ πανω δεν ειναι δωρεαν ? Πως τα γλυτωνεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...