Προς το περιεχόμενο

Όλες οι συσκευές της Samsung από το 2019 και μετά θα υποστηρίζονται για 4 χρόνια


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Jos3ph είπε

Nokia 6.1 , άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου , να πέσει να σε πλακώσει :) , λες να πάρουμε και A12 ;

Όχι από όσο ξέρω, σε  custom rom  θα βγει σίγουρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, Jos3ph είπε

Πριν μπω , κοίταξα στο σκουτζ πόσο κάνουν , πήραν 20-50% αύξηση τιμών

Αλίμονο για Samsung μιλάμε, αν δεν τα βαρέσει θα ανησυχήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον στα πανάκριβα κινητά της θα έπρεπε να υποστηρίζει περισσοτερα χρόνια software updates.Και η apple θελει να πουλήσει αλλά τα υποστηρίζει μια πενταετία no matter what. Για τα Security updates δεν μπορώ να καταλάβω τον λογο που πανηγυρίζουμε αυτή την είδηση μιας και θα έπρεπε να θεωρείτα αυτονόητο ώστε να υποστηρίζονται οσο το δυνατόν περισσότερο και οχι να οριοθετείται στα 1-2-5 χρόνια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Jos3ph είπε

η ερώτηση άλλη είναι , παίρνουν αναβαθμίσεις σε software και σε security ; 

Απολα παίρνουν αργά μεν αλλά παίρνουν το μεγάλο πρόβλημα είναι η ποιότητα τους και πόσο σοβαρά θέματα προκαλούνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2021 στις 5:56 ΜΜ, koutsis είπε

Για να μην μπερδεύουν κάποιοι μιλάμε για τα security patches και όχι για κανονικά software updates. Αυτά παραμένουν στα 3 χρόνια μόνο για τις πιο ακριβές συσκευές τους.

Πρώτον η Samdung μιλά για software updates στην ανακοίνωσή της. Samsung Takes Galaxy Security to the Next Level by Extending Updates (samsungmobilepress.com)

Δεύτερον, τα τρία χρόνια αφορούν τουλάχιστον και τις mid range συσκευές (Α50, Α51, Α70 κλπ) όπως η δική μου (Α 70). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, panathatube είπε

Πρώτον η Samdung μιλά για software updates στην ανακοίνωσή της. Samsung Takes Galaxy Security to the Next Level by Extending Updates (samsungmobilepress.com)

Δεύτερον, τα τρία χρόνια αφορούν τουλάχιστον και τις mid range συσκευές (Α50, Α51, Α70 κλπ) όπως η δική μου (Α 70). 


SEOUL, KOREA  February 22, 2021 – Samsung Electronics announced today Galaxy devices will now receive regular security updates for a minimum of four years after the initial phone release. 
 

Το γράφω για τρίτη φορά ότι μιλάει για απλά security updates και όχι software updates!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/2/2021 στις 9:19 ΜΜ, Jos3ph είπε

Android one ;

Δεν υπαρχει Android One, εχει ψοφισει πολυ καιρο τωρα. Ενα κινητο η xiaomi, αλλο ενα η motorola, δυο συσκευες nokia και τελος. Και δε μιλαμε για νεες συσκευες αλλα για περσινες και προπερσινες

Επεξ/σία από eaglos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, eaglos είπε

Δεν υπαρχει Android One, εχει ψοφισει πολυ καιρο τωρα. Ενα κινητο η xiaomi, αλλο ενα η motorola, δυο συσκευες nokia και τελος. Και δε μιλαμε για νεες συσκευες αλλα για περσινες και προπερσινες

έχω το nokia , κάθε μήνα παίρνω το security. Αναρωτιέμαι αν ήσουν γιατρός , θα έλεγες στον ετοιμοθάνατο , άνοιξε ένα λάκκο και μπες μέσα ; είσαι απότομος ρε εσύ , be cool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Jos3ph είπε

έχω το nokia , κάθε μήνα παίρνω το security. Αναρωτιέμαι αν ήσουν γιατρός , θα έλεγες στον ετοιμοθάνατο , άνοιξε ένα λάκκο και μπες μέσα ; είσαι απότομος ρε εσύ , be cool

Φίλε μου εννοεί ότι ήταν ένα project που δεν είχε απήχηση και δεν συνεχίστηκε. Άρα πλέον αν θέλεις να πάρεις ένα καινούριο κινητό με Android one δεν μπορείς. Για αυτό είναι νεκρό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koutsis είπε

Φίλε μου εννοεί ότι ήταν ένα project που δεν είχε απήχηση και δεν συνεχίστηκε. Άρα πλέον αν θέλεις να πάρεις ένα καινούριο κινητό με Android one δεν μπορείς. Για αυτό είναι νεκρό!

πουλιέται ακόμη το 6.1 σε κάποια μαγαζιά ... άρα να το πετάξω το κινητό μου αφού δεν παίρνει security patches , ώπα , πήρε προχθές το μηνιάτικο. 

Καταλαβαίνω ότι δεν συνεχίζεται το android one , αλλά ορισμένοι το έχετε θάψει την ώρα που ακόμα ρολάρει στις αναβαθμίσεις. Τις υπερβολές δεν μπορώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jos3ph είπε

πουλιέται ακόμη το 6.1 σε κάποια μαγαζιά ... άρα να το πετάξω το κινητό μου αφού δεν παίρνει security patches , ώπα , πήρε προχθές το μηνιάτικο. 

Καταλαβαίνω ότι δεν συνεχίζεται το android one , αλλά ορισμένοι το έχετε θάψει την ώρα που ακόμα ρολάρει στις αναβαθμίσεις. Τις υπερβολές δεν μπορώ.

Καλά επειδή παίρνει security patches των 50mb δεν το λες ότι παίρνει και κανονικές αναβαθμίσεις λογισμικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, koutsis είπε

Καλά επειδή παίρνει security patches των 50mb δεν το λες ότι παίρνει και κανονικές αναβαθμίσεις λογισμικού.

το αυτοκίνητο έχει κάνει σέρβις φέτος , αλλά είναι κουβάς άρα πέταξε το.

Αυτές τις υπερβολές τις υπερασπίζεσαι. Δικαίωμα σου. Εδώ ολόκληρη Samsung στο θέμα που μιλάμε , μιλάει για security patches για 4ετία για τα κινητά του 2019, σου υποστηρίζει το προιόν , και έρχεται κάποιος και λέει , πέταξε το , είναι πεθαμένο , βρωμάει φορμίλα και πολλές ακόμα εκφράσεις. Πήρα το nokia 6.1 και ένα από τα χαρακτηριστικά του είναι το android one. Με βόλεψε , ίσως με προστάτεψε σε κάποιες περιπτώσεις , με βολεύει ακόμα. 

Θα σου πω γιατί θυμώνω. Ένας φίλος είχε ένα ακριβό κράνος με συστήματα αναβάθμισης για να ανανεώνει το κράνος και την ημερομηνία λήξης. Είχε λίγο ραγισμένο το τζάμι , είχε παραγγείλει καινούριο , έκανε την δουλειά του deliverά , το άφησε για λίγο και ένας μ...............ς το πήρε και το πέταξε. Του ζήτησε το λόγο , του λέει παλιό είναι , πάρε καινούριο. Ουδέποτε κατάλαβε ο μ..............ς τι σημαίνει κράνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Jos3ph είπε

το αυτοκίνητο έχει κάνει σέρβις φέτος , αλλά είναι κουβάς άρα πέταξε το.

Αυτές τις υπερβολές τις υπερασπίζεσαι. Δικαίωμα σου. Εδώ ολόκληρη Samsung στο θέμα που μιλάμε , μιλάει για security patches για 4ετία για τα κινητά του 2019, σου υποστηρίζει το προιόν , και έρχεται κάποιος και λέει , πέταξε το , είναι πεθαμένο , βρωμάει φορμίλα και πολλές ακόμα εκφράσεις. Πήρα το nokia 6.1 και ένα από τα χαρακτηριστικά του είναι το android one. Με βόλεψε , ίσως με προστάτεψε σε κάποιες περιπτώσεις , με βολεύει ακόμα. 

Θα σου πω γιατί θυμώνω. Ένας φίλος είχε ένα ακριβό κράνος με συστήματα αναβάθμισης για να ανανεώνει το κράνος και την ημερομηνία λήξης. Είχε λίγο ραγισμένο το τζάμι , είχε παραγγείλει καινούριο , έκανε την δουλειά του deliverά , το άφησε για λίγο και ένας μ...............ς το πήρε και το πέταξε. Του ζήτησε το λόγο , του λέει παλιό είναι , πάρε καινούριο. Ουδέποτε κατάλαβε ο μ..............ς τι σημαίνει κράνος.

Φίλε μου δεν σου είπε κανείς ότι είναι άχρηστο το κινητό και πρέπει να το πετάξεις! 

Απλά λέμε οτι το project android one δεν πήγε καλά και σταμάτησε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, koutsis είπε

Φίλε μου δεν σου είπε κανείς ότι είναι άχρηστο το κινητό και πρέπει να το πετάξεις! 

Απλά λέμε οτι το project android one δεν πήγε καλά και σταμάτησε!

δεν σταμάτησε , δίνουν security patches , δεν βγήκαν νέα μοντέλα, οκ , δεν είναι νεκρό όμως. Υποστηρίζεται. Δεν λέω σε κανένα να αγοράσει 2ετίας κινητό , όμως είναι ένα κινητό το οποίο λόγω android one υποστηρίζεται , όπως ακριβώς δήλωσε η Samsung πριν μερικές μέρες πριν για τα δικά της κινητά. Έδωσε τεράστιο credibility την ώρα που το αγόρασα , ενώ η Samsung ήρθε μετά από 2 χρόνια και έδωσε κάτι που το είχα κατοχυρωμένο από την πρώτη στιγμή αγοράς. 

Άρα το νεκρό ή το σταμάτησε δεν ισχύει από την δική μου πλευρά και ίσως από τεχνική πλευράς. Απλά δεν υιοθετήθηκε , αλλά τελικά θα είχε χάσει λιγότερα λεφτά η Samsung αν το είχε υιοθετήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, koutsis είπε

Φίλε μου εννοεί ότι ήταν ένα project που δεν είχε απήχηση και δεν συνεχίστηκε. Άρα πλέον αν θέλεις να πάρεις ένα καινούριο κινητό με Android one δεν μπορείς. Για αυτό είναι νεκρό!

αυτο ειδα και εγω.

οπως ανοιξα και ενα θεμα και καποια παιδια μου ειπανε την γνωμη τους.

τελικα θα παραγγειλω το PIxel 4a 5G (ειναι για δωρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...