Προς το περιεχόμενο

cd player ή usb player για hyundai accent


peravrexei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω ενα hyundai accent μοντελο 2000 και χαλασε το μαμισιο ραδιοκασετόφωνο ναι καλά διαβάσατε κασετόφωνο κλασικό κασέτες του παλιού καιρού, εκανα μια έρευνα  αλλά δεν βρίσκω κάτι για αντικατάσταση κάτι σε πιο σύγχρονο μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, peravrexei είπε

ναι καλά διαβάσατε κασετόφωνο κλασικό κασέτες του παλιού καιρού

Εμεις καλα διαβασαμε.
Εσυ ειναι δυνατον,εν ετει 2021 να ρωτας αν πρεπει να βαλεις cd στο αυτοκινητο;

Φυσικα και θα βαλεις κατι με usb,και σε δευτερη μοιρα να παιρνει και δισκακια.

Ακομα καλυτερα βαλε κατι που να παιρνει usb/aux/BT ΚΑΙ sd cards.
Δεν ξερεις ποσο ευκολο ειναι να πιεστει το flash usb   και να σου κανει ζημια στη θηρια.

Πηγα μια φορα να βγω απο τη θεση του συνοδηγου,και εφαγε μια το φλασακι και του γυρισε το ματι.
Ευτυχως στραβωσε μονο το φλασακι ( και μετα επανηλθε )  και δεν εγινε ζημια στην πηγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2021 στις 5:39 ΜΜ, Jos3ph είπε

χρειάζεσαι να παίρνει κασέτες ;

οχι κασετες ,cd ας είναι και φλασακι-στικακι , αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τις καλωδιώσεις βλέπω τα καινούργια cd player με κάτι φίσες που δεν τις έχει το δικό μου αυτοκίνητο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, peravrexei είπε

οχι κασετες ,cd ας είναι και φλασακι-στικακι , αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τις καλωδιώσεις βλέπω τα καινούργια cd player με κάτι φίσες που δεν τις έχει το δικό μου αυτοκίνητο 

αυτό με τις φύσες δεν ξέρω να σε πω , αναγκαστικά πας σε κατάστημα να στο εγκαταστήσουν με κάποιο εξτρά κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Jos3ph είπε

αυτό με τις φύσες δεν ξέρω να σε πω , αναγκαστικά πας σε κατάστημα να στο εγκαταστήσουν με κάποιο εξτρά κόστος.

ελεγα να γλύτωνα κανένα ευρω και να το έβαζα μόνος

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια μικρή περίπτωση να είσαι τυχερός και να έχει κουμπωμένη iso φύσα από πίσω, που ενδεχομένως να ταιριάζει κουτί

και στο καινούργιο, και να μην χρειαστεί κοπτοραπτική με τα καλώδια Αλλά πρέπει να βγεί η μονάδα απο το ταμπλώ για να το δείς. Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου πάνε καλύτερα σε κάποιον ηλεκτρολόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, piiii είπε

Υπάρχει μια μικρή περίπτωση να είσαι τυχερός και να έχει κουμπωμένη iso φύσα από πίσω, που ενδεχομένως να ταιριάζει κουτί

και στο καινούργιο, και να μην χρειαστεί κοπτοραπτική με τα καλώδια Αλλά πρέπει να βγεί η μονάδα απο το ταμπλώ για να το δείς. Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου πάνε καλύτερα σε κάποιον ηλεκτρολόγο.

καλημέρα , έχει αναφέρει ότι δεν ταιριάζουν οι φύσες , άρα δεν είναι τυχερός. Άρα δεν γλιτώνει τον ηλεκτρολόγο. Σίγουρα αν ψάξει ο TS για διάγραμμα , θα βρει , αλλά στην τελική δίνεις λεφτά στον ηλεκτρολόγο και έχεις εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jos3ph είπε

καλημέρα , έχει αναφέρει ότι δεν ταιριάζουν οι φύσες , άρα δεν είναι τυχερός. Άρα δεν γλιτώνει τον ηλεκτρολόγο. Σίγουρα αν ψάξει ο TS για διάγραμμα , θα βρει , αλλά στην τελική δίνεις λεφτά στον ηλεκτρολόγο και έχεις εγγύηση.

Αν πιάνουν τα χέρια σου, ηλεκτρολόγος my ass. Αλλά πρέπει να ξέρεις τι κάνεις. Δεν είναι τόσα πολλά καλώδια πια... Ενα σταθερο 12volt ένα remote, μία γείωση, και τα καλώδια +- για τα ηχεία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, piiii είπε

Αν πιάνουν τα χέρια σου, ηλεκτρολόγος my ass. Αλλά πρέπει να ξέρεις τι κάνεις. Δεν είναι τόσα πολλά καλώδια πια... Ενα σταθερο 12volt ένα remote, μία γείωση, και τα καλώδια +- για τα ηχεία.

 

και άμα τρώει την μπαταρία όταν είναι ακινητοποιημένο ; καλή η ιδέα , ταιριάζω τα καλώδια , αλλά είναι πιθανό να χρειαστεί κάτι εξτρά + αν είναι ο ηλεκτρολόγος τζιμάνι , σου το φτιάχνει και όμορφο ( δεν το βλέπεις κάθε μέρα , αλλά φαντάζεσαι να γειωθεί κάποιο καλώδιο και να πάρει φωτιά ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα τρώει την μπαταρία, σημαίνει ότι κάτι δεν έκανες σωστά και προφανώς δεν πιάνουν τα χέρια σου και σωστά θα πας στον ηλεκτρολόγο για τα περαιτέρω....

Οσον αφορά για τους ηλεκτρολόγους(οκ δεν τσουβαλιάζω-υπάρχουν εξαιρέσεις) να σου πω την εμπειρία μου για τοποθέτηση εξτρά μαγνητικών κλειδαριών και ηλ. παραθύρων. Αντί να κάνει τρύπα και να βάλει φυσούνα για να περάσει τα καλώδια, έκοψε κομμάτι απο την υποδοχή που περνάει το λάστιχο στεγανοποιήσης για να περάσουν τα καλώδια στην καμπίνα και μάντεψε τι πρόβλημα μου προκάλεσε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που είχα κάνει κάτι αντίστοιχο είχα πάρει επέκταση καλωδίου με την φίσα οπότε απο την μια μεριά κουμπωσε στο ραδιοσιντί και απο την άλλη το έκοψα και σύνδεσα καλώδιο καλώδιο με τη καλωδίωση του αμαξιού. Οποτε το ραδιοσιντί το έβαλα μετά και σε άλλο αμάξι χωρίς πρόβλημα αλλά και το έβγαλα μια φορα για να δω κατι χωρις ταλαιπωρία.

Αν μπορείς να διαβάσεις το διάγραμμα που έχει το παλιό ράδιο επάνω όπως και αυτό που έχει το νεό δεν είναι δύσκολο να βρεις που πάει τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, _BASSstarlet_ είπε

Έτσι περνάνε τα καλώδια, εφόσον υπάρχει χώρος.

Που να έκανε τρύπα;Στην πόρτα;

Πρέπει να σου ανεβάσω φωτο για να καταλάβεις τι εννοώ.

Για  να μπορέσουν να περάσουν τα καλώδια απο την πόρτα στην καμπίνα, έκοψε κομμάτι χαμηλά της υποδοχής(ράγας), και πίταρε στην σιλικόνη,  που εφάπτει πάνω το λάστιχο στεγανοποίησης ωστε να δημιουργήσει κενό και να χωράνε τα καλώδια. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα πρώτο, να μου δημιουργήσει σκουριά στο σημείο, να μην κλείνει σωστά η πόρτα αφού τα καλώδια έβρισκαν πάνω στο λάστιχο και τέλος σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα το λάστιχο να έχει σκιστεί και να πάει και για πέταμα. Και το χειρότερο απο όλα είναι λόγω της επέμβασης να μπαίνει νερό μέσα στην καμπίνα κάθε φορά που περνούσα απο νερά η όταν έβρεχε.... 

Κανονικά θα έπρεπε όπως έχουν όλα τα αυτοκίνητα τρύπα στο σασί ώστε με φυσούνα να περνάνε τα καλώδια στο εσωτερικό το αυτοκινήτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@piiii όπως έχω πετύχει ηλεκτρολόγο που έκαψε ηχείο. Άσχημη δουλειά σου έκανε , ηλεκτρολόγος από τα lidl. Σου το είχε πει ότι θα γίνει έτσι ή ξεκίνησε και όποιον πήρε ο χάρος ; Αυτό με την σκουριά το σκέφτηκα πριν το γράψεις. Ισχύει σε όλες τις τρύπες όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...