Προς το περιεχόμενο

imac 27 late 2009 κολλάει


wiimaniac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, έχω έναν imac late  2009 που μου κολλάει, δεν αποκρίνεται το πληκρολόγιο, μόνο το ποντίκι κινήται χωρίς όμως να δέχεται κλικ. Του έκανα φορματ, μήπως ήταν software το θέμα αλλά πάλι τα ίδια. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, αφού λειτουργεί. Φριζάρει η εικόνα και δεν μπορείσ να κάνεισ τίποτα με το ποντίκι. Όταν ξεκινάει μπορώ να κάνω ρεσετ ή όταν ανοίγει πριν παγώσει μπορώ να γράψω κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

12ετίας μηχάνημα 2009 late

Intel Core 2 Duo processor

 

Μόνο αν το "ανοίξεις" και το καθαρίσεις (γενικό ξεσκόνισμα , cooler , thermal-paste)  μπορείς να ελπίζεις. Μάλλον μετά από 12 χρόνια ήρθε η ώρα του. 

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

Ανοιγμα καθαρισμα και αναβαθμιση σε ssd-ram αν θες να το κρατησεις λιγο ακομα

Ναι αλλά αξίζει σε τόσο παλιό μηχάνημα ,κατά την γνώμη μου κλτρ να τα βάλει προς καινούριο μηχάνημα αφού αυτό όσο και να το τραβήξεις δεν πρόκειται να αντέξει πολύ παραπάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο αντικαταστάτης έρχεται εντός ημερών. αλλά θα ήθελα να το έχω και αυτό λειτουργικό αν μπορεί να φτιαχτεί. του είχα 12άρα μνήμη πάνω και έτρεχε μια χαρά. 

1 ώρα πριν, Ribopaido είπε

Ανοιγμα καθαρισμα και αναβαθμιση σε ssd-ram αν θες να το κρατησεις λιγο ακομα

το καθάρισμα το σκέφτηκα και εγώ. μπορεί να μην τραβάει η κάρτα γραφικών και να κολλάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2021 στις 10:26 ΠΜ, wiimaniac είπε

ο αντικαταστάτης έρχεται εντός ημερών. αλλά θα ήθελα να το έχω και αυτό λειτουργικό αν μπορεί να φτιαχτεί. του είχα 12άρα μνήμη πάνω και έτρεχε μια χαρά. 

το καθάρισμα το σκέφτηκα και εγώ. μπορεί να μην τραβάει η κάρτα γραφικών και να κολλάει

Μπορεί όντως να έχεις θέμα με κάρτα γραφικών. Και εγώ έχω το ίδιο σε i5 και έχει γίνει format, bootάρει μετά από ώρα και μένει κολλημένο στην επιλογή γλώσσας/χώρας. Δες κιόλας αν μπορείς να το δουλέψεις ως εξωτερικό μόνιτορ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...